Dünyali (The Man from Earth) (2007) afişi

Dünyali (2007)
The Man from Earth

Puan Like 420736f74984641283fb4653fb9afe852723a183e63bea64e60fbd53aa48904e 8.6 / 24 kullanıcı
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
87 dakika
Dabulyuce Üniversitede başarılı bir tarih profesörü olan John Oldman ortada hiçbir neden yokken, aniden 10 yılını ayırdığı akademiden istifa etmiştir. Şehirden gitmeye hazırlanırken veda etmek için evine gelen meslektaşları ondan neden istifa edip gitmesi gerektiği konusunda bir açıklama yapmasını isterler. Arkadaşları John'un bu sessizliğine anlam verememektedirler. Önceleri suskun kalan John da neden gitmesi gerektiğini biraz geçmişe dönerek anlatmaya başlar.

Yorumlar

VforKukuletta profil resmi
VforKukuletta
Bir kere izlemenin yetmediği filmler kategorisinde bu film zirveye oynar. Her cümle bir bilim dalıyla ilgili tespit her kelime üzerine düşünülmesi gereken bir felsefe kitabı. İlk izleyişim olduğu için de film hakkında çok fazla yorum yapamıyorum izleyip izlememekte kararsız olanlara sadece şunu tavsiye edebilirim; hareketli aksiyonu bol bir film arıyorsanız uzak durun, izlerken bir cümleden sonra durdurup üstüne saatlerce düşünebileceğiniz kadar ağır bir şeyler arıyorsanız BINGO
5
2 ay önce
Laylaylom profil resmi
Laylaylom
Bilimlerin dansı... Bu film için bunu söyleyebilirim. Özellikle arkeoloji, antropoloji ve tarih kısmı benim baya ilgimi çekti ilgi alanım olduğu için. Filmde yukarda saydığım ve biyoloji, dinler tarihi, psikoloji gibi bilim dallarıyla ilgilenen bi kaç bilim adamının olağanüstü bi olay karşısında şaşırıp kalmaları ve buna açıklık getirmeye çalışmaları işleniyor. Bazı bölümlerde sıkıldığımı ve ne zaman bitecek bu film dediğimi itiraf etmeliyim fakat genele baktığımızda, filmi başarılı buldum. Diyaloglar baya güzeldi. İkinci yarısı fazla abartılıydı bence. Yukarıda saydığım bilim dallarıyla ilgilenenlerin izlemesi gerekenlerden...
1
4 ay önce
Selocan profil resmi
Selocan
"garip" bir filmdi. Sadece 1 oda ve konuşmalardan ibaret. Durum hikayesi vardır ya bu da durum filmi olmuş. Ama bunlar eksi olarak algılanmasın. İlk dakikalarından ilgimi çekti. Konuşmalar ilginç, farklı ve ilgi çekiciydi.
4
6 ay önce
M.Naci profil resmi
M.Naci
Çok çok çooook ilginç bir film. Ölüm, sonsuzluk, zaman, yaşam, din ve daha bir çok şeyi sorgulayan ve sorgulatan bir film. Düşüncelerin dansını izlemek gibiydi.. Bazı noktalarda çok aşırıya kaçması yüzünden kendimi bi an Supernatural izliyormuş gibi hissettim orası ayrı.. Yine de çok güzel noktalara parmak basan, çok güzel mesajlar içeren bir film. Bence izleyin :)
11
8 ay önce
Presciante profil resmi
Presciante
Film 1,5 saat boyunca tek odada geçse de hiç sıkılmadım diyebilirim.
0
11 ay önce
slymndgn profil resmi
slymndgn
Diyalogların derinliği insanın acizliği çaresizliği ve inanma iç güdüsü üzerinden derin sorgulama sebep olan eşsiz bir yapım..
2
11 ay önce
muratalkas profil resmi
muratalkas
Sıradaki film değişik film arayanlara gelsin (: izlenir...
1
1 yıldan fazla önce
KafkaLoz profil resmi
KafkaLoz
12 angry man tadinda olabilir mi dedim.. sonra filmi actim ve yarisinda kapadım. zamanim olursa tekrar izleyecegim.
2
neredeyse 2 yıl önce
burrju profil resmi
burrju
:P boş vaktiniz varsa, yalnızsanız ve arkadaşlarınızla boş muhabbet yapıp sonucu olmayan felsefik şeyler konuşmayı özlediyseniz izleyin.
1
neredeyse 2 yıl önce
orkunkeskin1 profil resmi
orkunkeskin1
bence baya başarılı bir yapımdı
0
neredeyse 2 yıl önce
mervyazc profil resmi
mervyazc
Sadece bir odada geçmesine rağmen kendini sonuna kadar izlettirdi.Filmin senaryosu oldukça ilginç, bambaşka bir yaklaşım içinde insanın yaratılışını, inanç gibi meseleleri sorgulayan bir film.ben çok sevdim ama kesinlikle izlenmeli diyemem :)
6
neredeyse 2 yıl önce
mels profil resmi
mels
İsmini fazlasıyla duymama rağmen pek beğenmedim. Filmin isminden ve afişinden dolayı sanırım daha farklı,daha aksiyonlu bir şey bekliyordum. Bir grup insan bir odada toplanıp, 14000 yaşındaki adamın hayat hikayesini konuşuyorlar sadece. Film değil de daha çok sempozyum tarzı bir şey olmuş. İzlerken sıkıldım açıkçası.
2
2 yıl önce
sedd1 profil resmi
sedd1
izlerken hayal kurdurtan bir film olmuş. başka bakış açılarından bakmama neden oldu. fakat kurgusu daha köpüklü olabilirdi sanki...
2
2 yıl önce
Brook profil resmi
Brook
Kendimden şüphelenmeme neden olan filmdi :) Lan yoksa ben de mi!! :D izleyin izlettirin bence :)
2
2 yıl önce
kafamkaristi profil resmi
kafamkaristi
bir odada geçen ve yaradılıştan dinlere ve bilime birçok konuyu kapsayan tartışmalarla geçen film. insanın o sohbete katılası geliyor açıkçası. fakat daha iyi işlenebilirdi sanki bilemiyorum. bu haliyle bile oldukça başarılı bir film olmuş ama. mutlaka izlemenizi öneririm.
3
2 yıldan fazla önce
Lioness profil resmi
Lioness
Filmdense sanki bir kitap tadı vardı.. Keşke gözlerim kapalı dinleseydim. Gerçekten değişik, etkileyici...
9
2 yıldan fazla önce
sabriayes profil resmi
sabriayes
düşük bütçeyle tek mekanda bütün yükü hikayenin sırtladığı bi film. ama o hikayeyi dinlemesi o kadar keyifli ki anlatamam. bir bilimkurgu filmi olduğu için inanç çevçevesinden bakmamın da hiç bir anlamı yok.. oturup anlatılanların tadını çıkarın.
10
2 yıldan fazla önce
burcst profil resmi
burcst
Konu çok dolu dolu işlenmemiş,daha içi dolu diyaloglar olabilirdi.Buda öğretisine şöööyle bi değinilmiş.Benim için bilindik bir şeyin özeti gibiydi.şaşırtıcı değildi ama kötü diyemem.Sıkılmadan izledim,beğendim.
5
2 yıldan fazla önce
atillagrafi profil resmi
atillagrafi
12 Angry Men tarzı, bilimkurgu filmi. Aslında bilimgurgudan öte amacın dini sorgulamak olduğu filmlerden. Bu tarz konuların sizi küfre götürdüğü gibi yargılarınız yoksa keyifle izlenebilir bir film.
2
2 yıldan fazla önce
yazcsefa profil resmi
yazcsefa
Oldukça ilginç bir filmdi. Filmi son anına kadar hiç sıkılmadan izliyorsunuz üstelik tek mekandaki diyaloglardan başka bir şey olmamasına rağmen. Bu farklı ve orijinal konu için filmde emeği geçen herkese saygı duyuyorum. Ama olayın temelinin saçmalık olduğuna inanıyorum ben şahsen. Filmin amacı daha çok dini inançların (daha çok Hristiyanlığı) saçma olduğuna insanları inandırmak ve bu inançları yıkmak olmuşki bunun için kurguladıkları olayın daha da saçma olduğunu düşünüyorum. Ama beğenmek ile beğenmemek arasında çok kaldım diyebilirim.
2
2 yıldan fazla önce
seksen profil resmi
seksen
The Man From Earth filmi kitap okumak gibi; tek bir odada geçiyor, ancak filmin sana verdikleriyle, sonsuz zaman ve mekanda dolaşıyorsun. Dini yargıları ve inançları yıkma isteğini, çok göze soksa da, gayet başarılı bir yapım olmuş.
0
2 yıldan fazla önce
Porpolog profil resmi
Porpolog
Enfesti .
0
neredeyse 3 yıl önce
Lalaith profil resmi
Lalaith
Bir oda içinde bir mağara adamı, bir arkeolog, bir antropolog, bir biyolog, bir din araştırmacısı, bir psikolog ve bir de ne üdüğü belirsiz bir kadın. mağara adamı 14.000 yıllık hayat hikayesini anlatır; ne üdüğü belirsiz kadın adamın hayatındaki sayısız kadının hesabını tutmaya çalışır, arkeolog kendi alanının bağnazlığını yapar, psikolog deli yaftasını yapıştırır, antropolog inanılmaz duygusaldır, biyolog goygoy yapar, belki de en beklenen tepkiyi din araştırmacısı kadın verir net bir reddedişe girer. işin ilginci söz konusu İsa ve hristiyanlık olduğunda sadece dindar kadın değil bizim bilim insanları da inanmayı reddeder ve ne hikmetse en çok bu konuyu sorgularlar. evet farkettim genel itibariyle film beğenilmiş ama kusura bakmayın bir konu anca bu kadar piç edilir. arkeolog olmam nedeniyle sanırım anlatılanlar benim için yeni olmadığı gibi ne yazık ki metinleri cep kitaplarından edindikleri bilgilerden oluşturduklarını düşünüyorum, o kadar yüzeyseldi yani... anlatım zaten vasat idi ve didaktik bir tavrı vardı. hani bakın bişey anlatıyoruz ama anlamazsanız diye de on kere altını çiziyoruz, mesajlarımızı da gözünüze sokuyoruz dediler resmen. Nihayetinde beğenmedim.
3
neredeyse 3 yıl önce
swordfish profil resmi
swordfish
şiddetle tavsiye edilir. bir evde çekilebilecek kurugusu mükemmel bir film sizi sorgulamaya yönlendirir...
0
neredeyse 3 yıl önce
xhaner profil resmi
xhaner
çarpıcı bir anlatım
0
neredeyse 3 yıl önce
herlaques profil resmi
herlaques
grçekten mükemmeldi inançlı olun olmayın her ikisindede filmin sonunda bi acayip hissediyorsunuz
0
3 yıl önce
Dabulyuce profil resmi
Dabulyuce
87 dakika sizi ekrana kilitleyecek bir yapım. Bundan sonra da sıra Sunset Limited olur sanırım :) I am Jesus, Buddha and the others.
0
3 yıldan fazla önce
ECD93 profil resmi
ECD93
Dİn bağı yoğun olmayan insanlar için baska bir havası var bu filmin.Kesinlikle izlenmeli ve sanki bir kitap okuyormus hissi veriyor.Bir odada ki konusmalardan ibarette olsa harika bi film,enteresan bi düşünce içeriyor.
0
3 yıldan fazla önce
sfklc profil resmi
sfklc
kesinlile mükemmel bi film hemde sadece bi odada gecmesine rağmen
0
neredeyse 4 yıl önce
esarialtin profil resmi
esarialtin
Ufacık bir odada geçen kocaman bir bilimkurgu filmi,
1
neredeyse 4 yıl önce

The Man from Earth filmini beğenenler

The Man from Earth filmi hakkında ilgi çekici içerikler