Dünyali (The Man from Earth) (2007)

Dünyali (2007)The Man from Earth

Puan 8.3 / 10
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
87 dakika
897
29
2268
531
Pangilin profil fotoğrafı
Pangilin
Hayatımda izlediğim en iyi filmdir.
error_outline
1 yıldan fazla önce
arifcicek profil fotoğrafı
arifcicek
O kadar sade ve güzel ki... sanki o odada oturup sohbete eşlik ediyormuşsun hissini veriyor. Tıpkı, odadakiler gibi 'acaba mı? ' hissini kendinde buluyorsun.
error_outline
1 yıldan fazla önce
Kevlar profil fotoğrafı
Kevlar
İnsanlar bu filmden neden bu kadar çok etkilenmiş anlayamadım, tamam kötü değil, ama bu kadar övülecek bir yanı da yok, birkaç tane iyi tarih kitabı okumuş herkesin bileceği şeyleri anlatıyor, özünde dinlere karşı ateistlerin düşüncelerini aktarıyor. Zeki insanlar arasındaki diyalogları her zaman sevmişimdir, birbirlerine sundukları tezler, anti-tezler, birbirinin savlarını çürütmeleri bunlar filmin güzel tarafıydı. Yalnız film boyunca aman aman etkileyici bir nokta bekledim o nokta hiç gelmedi, sanki bir tarih hocası derste tarih anlatıyor biz de dinliyoruz, hepsi bu.
error_outline
neredeyse 2 yıl önce
Philosophy profil fotoğrafı
Philosophy
Kitap gibi soran, sorgulatan etkileyici bir filmdi. Uzun uzun yazmak yerine hatta arkadaş ortamıyla izlenip saatlerce tartılışabilecek filmlerde birisi...
Müthişti..
error_outline
2 yıldan fazla önce
Kayaonur profil fotoğrafı
Kayaonur
DEVAM FİLMİNİ İZLEYİP BÜYÜSÜNÜ BOZMAYIN...
error_outline
neredeyse 3 yıl önce
vitocorleone profil fotoğrafı
vitocorleone
film çıktığı zamanlarda o kadar çok korsan yayınlanmış ki internette en çok izlenen film olma özelliğini taşımıştır.hatta bir rivayete göre filmin yönetmeni korsan olarak çıkaran ilk siteye teşekkür bile etmiştir.tek bir odada geçen 87 dakikanın 87 saniye gibi geçmesini sağlayan,akıl ve hayal gücü dolu,mükemmel bir filmdir.izleyin,izlettirin.
bu arada senarist hakkında bilgi vermek istedim.jerome bixby maalesef film çekilmeden 7 yıl önce ölmüştür,film için senaristlik yapan aslında oğlu emerson bixby'dir ve aynı çocuk 2017de the man from earth:holocone filmine senaristlik yaparak devam filmini çekmiştir.
error_outline
yaklaşık 3 yıl önce
Mine.Ce profil fotoğrafı
Mine.Ce
Çok beğendim. O kadar sade, fakat bir o kadar da kalabalık bir filmdi. Sorular ve onlara verilen cevaplar harikaydı. Başucu filmlerimden olacak gibi görünüyor. Şu anda bile tekrar izlemek istiyorum. İyi seyirler...
error_outline
4 yıldan fazla önce
VforKukuletta profil fotoğrafı
VforKukuletta
Bir kere izlemenin yetmediği filmler kategorisinde bu film zirveye oynar. Her cümle bir bilim dalıyla ilgili tespit her kelime üzerine düşünülmesi gereken bir felsefe kitabı. İlk izleyişim olduğu için de film hakkında çok fazla yorum yapamıyorum izleyip izlememekte kararsız olanlara sadece şunu tavsiye edebilirim; hareketli aksiyonu bol bir film arıyorsanız uzak durun, izlerken bir cümleden sonra durdurup üstüne saatlerce düşünebileceğiniz kadar ağır bir şeyler arıyorsanız BINGO
error_outline
4 yıldan fazla önce
Laylaylom profil fotoğrafı
Laylaylom
Bilimlerin dansı... Bu film için bunu söyleyebilirim. Özellikle arkeoloji, antropoloji ve tarih kısmı benim baya ilgimi çekti ilgi alanım olduğu için. Filmde yukarda saydığım ve biyoloji, dinler tarihi, psikoloji gibi bilim dallarıyla ilgilenen bi kaç bilim adamının olağanüstü bi olay karşısında şaşırıp kalmaları ve buna açıklık getirmeye çalışmaları işleniyor. Bazı bölümlerde sıkıldığımı ve ne zaman bitecek bu film dediğimi itiraf etmeliyim fakat genele baktığımızda, filmi başarılı buldum. Diyaloglar baya güzeldi. İkinci yarısı fazla abartılıydı bence. Yukarıda saydığım bilim dallarıyla ilgilenenlerin izlemesi gerekenlerden...
error_outline
neredeyse 5 yıl önce
Selenora profil fotoğrafı
Selenora
"garip" bir filmdi. Sadece 1 oda ve konuşmalardan ibaret. Durum hikayesi vardır ya bu da durum filmi olmuş. Ama bunlar eksi olarak algılanmasın. İlk dakikalarından ilgimi çekti. Konuşmalar ilginç, farklı ve ilgi çekiciydi.
error_outline
yaklaşık 5 yıl önce
M.Naci profil fotoğrafı
M.Naci
Çok çok çooook ilginç bir film. Ölüm, sonsuzluk, zaman, yaşam, din ve daha bir çok şeyi sorgulayan ve sorgulatan bir film. Düşüncelerin dansını izlemek gibiydi.. Bazı noktalarda çok aşırıya kaçması yüzünden kendimi bi an Supernatural izliyormuş gibi hissettim orası ayrı.. Yine de çok güzel noktalara parmak basan, çok güzel mesajlar içeren bir film. Bence izleyin :)
error_outline
yaklaşık 5 yıl önce
Presciante profil fotoğrafı
Presciante
Film 1,5 saat boyunca tek odada geçse de hiç sıkılmadım diyebilirim.
error_outline
5 yıldan fazla önce
slymndgn profil fotoğrafı
slymndgn
Diyalogların derinliği insanın acizliği çaresizliği ve inanma iç güdüsü üzerinden derin sorgulama sebep olan eşsiz bir yapım..
error_outline
5 yıldan fazla önce
muratalkas profil fotoğrafı
muratalkas
Sıradaki film değişik film arayanlara gelsin (: izlenir...
error_outline
neredeyse 6 yıl önce
KafkaLoz profil fotoğrafı
KafkaLoz
12 angry man tadinda olabilir mi dedim.. sonra filmi actim ve yarisinda kapadım. zamanim olursa tekrar izleyecegim.
error_outline
6 yıldan fazla önce