Sonsuzluk Teorisi (The Man Who Knew Infinity) (2015)

Sonsuzluk Teorisi (2015)The Man Who Knew Infinity

Puan 7.9 / 10
Senin Puanın
Etiketler Biyografi, Dram
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
İngiltere
Süre
108 dakika
83
1
170
69
Sefa profil fotoğrafı
Sefa
Bir hiç görülen hintli bir dahinin hayat hikayesi. Oldukça başarılı bir yapım olmuş. Biyografi severler sıkılmadan izleyeceğiniz harika bir film.
error_outline
4 yıldan fazla önce
arifcicek profil fotoğrafı
arifcicek
Hintli bir dahinin filmi... Hint geleneği ve İngiliz ukalalığı harmanlanmıştır. Bu küstahlığı nerede olsa biliriz. Film güzel bu arada, hafiften üzülüyorsunuz. En azından adını asırlarca yaşatacak bir eser bırakmasına güzel diyebiliriz. İzlenebilirliği yüksek bir matematik filmidir.
error_outline
neredeyse 5 yıl önce
.SimS. profil fotoğrafı
.SimS.
çok kaliteli çok güzel bir filmdi mutlaka izlenmesi gereken bir film olduğunu düşünüyorum oyunculuklar da gayet güzel yaşanmış olması ise ekstra etkileyici :)
error_outline
5 yıldan fazla önce
slymndgn profil fotoğrafı
slymndgn
Senaryo biraz daha dolgun olabilirdi onun dışında güzel bir biyografi olmuş..
error_outline
6 yıldan fazla önce
mtufan profil fotoğrafı
mtufan
spoiler sayılabilir--------> okul yıllarımda denklemler ve formüller görüp "bunları kim yapmışsa....." dediğim kişiyi buldum. bazı anılarım canlandı :) anlamam diye düşünmeyin zira formülleri izleyiciyi sıkmasın diye hiç göstermemişler ve anlatmamışlar. sadece bir tanesi üzerinde duruluyor onu da net anlatıyor. filmin en güzel yanı matematik bilmemize gerek olmaması. ağırlıklı olarak patel ve irons ikilisi üzerinden işlenmiş performansları iyi. ramanujan karakterinin yaşantısının nelere bağlı olduğu ve yaptıklarını dini ile nasıl kaynaştırdığını anlattığı sahneleri beğendim. acele etmesinin nedeninin ölmek üzere olduğuyla alakası olmadığı ve bunları neden yayınlamak istediği de iyi aktarılmış. irons un karakterinin özellikle dinsiz seçildiğini düşünüyorum. böylece hiç bir eğitimi olmayan, bildiklerini nasıl bildiğini açıklayamayan, en iyilerden bile daha çok bilen biri çıkıp "tanrım ramagiri benimle konuşuyor uykumda formülleri beynime yerleştiriyor" dediğinde etkisi daha büyük oldu. matematik peygamberi ilan edilse ramanujan dan başkası itiraz etmeyecekmiş gibi izlenime kapıldım. anlatımı akıcı ve etkileyiciydi. fedakarlığı bir çok gencin ders sıralarını yumruklatsa da kendisine hayran kalmamak elde değil.
error_outline
6 yıldan fazla önce
SuaY profil fotoğrafı
SuaY
Biyografi türü zaten ağır geliyor bana üstüne birde matematik eklenmiş çok cahil kaldım desem yeridir :D Değerli bir hikaye. Hiç sıkmadan kendini izlettiriyor. Ama film biraz eksik kalmış gibi geldi bana. Tam olmuş hissi vermedi. Yinede izlenmeli diyorum.
error_outline
neredeyse 7 yıl önce
Sezgii profil fotoğrafı
Sezgii
Ömrünü tüm engellere rağmen bilime adayan bir adam ve onun muhteşem dostunu izliyoruz. Matematik formülleriyle çığır açan Hintli bir genç, ülkesinden çıkmak, İngiliz sömürgesinin yoğun dönemlerinde birey olarak var olabilmek için çetin bir mücadeleye giriyor. İlham verici, değerli biyografilerden.
error_outline
neredeyse 7 yıl önce
Alohomoraa profil fotoğrafı
Alohomoraa
filmin sonunda kendinizi vay bee derken buluyorsunuz en azından ben öyle buldum:) insan bir dk bile sıkılmıyor izlerken kesinlikle vakit ayırmaya değer bir film.
error_outline
yaklaşık 7 yıl önce
mrfaruk profil fotoğrafı
mrfaruk
yani konu matematik olunca insan akıl defteri gibi enstanteneler bekliyo ama yok tabi.buna rahmen sıkmıyo yaşanmış bi olay olması filmi güzel kılıyo zaten
error_outline
7 yıldan fazla önce