Tehlikeli Adam (The Man Who Knew Too Much) (1956)

Tehlikeli Adam (1956)
The Man Who Knew Too Much

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
120 dakika
starch James Stewart ve Doris Day, tatil için Afrika'nın sıradışı bir şehrine giderler. Burada geçirdikleri zaman boyunca bir Fransız'la tanışırlar ve aralarında dostluk başlar. Ancak bu ilişki uzun sürmeyecek, Fransız esrarengiz bir şekilde öldürülecektir. Ondan geriye kalan tek şey ise büyük bir komplo teorisi ya da hakiki bir sırdır. Fransız, ölmeden önce İngiltere'de yakın zamanda meydana gelecek olan bir suikastin haberini vermiştir. Bir konser sırasında gerçekleştirilecek olan suikast önemli bir diplomatı öldürmek üzere tasarlanmıştır. Bu büyük sırla başbaşa kalan James, kendisini bulan ajanlar tarafından tehdit edilir. Ajanlar, James'i bildiklerini söylememesi için zorlamış ve gözdağı vermek için de oğlunu kaçırmıştır. James kendi savunmasını kendisi yapıp oğlunu kurtarmak zorundadır. 'Çok Şey Bilen Adam' usta yönetmen Alfred Hitchcock tarafından ilk olarak 1934’te beyaz perdeye aktarılan ve ardından 1956 tarihinde yeniden çevrimi yapılan yapıtıdır.

Fragman bulunamadı.

Yorumlar

eminuk profil resmi
eminuk
Hitchcock ' un kadın oyuncuları çok iyi oluyor yahu.Doris Day de çok iyiydi. Film dönemine göre gayet başarılı. Sadece sonu fazla havada. Havada derken, soru işareti bırakmıyor ama devamı olacağını düşündüğünüz bir yerde tak diye bitiveriyor. Filmin genelini bozduğunu söyleyemem ama bütün olarak düşünüldüğünde göz tırmalıyor. Detaylar da her zamanki gibi çok iyiydi. Uzun olmasına rağmen sıkmadı.
1 yıldan fazla önce
TARIK59 profil resmi
TARIK59
Doktor Ben McKenna (James Stewart), evlenmeden önce ünlü bir şarkıcı olan karısı Jo (Doris Day) ve oğlu ile birlikte tatil için Fas’a gider. Ben burada tesadüfen bir cinayete tanık olur ve öldürülen adam ona bir şey fısıldar. Doktorun duyduğu ‘şey’, oğlunun kaçırılmasına ve karısıyla birlikte kendilerini uluslararası bir komplonun içinde bulmalarına neden olur.
4 yıldan fazla önce

The Man Who Knew Too Much filmini beğenenler

The Man Who Knew Too Much filmi hakkında ilgi çekici içerikler