Matrix: Devrim (The Matrix Revolutions) (2003)

Matrix: Devrim (2003)The Matrix Revolutions

Puan 7.8 / 10
Senin Puanın
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
129 dakika
1256
21
4959
139
Özet Fragman Beğenenler
Sefa profil fotoğrafı
Sefa
Serinin belkide en güzeli hiç durmayan aksiyon sahneleriyle dolu. Zamanının en iyilerinden.
error_outline
Lioness profil fotoğrafı
Lioness
Arka arkaya izleyince seriyi adam bulduğum yerde gel gel yapıyorum bi el arkada bir el önde gören şaşırıyo sonra anlıyolar bu manyak yine film etkisinde diye :) (DAha önce hitlerin belgelesini izledim durum daha beterdi o kadar söyliyim) Gelelim filme ilk 45dk esnedim felan ama aksiyon dozu artıkça attım o ölü toprağını üzerimden. Finali saçma buldum manasız fazla açık kaldı sanki Final gibi ama bir şey çıkarsa geri getiririz diye :)
error_outline
Selenora profil fotoğrafı
Selenora
yok böyle bir şey! Bu filme yazılmış olumsuz hiçbir eleştiriyi kabul edemeyecek kadar beğendim. Her sahnesi ayrı bir başyapıt olan üçlemenin aksiyonu yüksek son filmidir kendileri. Gönlümde taht kurmamış kurulmuş tüm tahtların üstüne oturmuştur MATRİX. Film replikleri, dövüş sahneleri, anlatılmak istenen düşünceler kusursuz. Bu filmi izlerken ellerim terledi öyle heyecanlıydı. Yahu ne anlatıyorum ki burda bi efsaneden söz ediyoruz :)
error_outline
MONONOKE profil fotoğrafı
MONONOKE
Film, filozoflar tarafından geliştirilen ve bugün hala akademilerde tartışılan dini ve felsefi teorilere dokunuyor. Platon’un bu dünyada gördüğümüz aslında gerçeğin sadece gölgeleridir ve gerçeği gözlerimizle asla göremeyiz çıkarımı, çift bilinç kavramı ve Descartes’ın kendi için düşünmek yeteneğine değin birçok konu tartışılıyor film boyunca.

Yani, gerçeklik nedir? Aklımızda bulunduralım, bizi gerçekliğin doğasını anlamaktan alı koyan kötücül bir güç yok. Bizim duyularımız ve duygularımız bizi kandıran. Sahip olduğumuz sınırlı mesajlar gerçeklik ile algımızı değiştiren. Bu bilgiden yola çıkarak büyük ihtimalle yenidünya modelleri üreteceğiz. Beynimiz birazcık ürkütücü çalışıyor, öyle değil mi?
error_outline
PaRaNoYa7 profil fotoğrafı
PaRaNoYa7
Serinin en zayıf filmi. Bu filmdeki aksiyon diğer filmlerdeki kadar içine çekmiyor beni. Felsefik yönü de artık son film olduğu için çok karışıp sıkıyor izlerken. Yine de serinin en zayıf filmi olsa da genel olarak izlenemeyecek bir devam filmi değildi. Bu defa izlerken beni yalnız bırakan herkese sitemlerimi sunuyorum. :D
error_outline
EDITOR profil fotoğrafı
EDITOR
FELSEFİ BAKIŞ Bu film çok abartılıyor. Tamam; aksiyonu, heyecanı, sürükleyiciliği yerinde. Ama her türlü gerçek duruma uyarılabilirliği yok aslında. Belki sadece, geniş felsefi bir bakış verdiği söylenebilir. Yoksa hakikat iddiaları çok absurt!
error_outline
muzi0606 profil fotoğrafı
muzi0606
MATRIX beni en çok düşündüren filmlerden birisidir . İlk izlediğimde beynim bulaşık teline döndü. Olaylar o kadar gerçekçi ki gerçek olma ihtimalini bile düşündüm . Acaba harbiden böylemi diye. Çok düşündüm dünyada yaşanılan olayları , insanların başından geçen olayları düşündükçe neden olmasın dedim bir zaman . Bu film yüzünden çok şey araştırmaya başladım hâla da araştırırım. Ama dünyanın bize verecebileceği bilgi Dünya'yı yönetenlerin bilmemizin sakıncası olmayacağı bilgililerdi yani sonuç vasat. Ama bu filmde sanki olayların gerçek yönünü kurgulayarak filme aktarmışlar . Sanki mesaj veriliyo gözünüzü açın der gibi . Aklım çok karışık inanın . Bu film beni paranoyakmı yaptı derseniz . Gözümü açtı desem daha doğru olur.
error_outline
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
İlk iki filminde gerisinde kaldığı kanaatindeyim. Grafiklerde oldukça yetersiz çizgi film gibi geliyor. Belki on yıl önce küçükken izlemiş olsam farklı düşünürdüm ama bugün için yetersiz. On bir yıl da çok uzun bir süre değil zamanından dolayı denicekse eğer. Malum o yıllarda Lord of the Rings çekiliyordu
error_outline
maske profil fotoğrafı
maske
filmin sonunda duygulanmayan bizden değildir.
error_outline
.SimS. profil fotoğrafı
.SimS.
matrix serisinin en sevdiğim filmiydi bu film , çok iyiydi
error_outline