Neon Şeytan (The Neon Demon) (2016) afişi

Neon Şeytan (2016)
The Neon Demon

Puan Like 420736f74984641283fb4653fb9afe852723a183e63bea64e60fbd53aa48904e 7.0 / 6 kullanıcı
Senin Puanın
Etiketler Gerilim, Psikoloji, Dram
Ülke
Fransa
Süresi
118 dakika
blackwidow Jesse , mankenlikte başarıyı yakalayıp yıldız olma hedefiyle Los Angeles’a gelmiştir. Büyüleyici güzelliğiyle kariyer basamaklarını hızla tırmanmaya başlar. Genç model Los Angeles’ta hayatının en parlak günlerini yaşarken, orada tanıştığı bir grup manken arkadaşının hırsı ve güzellik saplantısı, Jesse’yi geri dönüşü olmayan bir çıkmaza sürükler.

Yorumlar

eminuk profil resmi
eminuk
Sinemada izlesem günlerce aklımdan çıkmayacak sağlamlıkta görüntüleri ve müzikleri vardı. Evde izlediğim halde bu kadar etkilendiysem, o koca ekranda neler hissederdim bilmiyorum. Filmin çoğunluk tarafından sevilmemesinin birinci nedeni absürt sayılabilecek sahneleri, ikincisi de korku filmi zannedilmesi. Konusu beni de yeterince tatmin etmedi. Masum kızımızın "Neon Demon" a dönüşme aşaması doyurucu değildı. Bazı karakterlerle sahneleri bağdaştırmak da benim için zor oldu. Tabii ben bunlara aldırmadım. Şu görüntülerin hikmeti ne kadar büyükmüş ki film boyunca midemde bir yanma hissettim. Bunun sebebinin mide bulandırıcı sahneler olduğunu düşünmüyorum. Vermeye çalıştığı mesajı bile bir kenara bıraktım. Hipnoz olmuş gibiyim. Kurdugum cumlelerden bir sey anlamamaniz kuvvetle muhtemel. Film de boyle hissettiriyor cunku.
Herkese tavsiye edemem sanırım ama beni etkilemeyi başardı.
4
1 ay önce
KlaketKafa profil resmi
KlaketKafa
Pisikolocim bozuldu -_- Bir iki sahnesinde çok pis etkilendim, ama bazı sahnelerinde de baya baya esnedim yanii... Genelde filmleri bende bıraktıkları etkiyle değerlendirdiğimden üzgünüm ama dislike ı bastım, fakat başarılı sayılabilecek bir film de aynı zamanda. Hakkını yemiyim şimdi!
0
1 ay önce
Novel profil resmi
Novel
Filmi Cannes'da yuhlamışlar ve sallanmamış pek okuduğum kritiklerde yazılana göre. Doğru söyleyeni dünyanın her yerinde dokuz köyden kovuyorlar sanırım. Kirli fikirleri, bencilliği ve daha bir çok şeyi çok ustaca maddeleştirmiş Refn. Hayli etkiledi..
2
2 ay önce
blackwidow profil resmi
blackwidow
Hikaye çok ama çok ağır ilerliyor.Filmdeki ışık kullanımı ise müthiş.Modern bir Elizabeth Bathory hikayesi diyebileceğim oldukça absürd bir film. Nekrofili,narsizim,güzellik algısı,cinsiyet içi rekabet gibi konulara yer verilmiş. İzlemekle hem bir şey kaybettirmeyen hem de kazandırmayan filmlerden ..
0
8 ay önce
GizemKguzel profil resmi
GizemKguzel
filmde birkaç şey anlatılmaya çalışılmış ama esas bir ana fikir var. O da " midem kalktı."
0
8 ay önce

The Neon Demon filmini beğenenler

The Neon Demon filmini izlemek isteyenler

The Neon Demon filmini içeren raflar

The Neon Demon filmi hakkında ilgi çekici içerikler

^ En üste dön