Neon Şeytan (The Neon Demon) (2016)

Neon Şeytan (2016)The Neon Demon

Puan 6.6 / 10
Senin Puanın
Etiketler Gerilim, Psikoloji, Dram
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
117 dakika
30
8
102
77
Özet Fragman Beğenenler
Insomniac profil fotoğrafı
Insomniac
Psikolojik/Gizem türünde izlediğim iyi bir filmdi. Tabii ki bir şeyler eksikti, tıpkı podyumda ifadesiz yürüyen mankenler kadar ruhsuz bi film oldu benim için. Alt metinde anlatılanı da anlıyoruz elbette ama yalnızca görsellikle bunun anlaşılması biraz basite kaçmak gibi olmuş bence. Filmin ilettiği mesaj mide bulandırıcı ama söz konusu kanlı bıçaklı sahneler değil, gerçekten ima edilen şey iğrenç. İlgiyle izlediğim filmi yermiş gibi de oldum ama zaten istenen de buydu sanırım.
error_outline
Lioness profil fotoğrafı
Lioness
Ne izledim ben ya.. Tamam vermek istediğin bir mesaj var anladım, güzelde AMA.. Filme mesajı gömme tarzın kötü kusura bakma. Yani filmi sanki birileri sizi hipnoz etmeye çalışıcakmış edirginliği ile izliyosun sonunda bir mesaj var tamam ama yani izlediğine değmiyo.
error_outline
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
Donuk ve ağır işleyen insanı esneten bir film. Elle Fanning'i çok beğendiğim için izledim açıkcası ama onun dışında pek de bişey bulamadım. Hoş anları var ama genel olarak sıkıcı bir filmdi gerçekten.
error_outline
.Morpheus profil fotoğrafı
.Morpheus
Mesajını imgelerle vermeye çalışan iç geçirici gerilim filmi. Doğruyu söylemek gerekirse sadece Keanu Reeves için izlemeye başladım. Oda sanırım destek amaçlı ufak bir rolde oynamış. Baş karakter Jessie yani Ellie Falling rol gereği süzüm süzüm süzülmüş. Tamam senaryo ruhsuz olmasını gerektirebilir ama bunun ki amatörlükten başka birşey değil. Kristen Stewartın ilk yılları gibi. Bir ifade belirle ve onu hiç düşürme... Konusu ise garipti. Genel anlamda sosyal "güzellik olgusu" fikrine ağır eleştirel getirmiş kendi yöntemiyle. Hatta buna biraz da fantastik öğeler katılmış diyebiliriz. Kıskançlık, kibir, narsistlik, ego, psikoz vs. Gibi öğeler bol bol mevcut filmde. Keşke biraz da hareketli olsaymış. Verdiği görüntülerle kurgunun alaksı yok. O kadar gereksiz uzatmalar yapışmış ki ağır uykunuz geliyor bi süre sonra. Son olarak bol ve boş zamanınız varsa o zaman izleyin derim. Yoksa vakit kaybı.
error_outline
eminuk profil fotoğrafı
eminuk
Sinemada izlesem günlerce aklımdan çıkmayacak sağlamlıkta görüntüleri ve müzikleri vardı. Evde izlediğim halde bu kadar etkilendiysem, o koca ekranda neler hissederdim bilmiyorum. Filmin çoğunluk tarafından sevilmemesinin birinci nedeni absürt sayılabilecek sahneleri, ikincisi de korku filmi zannedilmesi. Konusu beni de yeterince tatmin etmedi. Masum kızımızın "Neon Demon" a dönüşme aşaması doyurucu değildı. Bazı karakterlerle sahneleri bağdaştırmak da benim için zor oldu. Tabii ben bunlara aldırmadım. Şu görüntülerin hikmeti ne kadar büyükmüş ki film boyunca midemde bir yanma hissettim. Bunun sebebinin mide bulandırıcı sahneler olduğunu düşünmüyorum. Vermeye çalıştığı mesajı bile bir kenara bıraktım. Hipnoz olmuş gibiyim. Kurdugum cumlelerden bir sey anlamamaniz kuvvetle muhtemel. Film de boyle hissettiriyor cunku.
Herkese tavsiye edemem sanırım ama beni etkilemeyi başardı.
error_outline
KlaketKafa profil fotoğrafı
KlaketKafa
Pisikolocim bozuldu -_- Bir iki sahnesinde çok pis etkilendim, ama bazı sahnelerinde de baya baya esnedim yanii... Genelde filmleri bende bıraktıkları etkiyle değerlendirdiğimden üzgünüm ama dislike ı bastım, fakat başarılı sayılabilecek bir film de aynı zamanda. Hakkını yemiyim şimdi!
error_outline
colorful profil fotoğrafı
colorful
Filmi Cannes'da yuhlamışlar ve sallanmamış pek okuduğum kritiklerde yazılana göre. Doğru söyleyeni dünyanın her yerinde dokuz köyden kovuyorlar sanırım. Kirli fikirleri, bencilliği ve daha bir çok şeyi çok ustaca maddeleştirmiş Refn. Hayli etkiledi..
error_outline
GizemKguzel profil fotoğrafı
GizemKguzel
filmde birkaç şey anlatılmaya çalışılmış ama esas bir ana fikir var. O da " midem kalktı."
error_outline