9. kapi (The Ninth Gate) (1999) afişi

9. kapi (1999)
The Ninth Gate

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler Gizem, Gerilim, Karanlık
Yönetmen
Ülke
İspanya
Süresi
133 dakika
cinemarty Az rastlanan türde bir kitap araştırmacısı olan bir adam satanik ayinlerle ilgili bir metne ait son iki kopyayı ararken doğaüstü güçelerle ilişkili bir komploya dahil olur. Dean Corso, bir takım varlıklı ve özel koleksiyoncular için kitap toplamakla uğraşırken oldukça zor aşamalardan geçer. Boris Balkan için aradığı bu son kitap, söylenenlere göre Karanlıklar Krallığının dokuz kapısını açacak bir el yazmasıdır. Geri kalan iki kopyası Avrupa'dadır. NewYork'tan Toledo'ya, Portekiz'den Paris'e giden yollarda Corso labirent gibi tuzaklarla, vahşi ve gizemli ölümlerle karşılaşır. Kendisini koruyan güçler yardımı ile kendisinden çok daha güçlü bir varlığa karşı adım adım yaklaşmaktadır. Zamanla asıl görevinin bir kitabı bulmaktan çok daha farklı olduğunu anlar.

Yorumlar

sevimkahraman profil resmi
sevimkahraman
Tamam film merak ettiriyor sonu vurucu olacak diyorsun izlerken öyle hissettiriyor ama sonunda bu muydu yani diyorsun bunu mu merak etmiştik biz.sadece jonny depp için izlenebilir gerisi zaman kaybı
1
11 ay önce
SihirliEnerji profil resmi
SihirliEnerji
ruhumu doyurdu film
0
2 yıldan fazla önce
TARIK59 profil resmi
TARIK59
Dean Corso, zengin koleksiyoncular için eski ve çok değerli kitapları araştıran ve bulan bir araştırmacıdır. Yaptığı görev kültürel birikim, hüner ve çelik gibi sinirler gerektirmektedir. Corso, ünlü bir kitapsever olan Boris Balkan için Satanik ayinleri anlatan bir seri kitabın sonuncusunun peşine düşer. Rivayete göre bu kitap Karanlıklar Krallığının dokuz kapısını açacak bir el yazmasıdır. Geri kalan iki kopyası Avrupa’dadır. NewYork’tan Toledo’ya, Portekiz’den Paris’e giden yollarda Corso labirent gibi tuzaklarla, vahşi ve gizemli ölümlerle karşılaşır. Kendisini koruyan güçler yardımı ile kendisinden çok daha güçlü bir varlığa karşı adım adım yaklaşmaktadır. Zamanla asıl görevinin bir kitabı bulmaktan çok daha farklı olduğunu anlar.
0
3 yıl önce
starch profil resmi
starch
Yazık...
1
3 yıldan fazla önce

The Ninth Gate filmini beğenenler

The Ninth Gate filmini izlemek isteyenler

The Ninth Gate filmini içeren raflar

The Ninth Gate filmi hakkında ilgi çekici içerikler

^ En üste dön