23 numara (The Number 23) (2007)

23 numara (2007)
The Number 23

Puan Like 8.1 / 20 kullanıcı
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
101 dakika
TAGUT 23 sayısını koyu bir saplantı hâline getiren Walter Sparrow, gerek kendisinin gerekse sevdiklerinin hayatını ölüme yol açabilecek bir psikolojik işkence cehennemine dönüştürür. Walter bir türlü elinden bırakamadığı 23 Numara adlı gizemli romanın etkisiyle, karısı Agatha ve ergenlik çağındaki oğlu Robin'le geleceğine devam edebilmek için geçmişindeki sırların kapısını açmaya mecbur kalır. 23 sayısına duyduğu saplantı Walter'ı kontrol etmeye başlar. Günlük hayatında her yerde bu sayıyı görmektedir. Walter, 23 sayısının ardındaki gücü çözebilirse geleceğini de değişitrecektir.

Yorumlar

olcaywtsn profil resmi
olcaywtsn
Film güzeldi. Yaşamla ilgili numarasal bir kuramım olmasada buna benzer bir teorim var benimde. Yakında onunla ilgilide bi film çıkar illaki ne düşünsek gerçek oluyor çünkü :)
8 ay önce
Neclaa profil resmi
Neclaa
Söz konusu Jim Carrey olunca korku filminde nasıl olur acaba diye büyük bir merakla açtım ve film sonunda sadece merakım gitti. Performans güzel olmasına güzel ama hikayenin gidişatı ve sonu beni tatmin etmedi açıkçası. Sürükleyici bir yanı olduğunu kabul etsem de bütünüyle bakınca takdire şayan bir yanını bulamadım açıkçası :(
11 ay önce
raziyeozenli profil resmi
raziyeozenli
Türünün en iyi filmlerinden bence.Gerilimi yüksek, sıkmadan aşırı merakla izletiyor.Son sahnenin etkisiyle saate bakıp 23 sayısını bulmaya çalıştım.Tutmadı:D Jim Carrey tek kelimeyle müthiş,adamın gerilim filmi bile dört dörtlük
11 ay önce
.SimS. profil resmi
.SimS.
ne film yapmışlar be ... Jım Carrey sen nasıl harika bir oyuncusun öyle ya ayakta alkışlamalık bir performans sergilemiş yine . filme gelince gerçekten çok çok güzel etkileyici bir film konusu oyunculukları filmin kurgusu akışı psikolojik etkisi gerçekten çok güzel . film bitince azıcık bir takıntınız da olmuyor değil tabi :D mutlaka izlenmesi gereken bir film
1 yıl önce
mtufan profil resmi
mtufan
spoiler sayılabilir---------> walter ın kitap bakarlarken "filminin çıkmasını beklerim" deyince tam benim kafadan dedim. bildiğim kadarıyla jim carrey in tek psikolojik gerilim filmi. hatta komedi dışına çıktığı nadir filmlerden. türündeki diğer filmlere ihtiyaç duymayabilirsiniz. gereğinden fazla doyuruyor film. kabul görüp görmediğini bilmiyorum ama bu hastalığın var olduğunu okumuştum. ilk izlediğimde filmi durdurup ismimde var mı diye baktım. jim carrey çok inandırıcı ve gördüğüm en iyi oyunculuğu sergilemiş. bu yüzden bir yerden sonra kafa yanıyor ve sende katılmamak için kendini zor tutuyorsun. takip edilme hissini de iyi yaşattığını düşünüyorum. film ilerlerken herkesten şüphe etmek için mantıklı nedenler veriyor. sırayla filmin istediği kişilerden şüphelendim. yönlendirme çok başarılıydı. danny hudson iyi oynamış keşke karakterinin agatha karakteri ile yakınlığı da anlatılsaydı sanki havada kaldı biraz.
bir ayrıntı vereyim hotelin önündeki sahneden. otobüsün 23 numaralı olduğunu farketmişsinizdir. fakat hotel yazısındaki ot harflerinin yanıp söndüğünü kaçırmış olabilirsiniz. cehennem anlamına gelen hell in son harfi eksik hali çıkıyor söndüğünde. yorumum ise walterın 23 numaralı otobüsle cehenneme gitmesi gerekliydi, yani intiharına neden olan aslında 23 ün zorlama kaderiydi. walter intihar etmeyecekti ama aniden ettirildi gibi. bu yüzden walter ın intihar girişimlerini aniden alınmış kararlar olarak göstermeyi seçmişler. walter aldığı destek ile yaşamayı tercih etti ve 23 ten kurtuldu bence. film son sahnede saati gösterip tekrar şüpheye itse de bence artık walter dirençli ve bu hastalıktan kurtuldu. çünkü artık 23 yüzünden ölen insanlar gibi yalnız değil. bence 23 ün yalnızlıkla bağlantılı olduğunu vurgulanmak için sarışın kızın hikayesi ayrıntılı anlatıldı. ayrıca prof.ta yalnız. ya da ben yalnızım bilemedim şimdi :-)
1 yıldan fazla önce
slymndgn profil resmi
slymndgn
Gerilimi içimde içimde hissettim resmen adının hakkını veren bir film..
2 yıl önce
SNOWSXYZ profil resmi
SNOWSXYZ
gerçekten jim carrey bir defa daha göstermiş oyunculuğunu. film ise izlediğim en güzel şaşırtıcı filmler arasındaydı.
2 yıldan fazla önce
efefikri profil resmi
efefikri
Hayatımda beni gerçekten çok etkileyen ve düşündüren filmlerden birisi şiddetle tavsiye ederim :)
2 yıldan fazla önce
KerseL profil resmi
KerseL
Heyecan ve gizemin eksilmeden devam ettiği, sürükleyici bi gerilim .Jim Carrey oyunculuğun dibine vurmuş resmen ...
2 yıldan fazla önce
Coolhands11 profil resmi
Coolhands11
Akıl kurcalayan filmleri çok severim bu filmde o kategorinin zirvelerinde yer alıyor bana göre. Jim Carrey'de ne kadar iyi bir oyuncu olduğunu göstermiş
neredeyse 3 yıl önce
Agarta profil resmi
Agarta
Şaşırtıcı sonlar her zaman güzeldir
neredeyse 3 yıl önce
Haticeozkrn profil resmi
Haticeozkrn
"Kader diye bir şey yoktur. Sadece farklı tercihler vardır."
Mükemmel bir gerilim filmi film bittikten sonra kendinizi sorgulamaya başlıyosunuz
neredeyse 3 yıl önce
EDITOR profil resmi
EDITOR
ASLINDA ÖZGÜN DEĞİL AMA JİM CARREY FARKI VAR Adam götürüyor kardeşim. Sadece komedi değil, işte böyle ciddi bir rolün de hakkını veriyor!
3 yıldan fazla önce
kaptankaptanim profil resmi
kaptankaptanim
çoğumuz Jim Carrey'i şaklaban rollerinden dolayı severiz. Ama 23 Numara, İ love you philip morris gibi filmlerinden dolayı sevmeliyizdir. Çok etkileneceğiz, gerilim dolu bir film. Kesinlikle önerilir.
3 yıldan fazla önce
alicancam profil resmi
alicancam
Bu adamı bu rollerde görmeye pek alışık olmadığımız için oyunculuk konusunda biraz sıkıntılı olabilir. bu tür konularla bir sürü film çekildi. hepsi farklı farklı şeyleri ele aldı. bu filmde baya sıradışı olmuş. benim klasiklerimdendir.
neredeyse 4 yıl önce
videofuar profil resmi
videofuar
dünyanın en komik adamını gerilimde oynatırsanız sizce neler olur?
4 yıl önce
Neslii profil resmi
Neslii
Tek sayı takıntım var diye arkadaşım tavsiye etti :) 23 Ağustosta doğdum.. 23 sayısının bende yeri ayrı :) bakalımmm daha da sevecek miyim bu sayıyı?
4 yıldan fazla önce
furkandr profil resmi
furkandr
bildiğim kadarıyla jim carrey nin oynadığı ilk ve tek gerilim filmi ama gerçekten harikaydı
4 yıldan fazla önce
mavi. profil resmi
mavi.
2007 senesinde izlemiştim,beni filmde etkileyen şey aslında minik bir detay oldu.Mezarlıkta 'NED =ölülerin bekçisi' anlamına gelen tasmalı köpeğin ismi nasıl olduysa hiç düşünmeden 2007 doğumlu köpeğime ismini verdi.Heryerde -en azından birsüre- 23 numaraya denk gelmem de tesadüf olsa gerek.Velhasıl benim için yeri ayrı olan bu filmi hala beğenerek izliyorum.
4 yıldan fazla önce
gfb23 profil resmi
gfb23
Müthiş
4 yıldan fazla önce
TAGUT profil resmi
TAGUT
Bu filmden sonra her yerde 23 numarasını hayatınızda görmeye başlayabilirsiniz.
4 yıldan fazla önce

The Number 23 filmini beğenenler

The Number 23 filmini içeren raflar

The Number 23 filmi hakkında ilgi çekici içerikler