Digerleri (The Others) (2001)

Digerleri (2001)The Others

Puan 8.4 / 10
Senin Puanın
Etiketler Gerilim, Korkutan, Gizem
Dil
İngilizce
Ülke
İspanya
Süre
101 dakika
914
30
3098
305
Themoon profil fotoğrafı
Themoon
bu filmi izlerken yaptığım en büyük hatalardan biri 6. his filminden sonra izlemiş olmamdı. Sonu ters köşe mi ? Evet. Ama 6. his filmi izleyip daha sonrasında bu filmi izleyince gerekli heyecanı alamadım. Çok korkutucu bir film olduğunu söyleyemem fakat genel olarak güzeldi.
error_outline
1 yıldan fazla önce
.SimS. profil fotoğrafı
.SimS.
Beklediğimden daha güzel çıkan, seyir zevki yüksek, tahmin edilmesi güç bir yapımdı, sürekli bir gerilim altındaydım film boyunca, türünün hakkını her açıdan çok güzel vermişti, oyunculuklar desen sizi o kadar çekiyor ki karakterle bütünleşip hislerini yaşıyorsunuz
error_outline
2 yıldan fazla önce
Philosophy profil fotoğrafı
Philosophy
Film beklentimin üzerinde çıktı. Hiç böyle güzel bir film olduğunu tahmin etmemiştim. Tahminlerimde de yanılarak, merakla izledim. En güzel tarafıda senaryonun iyi olması, tek bir mekanı bile ne güzel doldurmuş.
error_outline
4 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
Muhteşem bir filmdi gerçekten. Filmin her anından keyif aldım. Bunun nedeni tabiki türlerde yazsa da bir korku filmi olmayışı. Senaryosuyla ve gerilimle gizemi güzel işleyişiyle sadece bir evin içinde daha doğrusu köşkte geçmesine rağmen merakla izletiyor. Filmi beğenmeyenlerin ya da sıradan bulanların muhtemelen bence korku filmi ve korkucaz diye izlemesinden dolayıdır diye düşünüyorum Öte yandan bir kez daha filmden önce yorum ve özet okumadığıma şükrettim. Çünkü herkes of ne son aman ne son acayip sürpriz çok değişik son enteresan farklı bir son diye yorum yaptığı için ister istemez filmden keyif almak yerine sonu düşünüyorsunuz ve muhtemelen de tahmin edip o vurucu etkiyi yaşamıyorsunuz. Ki ben bunu Usual Suspects'te yaşadığım için izlemeden asla yorum ve özet okumuyorum. Filmin yaklaşık 20. dakikasında sonunu anlamış ve geri kalanını çok sıkıcı bulmuştum ve herkesin övdüğü hiçbir tadı alamadım. Her neyse benim gibi korku değil fakat gerilim ve güzel hikaye seven biriyseniz mutlaka izlemeniz gereken bir film. Nicole Kidman da gerçekten büyüleyici bir kadın ve onu izlemek büyük keyif gerçekten özellikle filmin geçtiği yıllarda tabi. 9,3/10
error_outline
neredeyse 5 yıl önce
tugced profil fotoğrafı
tugced
Korkutucu değildi,anlamayacağınız noktalara getirdi ama sık sık bu tarz filmler izliyorsanız sonunu tahmin etmek zor değil. Güzeldi..
error_outline
5 yıldan fazla önce
kaptankaptanim profil fotoğrafı
kaptankaptanim
Jumpscare ile korkutma klişeleri dışında anlatılmak istenen durum yaratıcı denilebilir. Ancak film fazlasıyla bazı şeyleri tahmin edebilin ve bunu yaparken zevk alın diye tasarlanmış. Varılan noktayı tahmin etmek zor evet eğer bu tarz filmlerden sık sık izlediyseniz basit de oyuncular çok etkileyici sırf onun için bile izlenebilir. Araf teması, Dogville'in amazing grace kafası ve baptizmin ilkeleri birleştirilerek zekice bir kurgu tasarlanmış. Özellikle Püriten tablo sahnesinden etkilendim çok yaratıcı bir kamera oyunuydu. Bir de madem bu kadar korkuyorsunuz ışıkları neden açmıyorsunuz düşüncesini dindarların ağzına tıkan yapısı ve bunu savunuş tarzı çok vurucuydu. Oldukça başarılı bir film olmuş.
error_outline
yaklaşık 6 yıl önce
Winchester00 profil fotoğrafı
Winchester00
kesinle korku filminden çok uzak bir film yönetmen sadece senaryo ile vurucu darbe yapmış onun dışında çok başarılı bir film olduğunu söyleyemeceğim. Beklentimi karşılamadı. Boş zamanda izlenebilecek bir film.
error_outline
yaklaşık 7 yıl önce
muratalkas profil fotoğrafı
muratalkas
Sonu ile sizi çokkkk fena yapıcak bir film. İzle, pişman olmazsın... 8/10
error_outline
7 yıldan fazla önce
Agarta profil fotoğrafı
Agarta
Sonunda cidden biraz düşünmeniz gerekebilir
error_outline
7 yıldan fazla önce
Poker profil fotoğrafı
Poker
Şimdiiii yıllardır izleyeceğim bir film olan diğerlerini izledikten sonra "Neden bunca izlemedim lan ben bunu" falan demedim. Çok etkili bir gerilim filmi olarak lansedilmesine rağmen öyle çok adrenalin patlaması falan yaşamadım. İki sahnesi etkileyiciydi. Biri beyaz çarşaf sahnesi diğeri de final sahnesi onun dışında çok da diğer gerilimlerden farkı yok. Haaa şunu da belirtelim filmin en büyük artısı Nicole Kidman. Sırf Nicole için puanım. 10/6.
error_outline
yaklaşık 8 yıl önce
oguzhank8 profil fotoğrafı
oguzhank8
Gene uzun değerlendirmelerden biri çöp oldu. Zaten şunları söylesek yeter.Akıllıca düşünülmüş bir korku filmi.. Korku filmi izlemem diyenlerin bile izlemesi gereken zekilikte bir film.. Eski , görüntü kalitesi yetersiz gibi şeyleri düşünüp izlemeyenlere bunların sadece sayıdan ibaret olduğunu öğretiyor.. Ve şu not çok önemli ki filmden alacağınız zevki batırmak istemiyorsanız umarım en üstteki yorum benimdir aşağıya inmeyin.Ben indim pişmanım.
error_outline
8 yıldan fazla önce
hivron profil fotoğrafı
hivron
ötekilerle berikilerin mekan kavgası :)
error_outline
8 yıldan fazla önce
kuantum profil fotoğrafı
kuantum
Sahipoldugumuzu dusundugumuz düşündüğümüz nice şeylerin aslında bize ait olmadığını anlatan bir film bence
error_outline
8 yıldan fazla önce
alicancam profil fotoğrafı
alicancam
Hoş bir film. Tatlı oyuncularla böyle filmler çok güzel oluyor.
error_outline
8 yıldan fazla önce
eskon profil fotoğrafı
eskon
korku film severler bunu mutlaka izlemeli. gizemli bir film; aşırı gizemli ve vurucu
error_outline
neredeyse 9 yıl önce