Tutku - Hz. isa'nin çilesi (The Passion of the Christ) (2004)

Tutku - Hz. isa'nin çilesi (2004)The Passion of the Christ

Puan 7.1 / 10
Senin Puanın
Etiketler Dram, Gerçekçi, Suç
Yönetmen
Dil
Aramice
Ülke
ABD
Süre
127 dakika
70
6
381
54
melihkaya profil fotoğrafı
melihkaya
Mel gibson duyguları harekete geçirmeyi seven bir yönetmen. Bu işi Braveheart'da son derece iyi başarmıştı ancak bu filmde olayı biraz abartmış hatta öyle ki senaryoyu fazla detaylandırmadan duygularımızı suistimal için elindeki tüm birikimini kullanmış. Filmin reçetesini bile çıkarttım şöyle; Temiz anne oğul ilişkisi, din, saf katıksız kötüler ve iyiler. Duygusal veya inançlı arkadaşlar bu filmi izlerken ağlıyor veya duygusallaşıyor olabilir ancak bana kalırsa hikâye çok kısa olmasına rağmen ajite edici, kanlı ve şiddet içeren; yani içimize işlemesi gereken sekanslar o kadar uzun tutulmuşki film bir türlü bitmek bilmedi.
error_outline
4 ay önce
.Morpheus profil fotoğrafı
.Morpheus
Mel Gibson'un üçüncü ve en çok ses getiren dram filmi. Aktör olarak aksiyon filmlerinde gördük onu hep ama yönetmen olarak tarih/dönem yapımlarına daha çok yatkın. Ve bence yönetmen olarak daha başarılı. Hiçbir ayrıntıdan kaçınamadan, en ufak kareye kadar yansıtıyor perdeye olayları. jim caviezel de tasfir edilen "Nasıralı İsa" ya iyi benzemiş. Makyajlar da ilgimi çekti. Oldukça gerçekçiydi.
error_outline
4 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
Özellikle işkence sahneleriyle etkileyici, ağır bir dram filmi. Mel Gibson oyunculukta olduğu kadar yönetmen koltuğunda da ne kadar başarılı olduğunu bir daha göstermiş adeta.
error_outline
yaklaşık 5 yıl önce