Tutku - Hz. isa'nin çilesi (The Passion of the Christ) (2004)

Tutku - Hz. isa'nin çilesi (2004)
The Passion of the Christ

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler Dram, Gerçekçi, Suç
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
127 dakika
Ricky.McFloyd Tutku - İsa Mesih'in Çilesi (The Passion of the Christ), İsa'nın Hristiyanlarca "Çile (The Passion)" olarak bilinen son 12 saatini anlatan ve Mel Gibson'ın yönetmenliğini üstlendiği bir filmdir. Film, Mel Gibson'un yaptığı uzun araştırmalardan sonra gerçeğe yakın olması için Latince ve Aramice olarak çekildi. İsa'nın Son Akşam Yemeği'nden hemen sonra açılan film, onun Şeytan'ın çağrılarına karşı koyuşu ve Yehuda'nın ihaneti sonucu tutuklanması ile devam ediyor. Gerçekleştirilen mahkeme sonucu ölüm cezasına çarptırılan İsa'nın Romalılar tarafından saatler sürecek işkencesini takiben çarmıha gerildiği sona doğru, izleyeni zorlu bir yolculuğa çıkarıyor.

Yorumlar

Onrmrtsck profil resmi
Onrmrtsck
Mel Gibson'un üçüncü ve en çok ses getiren dram filmi. Aktör olarak aksiyon filmlerinde gördük onu hep ama yönetmen olarak tarih/dönem yapımlarına daha çok yatkın. Ve bence yönetmen olarak daha başarılı. Hiçbir ayrıntıdan kaçınamadan, en ufak kareye kadar yansıtıyor perdeye olayları. jim caviezel de tasfir edilen "Nasıralı İsa" ya iyi benzemiş. Makyajlar da ilgimi çekti. Oldukça gerçekçiydi.
neredeyse 2 yıl önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Özellikle işkence sahneleriyle etkileyici, ağır bir dram filmi. Mel Gibson oyunculukta olduğu kadar yönetmen koltuğunda da ne kadar başarılı olduğunu bir daha göstermiş adeta.
2 yıldan fazla önce

The Passion of the Christ filmini beğenenler

The Passion of the Christ filmini içeren raflar

The Passion of the Christ filmi hakkında ilgi çekici içerikler