Vatansever (The Patriot) (2000)

Vatansever (2000)The Patriot

Puan 8.7 / 10
Senin Puanın
Etiketler Kahramanlık, Dram, Suç
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
165 dakika
108
4
390
34
PorcoRosso profil fotoğrafı
PorcoRosso
Başarılı bir savaş filmi. Yanılmıyorsam, filmde Mel Gibson'ın oğlunu canlandıran Heath Ledger'ın ilk oynadığı filmlerden biridir.
error_outline
5 ay önce
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
Sinema neden güzeldir sorusunun cevabını bir kez daha bulduğum bir film oldu. Üç saatlik uzun süresine rağmen senaryonun akışı ve harika oyunculukların bu sürede beni bir dakika bile sıkmamasını sağlaması filmi ayrı bir özelleştiriyor ve uzun sürede sizi iyice içine çekiyor. Mel Gibson zaten en sevdiğim oyunculardan birisidir her duyguyu muhteşem geçiriyor seyirciye. Ama bunun yanında yan karakterlerin de oyunculuğu bir o kadar mükemmeldi. Her yönüyle etkileyici bir filmdi. Arşivime ekleyip zaman zaman tekrar mutlaka izleyeceğim. Ayrıca tabi Heath Ledger'ı izlemek de ayrı bir duygu katıyor filme. O da aynı şekilde çok iyi bir oyunculukla filmin anlamını güçlendirmiş. Fakat Mel Gibson kadar oyunculuğundan bahsedeceğim bir diğer isim ise Jason Isaacs. Sınır tanımayan kötülüğü daha doğrusu kötülük olarak görmeyip hedefe olan bağlılığı çok enteresandı belki de sinemada gördüğüm en acımasız karakterlerden birisiydi. Öyleki film oyunculuklarıyla hiç sevmediğim Joely Richardson'a bile ısınmamı sağladı :)
error_outline
neredeyse 3 yıl önce
KerseL profil fotoğrafı
KerseL
Kurgusu, sağlam senaryosu ve oyuncuları (özellikle Mel Gibson'ın kusursuz oyunculuğuyla) uzun süresine rağmen hiçbir anında sıkmayan başarılı bir tarihi savaş filmi ...
error_outline
yaklaşık 3 yıl önce
eskon profil fotoğrafı
eskon
Başarılı bir epik film. Amerikan iç savaşı yıllarında geçiyor ve her Mel Gibson filminde olduğu gibi bir kahramanın hikayesini anlatıyor.
error_outline
neredeyse 5 yıl önce
EDITOR profil fotoğrafı
EDITOR
PEK ANLAMSIZ, ÇOK AMERİKANVARİ Aksiyonu güzel olabilir ama asla gerçeği yansıtmadığı besbelli...Seyirciyle çok bütünleşemiyor.
error_outline
6 yıldan fazla önce