Vatansever (The Patriot) (2000)

Vatansever (2000)
The Patriot

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler Kahramanlık, Dram, Suç
Yönetmen
Ülke
Almanya
Süresi
165 dakika
Blacklion Duygusal anlamda yoğun ve hareketli bir film olan Vatansever’in kahramanı, Mel Gibson’un canlandırdığı Benjamin Martin karakteri. Savaşmaya pek de hevesli olmayan bir kahraman Benjamin Martin: Fakat çarpışmalar çiftliğinin sınırına dayanıp da İngilizler Benjamin’in değer verdiği insanları tehdit etmeye başlayınca, kendini Amerikan Devrimi’nin içinde buluveriyor. İdealist bir vatansever olan oğlu Gabriel’la birlikte silah kuşanıp Amerikan milislerinin başına geçiyor ve 'kırmızı urbalılarla' göğüs göğüse çarpışıyor. Bunlar olurken, kendi ailesini korumasının tek yolunun genç Amerikan ulusunu topyekün bağımsızlığa taşımak olduğunu keşfediyor kahramanımız - fakat karanlık geçmişi, savaşta da peşini bırakmıyor... Epik anlatı içinde kişisel drama yer veren The Patriot, konu itibarıyla Roland Emmerich’in daha önceki filmiKurtuluş Günü’ne benzetiliyor. Çünkü her iki yapım da, Amerikan milliyetçiliğine övgü içeriyor.

Yorumlar

KerseL profil resmi
KerseL
Kurgusu, sağlam senaryosu ve oyuncuları (özellikle Mel Gibson'ın kusursuz oyunculuğuyla) uzun süresine rağmen hiçbir anında sıkmayan başarılı bir tarihi savaş filmi ...
2 ay önce
eskon profil resmi
eskon
Başarılı bir epik film. Amerikan iç savaşı yıllarında geçiyor ve her Mel Gibson filminde olduğu gibi bir kahramanın hikayesini anlatıyor.
neredeyse 2 yıl önce
EDITOR profil resmi
EDITOR
PEK ANLAMSIZ, ÇOK AMERİKANVARİ Aksiyonu güzel olabilir ama asla gerçeği yansıtmadığı besbelli...Seyirciyle çok bütünleşemiyor.
3 yıldan fazla önce

The Patriot filmini beğenenler

The Patriot filmini içeren raflar

The Patriot filmi hakkında ilgi çekici içerikler