The Post (2017)

The Post (2017)

Puan 7.2 / 10
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
116 dakika
49
1
103
80
.SimS. profil fotoğrafı
.SimS.
yaşanmış hikayelere dayanması her ne kadar hoşuma gitse de genel anlamda aşırı sıkıcı ve boğucu bir filmdi bence sadece arşivciler izlesin.
error_outline
3 yıldan fazla önce
eminuk profil fotoğrafı
eminuk
Ben Meryl Streep " Bu gazete benim" dedi ya orada kaldım, eridim bittim. Aşırı karizmatik bi hareketti.Genel olarak da sevdim ama bir kadının uyanışını izlemek daha hoştu.
error_outline
yaklaşık 4 yıl önce
Lalaith profil fotoğrafı
Lalaith
Meselesi olan, iyi kurgu, baya iyi oyunculuk, iyi sanat-görüntü yönetmenliğine sahip bir film. Herşey yerli yerinde yani. Bununla birlikte basın özgürlüğünü ele alan pek çok kaliteli film var ve The Post da onlardan biri olmakla birlikte daha fazlası değil. Yine de son dönemde izlediğimiz ve düzgün bir film olan Spotlight'a göre ele aldığı meselenin detaylarında boğulmayan, daha seyirciyle kalan net anlatımı nedeniyle bir tık önde olduğunu düşünüyorum. Meryl Streep'in o abartısız, her rolü son derece doğal yansıtan oyunculuğu da cabası. Ayrıca Amerika'nın şu anki durumunda, ustalığını çoktan kanıtladığı gibi kayıtlara da geçirmiş olan Spielberg'ün Oscar tantanasından çok daha başka düşüncelerle yola çıktığını hissettim ben bu filmde (her ne kadar bağımsız bir film değil de 70'lerin büyük stüdyo yönetmen sineması tarzında yapmış olsa da).
error_outline
5 yıldan fazla önce
Hermione profil fotoğrafı
Hermione
Gerçek hikayeyi ve olayların sonunu bilmeme rağmen filmi heyecanla izledim :) İlk yarısı ağır işliyor ama seni ekrana kilitliyor bir şekilde :) Çok beğendim :D Spotlight'ın yazarının elinden çıktığı belli oluyor :) Meryl Streep harikaydı, pırıl pırıl bir oyunculuk ve karakteri de ilham vericiydi. Kesinlikle izlenmesi gereken bir film :)
error_outline
5 yıldan fazla önce
eskon profil fotoğrafı
eskon
Tamamen Oscar’a yönelik bir kulis filmi . Spotligt aldı ya, kendime de bir pay çıkar mı bu sene diye düşünmüş olmalılar .
error_outline
5 yıldan fazla önce
starch profil fotoğrafı
starch
"Basın, hükümete değil, millete hizmet etmekle yükümlüdür." Silah tüccarlarının beslenmesine karşıyım. Devlet kuruluşlarının özgürlüğünden yanayım. Dürüst siyasete, dürüst ve özgür basına hasretim...Filmi, benim sevdiğim türde olmamasına rağmen beğendim. Ustaların filmi.
error_outline
5 yıldan fazla önce
M.Naci profil fotoğrafı
M.Naci
Gazetecilik zor iş diyerek başlamalı belki de bu filmi yorumlamaya. Sorumluluğun son derece fazla ve riskin de en az onun kadar yüksek olduğu bir meslek. Peki bu işi hakkıyla yapabilmek için ne gerek? Nelerden vazgeçilebilir? Önünüze çıkan kişisel ve toplumsal tonla engele rağmen doğru bir şeyler yapabilmek ne kadar zor olabilir? Bu filmde bunlar gibi daha birçok sorunun cevabını bulacağınıza inanıyorum. Politikacıların maşası olmadan, özgürce yazabilmek adına verilmiş gerçek bir mücadeleyi izliyoruz filmimizde. 1971 yılında Pentagona ait çok gizli belgelerin sızdırılması ve bunları haber yapan gazetenin davalık olmasıyla başlıyor olaylar. Ardından başka bir gazete devralıyor meşhaleyi, "Onlar kaybederse biz de kaybederiz." diyerek. Peki ya sonra? Tam bir gazetecilik dersi alıyoruz bu filmde. Özgür basının önemini anlamak ve anlatmak adına yapılmış harika bir film. Oyuncu kadrosu da son derece iyi. Başrollerde iki dev isim Meryl Streep ve Tom Hanks, yönetmen koltuğunda da Steven Spiielberg varken kötü bir film beklemiyordum zaten. Hatta film o kadar iyi ki ülkemizdeki gazetecilere ders olarak izletilmeli bence. Özetle gerçekten beğendiğim, sürükleyici ve anlamlı bir film. Film bittikten sonra umutsuzca darısı başımıza demekten de kendimi alamadım açıkçası. Spotlight tan sonra Oscarda nasıl bir etki bırakacağını da ayrıca merak ediyorum. İzlemenizi tavsiye eder, iyi seyirler dilerim :))
error_outline
5 yıldan fazla önce
Hollyy profil fotoğrafı
Hollyy
Meryl Streep'in son donemde begendigim en iyi oyunculuğu benim icin. Tom Hanks'te cok iyiydi.Basın özgürlügüne dikkat ceken başarılı bir film olmus.
error_outline
5 yıldan fazla önce
Mine.Ce profil fotoğrafı
Mine.Ce
"Basının demokrasimizdeki temel görevi ; yönetilenlere hizmet etmektir, yönetenlere değil" ... Keşke... İki ustayı izlemek çok güzeldi. Dipnot: Film gerçekte olanı değil , olması gerekeni gösteriyor gibi, sözkonusu Amerika olunca...
error_outline
5 yıldan fazla önce
Philosophy profil fotoğrafı
Philosophy
Senaristi aynı olduğundan Spotlight tadına yaklaşan bir film olmuş ama bir tık eksiklik var gibiydi. Biraz beklenilenin altında kalmış gibi geldi. Streep ve Hanks'in o uzun diyalogları, yılların birikmiyle o usta oyunculukları filmi ileriye taşımış. Konu bakımından basın özgürlüğünün yanında ilerleyen sözünü ortaya koymayan çalışan güçlü bir kadın hikâyeside var. Bu yüzden Hollywood skandalları ve ayrımcılığına bakarsak gereken değer verilmemiş kısacası oscardan da boş dönecek gibi. Eleştiri ve yaklaşımından dolayı, bazı can alıcı repliklerinin etkisiyle filmi beğendim. Zor ama darısı başımıza...
error_outline
5 yıldan fazla önce