The Power of the Dog (2021)

The Power of the Dog (2021)

Puan 6.4 / 10
Senin Puanın
Etiketler Western, Dram, Uyarlama
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
İngiltere
34
6
108
28
Sekyazar profil fotoğrafı
Sekyazar
yönetmenin harcadığı bir yapım olmuş, vasat
error_outline
20 gün önce
Eternity profil fotoğrafı
Eternity
Son yıllardaki görsellik sinemasının örneklerinden.
Evet çok sinematografik, da ben sıkıldım artık bu sinema anlatımından, nerede o eski epik, büyük bütçeli, 7'den 70'i sinemaya koşturan filmler? Aranıyor. "Tablo gibi" eleştirisi görmek istemiyorum açıkçası bir süre daha. Elimizde film yok diye vasat yapımları övüyoruz. 5/10
error_outline
1 yıldan fazla önce
Insomniac profil fotoğrafı
Insomniac
Bir filmin durağan olması sıkıcı olmasıyla paralel değildir, bu film de hep aynı ritimde ilerlemesine karşın beni içine çekti ve dikkatimi vererek izledim. Başlarda o hep aşina olduğumuz Western filmleri gibi hissettirmiş olmasından mı ikinci yarıda sanki kamera açıları ve müzikler daha bi farklı geldi bana. Rahatsızlık veren notalar, görüntü geçişleri, kasvete büründü hissettirmeden. Kirsten Dunst'ı Melancholia filmindeki rolüyle buraya transfer olmuş gibiydi, zaten severim kendisini. Ben filmi beğendim. Adaylar içinde en beğendiğim film oldu.
error_outline
1 yıldan fazla önce
iko profil fotoğrafı
iko
Ağır ilerleyen ama oyunculuklar ile göz dolduran bir film, özellikle Benedict Cumberbatch’ı izlerken büyük keyif aldım. Görüntü yönetmeni mekanı mükemmel yansıtmış. Bir ya da iki dalda oscar alacağını düşünüyorum
error_outline
1 yıldan fazla önce
Lalaith profil fotoğrafı
Lalaith
Gereğinden fazla yavaş ilerliyor. Karakterlerin geçmişine ilişkin bilgiler çok bölük pörçük bu yüzden mevcut hallerini anlayabilmek ve bir bağ kurabilmek için kendimi zorlamam gerekti. Oysa bu kadar sürede karakterler biraz daha detaylandırılabilirdi. Oyunculuklar iyiydi elbette ki bu kadar yıldız oyuncu varken aksini beklemiyordum zaten. Öyle ki Benedict Cumberbatch'in karizması olmasa Phil karakteri (zayıf/ eksik yapılandırılmış olmasına rağmen) aklımda kalır mıydı bilmiyorum. Kirsten Dunst ve Jesse Plemons'u da ayrıca alkışlıyorum. Görseller de oldukça başarılıydı. Ancak yine de filmden bana kalan en ağırlıklı unsur sıkıntı oldu.
error_outline
neredeyse 2 yıl önce
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
Her ne kadar çiftlik ve manzaranın güzelliği ön planda olsa da, oyuncular iyi performans sergilese de kült bir romanın adaptasyonuna göre zayıf kalmış bir film. Ağır tempoda ilerleyen hikâye anlatımıyla farklı bir Western sineması olmuş. Bana hafif Brokeback Mountain' i anımsattı..
error_outline
neredeyse 2 yıl önce
sisyphos77 profil fotoğrafı
sisyphos77
Görseller ve ışık çok iiyi. Benedict canım benim. Ama bir şeyler eksik kalmış, bir türlü akmadı. Bilerek yapılan kopuk geçişler de ı-ıh, bana olmamış.
error_outline
neredeyse 2 yıl önce
hezarfen profil fotoğrafı
hezarfen
Görsel kategorilerde bütün oscarları toplayacağını düşünüyorum.evet film durağan ama çok çarpıcı.keyifle izledim
error_outline
neredeyse 2 yıl önce
Melkor profil fotoğrafı
Melkor
Film seyirciye son saniyeye kadar, Phil'in Henry'nin mendilini okşadığı gibi, ağır ağır dokunuyor. Son sahnede de hızlıca bıçağını saplıyor. Jenerik akarken kesiği hissettiğinizde etkilenmemek elde değil.
error_outline
neredeyse 2 yıl önce
kadifekirpik profil fotoğrafı
kadifekirpik
Bu film için yapabileceğim max yorum sjsksk
https://youtu.be/XcLVjr-UVpc
error_outline
neredeyse 2 yıl önce
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
Bi şey olur herhalde diye sonuna kadar beklediğim her anında sıkıldığım bir film oldu.
error_outline
neredeyse 2 yıl önce
Philosophy profil fotoğrafı
Philosophy
Uzun ve durağan ilerleyen bir film. Benedict Cumberbatch'ı görünce merak uyandırsa da izlerken epey sıkıldım. Sırf konu nereye bağlanacak diye bitirdim.
error_outline
yaklaşık 2 yıl önce