Hasat zamani (The Reaping) (2007)

Hasat zamani (2007)The Reaping

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler Gerilim, Gizem, Çerezlik
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
99 dakika
11
5
75
8
eskon profil resmi
eskon
Hristiyan ilahiyatının arka fonda durduğu, dindar bir korku filmi Hasat Zamanı. Filmin ilk yarısı çok daha heyecanlı ve gizemli olmasına rağmen ikinci yarısı gereksiz ve abartılı efektlerle çıtayı düşürüyor.
report_problem
9 ay önce
Lioness profil resmi
Lioness
İnanç üzerine dayalı gerilim korku filmlerinin artık biraz daha yaratıcı olması lazım ya hiç bulaşmayın ya da hakkını verin ama :(
report_problem
12 ay önce
pinkbutterfly profil resmi
pinkbutterfly
uzun zamandan beri bu kadar dandik bir film izlememiştim.. vasat, sıradan, sıkıcı bir film.. filmi değişik, farklı göstermeye çalışmışlar ama beş para etmez.. izlerken sıkıldım kapatmamak için zor tuttum kendimi.. filme puanım: 4.0
report_problem
neredeyse 3 yıl önce
herlaques profil resmi
herlaques
on numara giriş sonra güzelim konu klişelerle heba edilmiş fazla bişey beklememek lazım.
report_problem
5 yıl önce
TARIK59 profil resmi
TARIK59
Katherine Winter (Hilary Swank) mucizelere inanmaz; gerçeklere inanır. Eskiden din görevlisi olan Katherine, Sudan’da misyonerlik yaparken kızını ve kocasını kaybettikten sonra dine sırtını dönmüştür. Şimdi artık sorularına dua yerine bilimsel araştırmalarla yanıt aramaktadır. Bir üniversite hocası olarak, sözde mucizelerin ipliğini pazara çıkarmak için ön saflarda mücadele etmeye başladığı için, dünyanın dört bir yanından çağırılır ve ağlayan heykelleri, azizlere benzeyen duvar lekelerini, kanayan avuç içlerini soruşturur. Şu ana kadar, çözmediği tek bir ilahi mucize yoktur. Ama küçük bir kasaba öğretmeni olan Doug Blackwell (David Morrissey) kasabalıların Allah’tan geldiğine inandıkları bir dizi tuhaf olayı aydınlatması için Katherine’den yardım isteyince, Katherine ve ortağı Ben (Idris Elba) bazen mucizelerin ürkütücü olabileceğini, inanç ile batıl inanç arasındaki çizginin tehlikeli ölçüde ince olduğunu öğrenirler.
Louisiana bataklıklarıyla ormanların arasına gizlenmiş Haven, mantığın kurallarının tekrar yazılmış gibi göründüğü bir kasabadır. Bir çocuk ölür ve nehir kırmızıya döner; bu İncil’deki on belanın kasabanın üzerine çöküşünün sadece başlangıcıdır. Katherine profesyonel kariyerinde ilk kez bu olguları bilimle açıklayamamaktadır. Kasabalılar Loren McConnell adlı gizemli bir çocuğun (AnnaSophia Robb) Allah’ın gazabını kapılarına getirdiğine inanmaktadırlar. Ama Katherine, onların kötülüğün habercisi olarak gördüğü bu küçük kızı, yardımına muhtaç kayıp bir çocuk olarak görmektedir. Loren gizemin karanlık yüreğine çekildikçe, Katherine de dünyayı karanlığa gömecek bir komploda kendi rolünü gitgide daha çok keşfeder.
report_problem
5 yıldan fazla önce