Dirilis (The Revenant) (2015)

Dirilis (2015)The Revenant

Puan 8.2 / 10
Senin Puanın
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
156 dakika
917
43
2106
389
Couldhard profil fotoğrafı
Couldhard
Sen gel onca filmde oyna ve hiçbirinde Oscar alama, bunda al.. Olacak iş değil
error_outline
2 yıldan fazla önce
japonbalikcisi profil fotoğrafı
japonbalikcisi
İnsanın en büyük düşmanı kimdir?
Bir video vardı, iki kardeş aslana küçükken bakıyor ve ardından doğaya salıyor. Aslan doğada parçalamayı, avlanmayı öğreniyor. Ardından o adamları tekrar görüce sarılıyordu. Çok etkilemişti bu olay beni ve şunu kanıya varmıştım: biz doğayla eninde sonunda anlaşıyoruz.
Bir ayıyı öldüğümüze inandırırsak nitekim ayılar yalnızca yavruları için tehdit oluşturduğumuzda saldırır, bizim peşimizi bırakıyor. Soğukta ateş yakmayı öğrendik, sıcakta derin gölgeliklerde, kıl çadırlarda oturmayı.
Bir aslanı, bir yılanı terbiye edebilirz ama insanı eğitemeyiz.
İstediğimiz kadar uzağa kaçalım, gelip bizi bulacak ve intikamını alacaktır.

Bütün bir film boyunca, yıllar yılı süregelen kavgalarımız gelip geçti gözümün önünden. Kabil’den son cinayete kadar.
error_outline
neredeyse 4 yıl önce
Sefa profil fotoğrafı
Sefa
Leo bir çok performansı ile oscarı bir çok kez hakettiğini göstermişti ancak alamamıştı. Sonunda yine muhteşem bir performansla almayı başardı. Film oyunculardan , atmosferine , oyunculuklarına kadar her şeyiyle müthiş bir hayatta kalma ve intikam filmi. Kesinlikle izlenmeli.
error_outline
yaklaşık 4 yıl önce
.SimS. profil fotoğrafı
.SimS.
film genel anlamda güzeldi izlerken pek sıkılmıyor insan ama genel olarak bir durgunluk hakim filme bazı yerler çok çok abartı zaten gerçekçiliğini yitiriyor . Leo çok iyi oynamış ama bu rolü ile oscarı almazdı bence baktılar leo bundan daha iyi bir iş çıkaramaz bu saatten sonra hazır güzel de oynamışken werelim demişler :) genel anlamda iyi bir filmdi tabi :)
error_outline
4 yıldan fazla önce
arifcicek profil fotoğrafı
arifcicek
Güzel bir intikam filmi olmuş... Adam oscar almak için neler çekmiş yaa.
error_outline
4 yıldan fazla önce
Selenora profil fotoğrafı
Selenora
İzlerken üşüdüm diyebilirim. Film tartışmasız bir sanat eseri, o sahneler öyle gerçek öyle birebirdi ki yaşanılan her hissi hissettim. Ciddi anlamda film boyunca ne kadar iyi çekmişler helal olsun ne manyak oynamışlar dedim. Eleştirilecek birçok eksiği de olduğunu söylemeden geçemem. Sürükleyici ama ben böyle bir film izlemedim dedirtecek cinsten değil bence. Yani filmi konuşturan bütünlüğünden çok sahnelerin gerçek düzeyde iyi olması ve oyunculukların alkışlanacak cinsten olması. Yabana atılmalı mı kesinlikle hayır ama daha iyisi bulunur mu evet.
error_outline
4 yıldan fazla önce
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
Tamam sağlam bir antagonist lazımdı da Tom Hardy i buraya yakıştıramadım sanki karakteri oturmamış bişeyler eksik onu izlerken canımı sıktı.Ayrıca DiCaprio ile aralarındaki husumet bana göre belirsiz ,net yansıtılmamış.Yani elbette DiCaprio muhteşem bir oyuncu ama oscarı bence de kesinlikle daha öncesinde hakediyordu. Hakkını çok yemişler be Leo,sen zaten benim gözümde daima oscarlıksın( Adam bi kere her role tamamen kendini veriyor,kurgu yok doğal ya )
error_outline
neredeyse 5 yıl önce
eda profil fotoğrafı
eda
İzlerken böyle hayat olmaz olsun diyo insan bi yer artık
error_outline
5 yıldan fazla önce
pinkbutterfly profil fotoğrafı
pinkbutterfly
muhteşem bir film, muhteşem bir oyunculuk.. leonardo dicaprio yine efsane, sırf onun için bile izlenir..
error_outline
5 yıldan fazla önce
mtufan profil fotoğrafı
mtufan
Sıkıldığımı hissettim biraz fazla. Gerçek hayat uyarlamalarında bu hep oluyor. O yüzden umursamadım. Yaşama güdüsünün ve intikam hissinin gücü ekrana güzel aktarılmış. Beğendim. Fakat sıkıcı olduğunu düşünüyorum. Tom hardy nin yaptıklarının sebebini biraz anlatsalarmış iyiymiş. Eksik kalan bölüm diye düşünüyorum.
error_outline
yaklaşık 6 yıl önce
.Morpheus profil fotoğrafı
.Morpheus
Sadece fazla abartılmış bir film. Filmi tek kurtaran sadece Dicaprio nun oyunculuğu. Ama senaryo ya bakarsak bence tırt. Ne kadar gerçek bir hikayeden de alınsada biraz daha kurgulanabilirdi. Eğer uzak açı ve görsellere bakarsak yakın zamanda olan hateful eight gerçekten ezer geçer bu filmi.
error_outline
6 yıldan fazla önce
eskon profil fotoğrafı
eskon
Başarılı görseller... Emek verilen çekimler... Her şey güzel de Inarritu'da eski filmlerinde gördüğüm o sinemasal duyguyu tam yaşayamadım bu filmde ...
error_outline
6 yıldan fazla önce
Hamkon profil fotoğrafı
Hamkon
bu filmin türü eksik olmuş bence fantastik de olması gerekiyor . filmin konusunun ne olduğunu biri bana anlatabilir mi acaba filmin 30. dk sonunun nasıl biteceği belli olan bir film ne kadar güzel olabilir . yukarıda arkadaş filmin gerçekçiliğinden bahsetmiş arkadaş kurtlar vadisinde bile operasyonlar daha gerçekçi . bazıları da oyunculuktan bahsetmiş caprio bu film de bırak oscarı hiç bir şey olamaz uzun lafın kısası BULLSHİT
error_outline
6 yıldan fazla önce
BeeBear profil fotoğrafı
BeeBear
özetle adam her yarım saattte bir diriliyor, aynı seneryo 1960-70 imkanlarıyla çekilseydi g..tümüzle gülerdik, hatta kodumun amerikalıları gene Kızılderilileri kötü gösteriyor diye çemkiredebilirdik.

Diyorum ama herşeye rağmen iyi film soluksuz seyrettiriyor şimdi yukarda lamba var.
error_outline
6 yıldan fazla önce
Kevlar profil fotoğrafı
Kevlar
Bana kalırsa Di Caprio çok daha önce almalıydı Oscar'ı, bu film sanki sırf Oscar alsın diye çekilmiş gibi, adamın yapmadığı kalmadı 'ölelim mi lan Oscar almak için!' der gibiydi yani. Ekrana doğru süründüğü sahnelerde sanki oscarı kovalıyormuş gibi hissettim. Filmde hiç yapay ışık kullanılmaması ona sanatsal bir değer katmış şüphesiz, kamera açıları da çok iyiydi. Ayı sahnesi doğal olarak abartılmış olsa da(sonuçta ayının tek pençesiyle ölür yada ölmeyi dileyecek hale gelirsin) filmin konusuna ve derinliğine uygun olarak baya iyi çekilmiş. İzlerken ister istemez favori survivor programım Man vs Wild programını hatırladım sık sık. Kaliteli film sevenler kaçırmasın.
error_outline
6 yıldan fazla önce