Dirilis (The Revenant) (2015)

Dirilis (2015)
The Revenant

Puan Like 8.2 / 37 kullanıcı
Senin Puanın
Ülke
ABD
Süresi
156 dakika
digigirl İskoç kökenli bir avcı olan Hugh Glass (Leonardo DiCaprio) bugün Dakota adıyla bilinen bölgede gerçekleştirilen bir keşif gezisinde bir ayının saldırısına uğrayarak ölümcül bir şekilde yaralanır. Hayatta kalma umudu çok zayıf olan Glass, arkadaşları tarafından vahşi doğada ölüme terkedilir, oğlu da öldürülür. Müthiş bir dayanma gücüyle hayatta kalmayı başaran Glass, oğlunu öldüren John Fitzgerald'dan (Tom Hardy) intikamını alabilmek için tüm Amerika'yı baştan başa dolaşmaya hazırdır.

Yorumlar

japonbalikcisi profil resmi
japonbalikcisi
İnsanın en büyük düşmanı kimdir?
Bir video vardı, iki kardeş aslana küçükken bakıyor ve ardından doğaya salıyor. Aslan doğada parçalamayı, avlanmayı öğreniyor. Ardından o adamları tekrar görüce sarılıyordu. Çok etkilemişti bu olay beni ve şunu kanıya varmıştım: biz doğayla eninde sonunda anlaşıyoruz.
Bir ayıyı öldüğümüze inandırırsak nitekim ayılar yalnızca yavruları için tehdit oluşturduğumuzda saldırır, bizim peşimizi bırakıyor. Soğukta ateş yakmayı öğrendik, sıcakta derin gölgeliklerde, kıl çadırlarda oturmayı.
Bir aslanı, bir yılanı terbiye edebilirz ama insanı eğitemeyiz.
İstediğimiz kadar uzağa kaçalım, gelip bizi bulacak ve intikamını alacaktır.

Bütün bir film boyunca, yıllar yılı süregelen kavgalarımız gelip geçti gözümün önünden. Kabil’den son cinayete kadar.
9 ay önce
Sefa profil resmi
Sefa
Leo bir çok performansı ile oscarı bir çok kez hakettiğini göstermişti ancak alamamıştı. Sonunda yine muhteşem bir performansla almayı başardı. Film oyunculardan , atmosferine , oyunculuklarına kadar her şeyiyle müthiş bir hayatta kalma ve intikam filmi. Kesinlikle izlenmeli.
1 yıl önce
.SimS. profil resmi
.SimS.
film genel anlamda güzeldi izlerken pek sıkılmıyor insan ama genel olarak bir durgunluk hakim filme bazı yerler çok çok abartı zaten gerçekçiliğini yitiriyor . Leo çok iyi oynamış ama bu rolü ile oscarı almazdı bence baktılar leo bundan daha iyi bir iş çıkaramaz bu saatten sonra hazır güzel de oynamışken werelim demişler :) genel anlamda iyi bir filmdi tabi :)
1 yıldan fazla önce
arifcicek profil resmi
arifcicek
Güzel bir intikam filmi olmuş... Adam oscar almak için neler çekmiş yaa.
1 yıldan fazla önce
Selocan profil resmi
Selocan
İzlerken üşüdüm diyebilirim. Film tartışmasız bir sanat eseri, o sahneler öyle gerçek öyle birebirdi ki yaşanılan her hissi hissettim. Ciddi anlamda film boyunca ne kadar iyi çekmişler helal olsun ne manyak oynamışlar dedim. Eleştirilecek birçok eksiği de olduğunu söylemeden geçemem. Sürükleyici ama ben böyle bir film izlemedim dedirtecek cinsten değil bence. Yani filmi konuşturan bütünlüğünden çok sahnelerin gerçek düzeyde iyi olması ve oyunculukların alkışlanacak cinsten olması. Yabana atılmalı mı kesinlikle hayır ama daha iyisi bulunur mu evet.
1 yıldan fazla önce
Rainbow profil resmi
Rainbow
Tamam sağlam bir antagonist lazımdı da Tom Hardy i buraya yakıştıramadım sanki karakteri oturmamış bişeyler eksik onu izlerken canımı sıktı.Ayrıca DiCaprio ile aralarındaki husumet bana göre belirsiz ,net yansıtılmamış.Yani elbette DiCaprio muhteşem bir oyuncu ama oscarı bence de kesinlikle daha öncesinde hakediyordu. Hakkını çok yemişler be Leo,sen zaten benim gözümde daima oscarlıksın( Adam bi kere her role tamamen kendini veriyor,kurgu yok doğal ya )
neredeyse 2 yıl önce
eda profil resmi
eda
İzlerken böyle hayat olmaz olsun diyo insan bi yer artık
2 yıl önce
pinkbutterfly profil resmi
pinkbutterfly
muhteşem bir film, muhteşem bir oyunculuk.. leonardo dicaprio yine efsane, sırf onun için bile izlenir..
2 yıldan fazla önce
mtufan profil resmi
mtufan
Sıkıldığımı hissettim biraz fazla. Gerçek hayat uyarlamalarında bu hep oluyor. O yüzden umursamadım. Yaşama güdüsünün ve intikam hissinin gücü ekrana güzel aktarılmış. Beğendim. Fakat sıkıcı olduğunu düşünüyorum. Tom hardy nin yaptıklarının sebebini biraz anlatsalarmış iyiymiş. Eksik kalan bölüm diye düşünüyorum.
3 yıl önce
Onrmrtsck profil resmi
Onrmrtsck
Sadece fazla abartılmış bir film. Filmi tek kurtaran sadece Dicaprio nun oyunculuğu. Ama senaryo ya bakarsak bence tırt. Ne kadar gerçek bir hikayeden de alınsada biraz daha kurgulanabilirdi. Eğer uzak açı ve görsellere bakarsak yakın zamanda olan hateful eight gerçekten ezer geçer bu filmi.
3 yıl önce
eskon profil resmi
eskon
Başarılı görseller... Emek verilen çekimler... Her şey güzel de Inarritu'da eski filmlerinde gördüğüm o sinemasal duyguyu tam yaşayamadım bu filmde ...
3 yıl önce
Hamkon profil resmi
Hamkon
bu filmin türü eksik olmuş bence fantastik de olması gerekiyor . filmin konusunun ne olduğunu biri bana anlatabilir mi acaba filmin 30. dk sonunun nasıl biteceği belli olan bir film ne kadar güzel olabilir . yukarıda arkadaş filmin gerçekçiliğinden bahsetmiş arkadaş kurtlar vadisinde bile operasyonlar daha gerçekçi . bazıları da oyunculuktan bahsetmiş caprio bu film de bırak oscarı hiç bir şey olamaz uzun lafın kısası BULLSHİT
3 yıl önce
Bee profil resmi
Bee
özetle adam her yarım saattte bir diriliyor, aynı seneryo 1960-70 imkanlarıyla çekilseydi g..tümüzle gülerdik, hatta kodumun amerikalıları gene Kızılderilileri kötü gösteriyor diye çemkiredebilirdik.

Diyorum ama herşeye rağmen iyi film soluksuz seyrettiriyor şimdi yukarda lamba var.
3 yıl önce
Caffeine profil resmi
Caffeine
Bana kalırsa Di Caprio çok daha önce almalıydı Oscar'ı, bu film sanki sırf Oscar alsın diye çekilmiş gibi, adamın yapmadığı kalmadı 'ölelim mi lan Oscar almak için!' der gibiydi yani. Ekrana doğru süründüğü sahnelerde sanki oscarı kovalıyormuş gibi hissettim. Filmde hiç yapay ışık kullanılmaması ona sanatsal bir değer katmış şüphesiz, kamera açıları da çok iyiydi. Ayı sahnesi doğal olarak abartılmış olsa da(sonuçta ayının tek pençesiyle ölür yada ölmeyi dileyecek hale gelirsin) filmin konusuna ve derinliğine uygun olarak baya iyi çekilmiş. İzlerken ister istemez favori survivor programım Man vs Wild programını hatırladım sık sık. Kaliteli film sevenler kaçırmasın.
3 yıldan fazla önce
vapaamies profil resmi
vapaamies
Abi gözlerim bir Arka Sokaklar'ın Zoom hastası yönetmeninden, bir de Innaritu'nun sabit kamera kurmayan ellerinden kör olacak. Özellik ilk yarım saat kameranın bir sağa bir sola dönüşünden, sabit duramayışından rahatsız ola ola filmden soğuyarak geçti.
3 yıldan fazla önce
ringhiogennaro profil resmi
ringhiogennaro
Leonardo hep iyi oyuncuydu zaten. Ama film o kadar da abartılacak kadar iyi değil bence. yani 1 saatlik bir konuyu çeke çeke 2.5 saat yapmışlar. Öylem ahım şahım bir konu da yok ortada. Bazı yerler biraz abartılmış. biraz değil ciddi abartılmış. Ama görüntüler ve di Caprio gerçekten iyidi.
3 yıldan fazla önce
Mine.Ce profil resmi
Mine.Ce
Gözleriyle ,nefesiyle oynamak bu olsa gerek.DiCaprio'nun oyunculuğu , İnnaritunun yönetmenliği sayesinde 2,5 saatin nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz. Akademi yine Dicaprio'yu görmezden gelirse izleyicilerden çekeceği var gibi görünüyor. Filmin 2-3 önemli unsuru çok iyi olunca zayıf tarafları dikkate bile almayabiliyorsunuz, işte Revenant böyle bir film.Umarım hakettikleri başarı oscar heykelcikleriyle de desteklenir.
3 yıldan fazla önce
SoulArt profil resmi
SoulArt
gerek manzara gerek sinematografi açısından ve gerekse oyunculuk açısından gayet başarılı. ancak ben beklediğimi bulamadım. dicaprio nun oskarı hakettiği fikri filmin önüne geçti. aslında şimdiye kadar zaten almalıydı ama bu filmde sanırım oskarlık bir performans yok. filmdeki beklentim çok yüksek olduğu için sanırım daha iyisini bekledim. ama yinede kaçırılmaması gerekir diye düşünüyorum...
3 yıldan fazla önce
digigirl profil resmi
digigirl
Yine de sikmadan izletiyor ve yine leo nun oscari almasini cani gonulden istiyorum.
3 yıldan fazla önce
muratdnmz profil resmi
muratdnmz
Artık oscarı şu adama vermeyecekseniz üstüne oturun dahada vermeyin. Di caprio yine harika filmi değil onu izleyin 28 şubatı bekliyoruz..
3 yıldan fazla önce
morsirinler profil resmi
morsirinler
Fazla bir beklentiyle izlememek gerekir , Oyunculuklar , çekimler çok iyi , fakat senaryo bana göre vasat kalmış. 30 dakikada işlenecek konuyu 2.30 saate çıkarmışlar
3 yıldan fazla önce
Ghoost profil resmi
Ghoost
Alejandro G. Iñárritu'nun yönettiği bu film biografik western gerilim filmi. 156 dakika boyunca soluğumuzu kesen bir yapım. birçok kişiye göre belgesel tarzı gibi gelen bu yapım, intikam duygusunun doğayla bütünleşmesiyle arınıp yeniden doğuşunu anlatmaktadır. Yeni doğuşu filmdeki birçok detaydan izleyiciye aktarmaya çalışan Iñárritu bunu gerçekten ince detaylarla izleyiciye aktardığı için bi çok arkadaşımıza belgesel gibi gelmiş olabilir ;) kısacası ölmeden izlenmesi gereken mükemmel bir FİLM.
3 yıldan fazla önce
sisyphos77 profil resmi
sisyphos77
Filmin mesajı: Öldürmeyen Allah öldürmüyor :))) Hiç dialog olmasa, konuyu anlamasak görsellerle şahane şölen ancaaaak olmamış ki ne olmamış. Inarritu ilk bu filmle çıksaydı sever miydik acep?..
3 yıldan fazla önce
bernausanmaz profil resmi
bernausanmaz
Öncelikle tartışma götürmeyecek bir gerçek; muhteşem bir sinematografi. Bu filmle ilgili yazmak çok zor. Derler ya anlatılmaz yaşanır. Bu da öyle birsey. Bıraktığı etki muhtemelen kişiden kişiye fark gösteriyordur.
Bendeki etkisi; Binlerce yıldır doğa ve insanoğlu arasındaki savaşı, bir adamın ölümü reddederek, doğada hayatta kalması üzerinden iki buçuk saat içinde o kadar etkili anlatmış ki yönetmen, filmin bir noktasında kişiler, mekanlar anlamını yitiriyor, sadece, o binlerce yıllık savaşı, savaşın kazananını ve hangi koşullarla kazandığını görüyorsun. Çok beğendim. Ama uyarmak isterim, çok geren bir film.
3 yıldan fazla önce
eminuk profil resmi
eminuk
Benim için bir filmde her şeyden önce bana hissettirdikleri ve hangi derecede gerçekliğe yakın olduğu önemlidir. Revenant hem güçlü duygular uyandırdı bende hem de dibine kadar gerçekliği hissettim. Bu sebeple çok beğendim. Kamera açıları, oyunculuklar, yer yer ekranda beliren kan, kar detaylari özellikle hoşuma gitti. Leonardo konusuna gelince filmin başından sonuna kadar aynı acı çeken suratiyla mükemmele yakın oyunculuguna rağmen yılın performansi olduğunu düşünmüyorum. Sakin roller bana her zaman daha zor gelmiştir. Çünkü o tarz rollerde en ufak hata göze çarpar. Begenmedim desem carpilirim mazallah sadece fazlaca buyutuldugunu düşünüyorum. Filmin seyri çok yüksek başladı giderek duraganlasti ama hiç sıkmadı.Ayı sahnesi tam da abartildigi kadarmis. Oturduğum yerde gerim gerim gerildim. Umarım aynı arkadasi başka filmlerde de görürüz :) Revenant gibi filmler o kadar çeşitli şeyler hissettiriyor ki bana düşüncelerimi toparlamakta zorluk çekiyorum. İyi ki sabredip sinemada izlemişim. Sinema işte böyle filmler için var.
3 yıldan fazla önce
scrscream profil resmi
scrscream
Filme gece 1 de başlayıp sonuna kadar sıkılmadan izlettirdi daha ne olsun on numara film diyeyim fazla söze gerek yok..
3 yıldan fazla önce
mlhkya profil resmi
mlhkya
innaratunun en kotu fılmı bence kendı tarzının dısına cıkmıs belgesel tarzı bır fılm olmuş seslendırme yapıp neo ya koyulsa olurdu
3 yıldan fazla önce
yazcsefa profil resmi
yazcsefa
İzlediğim en iyi filmlerden biriydi. Teknik açıdan oyunculuklara kadar her şeyi çok başarılıydı. Bazı sıkıcıve çok da iyi bir film beklemeyin gibi yorumlardan sonra beklentimi düşürmüştüm ancak izlediğim yapım ilk dakikalardan beri ne kadar sağlam bir film olduğunu kanıtladı. Filme bir kez kendinizi kaptırırsanız zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz. Akademi ödüllerinden eli dolu dolu döneceğine inanıyorum.
3 yıldan fazla önce
Misa profil resmi
Misa
Şu performanstan sonra leo'ya oscar vermezlerse şaşarım. Adam daha ne yapsın size:)
3 yıldan fazla önce
ecemcelikkol profil resmi
ecemcelikkol
Gerçekten çok çok beğendim, hiç sıkılmadan izledim. Gerilimi aksiyonu gayet tadındaydı bence. Leo iyi oynamış demişlerdi de bu kadar da beklemiyordum açıkçası. Adam acı çektikçe benim içimden bir şeyler koptu gitti sanki. Mekan seçimi çok uygun, manzara harika. Tom hardy zaten her zaman benim için efsane bu filmde de kendini bir kez daha kanıtladı. Ayıyı da tebrik etmeden geçemeyeceğim gerçekten çok çok etkilendim. Yani neymiş öldürmeyen allah öldürmüyor.
3 yıldan fazla önce
tugaykoybasi profil resmi
tugaykoybasi
yine bi dicaprio filmi, yine sınırları zorlayan bi film iki buçuk saat sıkılmadan izlediğim nadide bi film olmuş...
3 yıldan fazla önce
MinDFoRCe profil resmi
MinDFoRCe
Öncelikle sıkmadan, iki buçuk saat akıcı bir biçimde izlediğim için bu açıdan başarılı buluyorum. Karakter analizi yaparsak; Di Caprio ve Tom Hardy müthiş bir oyunculuk sergiliyor ama Yüzbaşı karakteri ise bariz sırıtıyor. Bir kere yüzbaşının filmin başından beri ana karaktere söylenip duran bir kişiyi ona bekçi bırakması saçmalık. Detaylı değerlendirmeyi spoilerde vereyim. Di Caprio'nun oğlu da bence yeterince oturmuş bir karakter değil. Sevmediğim bir nokta da kızılderililerin yansıtılışı. Aptal, vahşi ve amerikalılara düşman olup fransız ekipten silah alacak kadar da kurnazlar. Bu yerlileri suçlama edebiyatının artık bitmesi lazım. Sosyolog olduğum için mi takıyorum bu kadar bilmiyorum ama filmin kızılderililere bakışı tiksindirtti. Kafa derisi yüzmeyi ispanyollar getirdi o kıtaya. Artık bunu kızılderililere çamur bulaştırmak için kullanmaktan vazgeçmek gerekir. Bir tane bilge kızılderili var o da şu cümleyi kuruyor; ''''Ben de ailemi kaybettim. İçim kan ağlıyor ama, intikam insanın değil Tanrı'nın ellerindedir.'' Filmde bir diğer güze nokta da Glass'ın oğlunun; annem ''Rüzgar, güçlü kökleri olan bir ağacı yenemez.'' demişti demesi ve hemen ardından annenin sesinden; ''Fırtına varken, bir ağacın önünde duruyorsan, dallarına baktığında düşeceğine yemin edebilirsin. Ama gövdesine baktığında ne kadar sağlam olduğunu görürsün.'' sözünü duymamız. Ana karakterin çocuğu ve eşiyle ilgili gördüğü hayaller, suskunluğu, ve bu hayaller dünyasında yaşayışının getirdiği mistik hava da filme olumlu katkı sağlamış. Doğa sahneleri, ayı-balık-at içeren üç güzel sahne, müziklerdeki, manzara ve efektlerdeki başarı da takdire şayan. Oscar yarışı için kıyaslama yapamam. Zaten Argo filmine Oscar veren birilerini edebi-felsefi olarak hak edene ödül veren bir organizasyon olarak göremem. Lakin bir efsane olmasa da, Di Caprio'nun başka filmlerini bu filmden daha iyi bulsam da, izlenmeye değer güzel bir film olarak görüyorum. Artısıyla eksisiyle bir perspektif sunmaya çalıştım. İlginç bir enstantane de inarratu'nun sinemaya başlamasında yol filminin etkili olduğu söylenir. İnarratu atın içinde saklanma sahnesinde yol filminden çıkarılan at içinde saklanma sahnesine gönderme yapmış olabilir. Kuvvetle muhtemel.
3 yıldan fazla önce
Aaisha profil resmi
Aaisha
Filme beklentili giren biri olarak söylüyorum:bunu yapmayın. Ancak ayı sahnesi harikaydı. Ordan nasıl kemikleri kırık dökük çıkmadı hala şaşırıyorum:) bir de çiğ et yeme sahneleri... Velhasıl sonlara doğru sıksa da iyiydi. Sadece Leo'dan daha iyisi beklenirdi o kadar. Adam Oscar için çiğ et bile yedi daha ne yapsın! Artık bu adama Oscar'ı verinnn :)))
3 yıldan fazla önce
nurikurucu profil resmi
nurikurucu
bir kaç kişiden duyduğum sıkıcı veya akmıyor laflarına izledikten sonra gerçekten şaşırdım... bi bu kadar daha dakika sürse izlermişim sanırım.. çok iyi..
3 yıldan fazla önce
slymndgn profil resmi
slymndgn
En iyi filmlerin arasına girdi film icindeymissiniz gibi verdigi duygu karakterlerin hissettiklerine dahil olmak cok farkliydi..
3 yıldan fazla önce
metraj profil resmi
metraj
Filmin konusu adına bir şey yok demek bence film bir daha izlemeyi yerinde buluyorum.
3 yıldan fazla önce
Bhrpst profil resmi
Bhrpst
Öncelikle filmi sıkıcı bulanlara çok üzüldüğümü belirtmek istiyorum,güzelim filmin tadını çıkaramamışsınız.Leonardo'nun en iyi erkeği hakettiği kadar Tom Hardy de yardımcı erkeği söke söke hakediyor.İkisinin de oyunculukarı muazzamdı ama ben Hardy'i daha bi şaşkınlıkla izledim,tekrardan hayran kaldım.İnnaritu'yu da Biutiful'u izledikten sonra takibe almış biri olarak,aynı içi anlam dolu sükuneti yansıtışını heyecanla izledim desem yeridir.Göz kamaştırıcı görüntüleri tamamlayan müzikler de harikaydı.Film müziklerini de takibe alsam iyi olacak gibi.Leonardo'nun kendiyle,karısıyla yüzleşmesi The Grey'deki Neeson'ın tanrıyla yüzleşmelerini getirdi aklıma,neyse çok dağılmayayım.Filmde realizmle romantizmin çatışması vardı;akılla kalbin tartışmaları çok hayatın içindendi ve sorguladığınızda iki düşünce de haklıydı.Ben hangisini tercih ederdim,ben hangisiyim diye düşünüyor insan.Sözün kısası ben hayran kaldım filme her şeyiyle.Umarım filmi boş boş bakarak,atttraksiyonlu bir sahne bekleyerek izlemezsiniz :) İyi seyirler,sakın kaçırmayın.
3 yıldan fazla önce
badro profil resmi
badro
Filmde konu adına bise yoktu inarritu kendi tarzına dönmeli bence iki tane sahne vardı biraz manzara başka hicbise yok ödül alamaz bence
3 yıldan fazla önce
faykae profil resmi
faykae
inarritu nun tarzını bilenler filme yabancılık cekmez. kamera açıları filmin aktarılış şekli diğer aşina olduğumuz filmelere göre farklı. imtikam kelimesinin karşılığı bu filmde :)
3 yıldan fazla önce
Onrmrtsck profil resmi
Onrmrtsck
Tamam izlenilebilir hoş bir film ama 2 buçuk saatlik bir film değil. İnsan sıkılmaya başlıyor. Hikayeyi olduğundan daha fazla uzatmışlar. Tarantino nun hateful eight ini izlerken zaman nasıl geçti fark etmedim ama bu filmde bitsede gitsek haddesine geldim. Gene filmi kurtaran başkan Leonardo DiCaprio. Gerçekten Oscar lık bir performans. Tom Hardy de boş değil ama
3 yıldan fazla önce
GokhanOkutan profil resmi
GokhanOkutan
beklenti büyütmeden izlenmesi gereken bi film. Filmi izlerken bi ara hayatta kalma belgeseli izliyorum zannettim. çekim teknikleri ve DiCaprio harikaydı. onun dışında çok tatmin edici bir hikaye olmasa da çok etkileyici bi film olmuş.
3 yıldan fazla önce
lews profil resmi
lews
Çok orjinal bir filmdi , pek benzerine rastlamadım , filmi izlerken aynı zamanda ordaymış gibi hissedebiliyorsun ,Alejandro çok iyi bir iş çıkarmış. Leonardo ya diyecek birşey yok ztn adamın oynayamadığı rol yok, oscar artık gelir heralde.Tom Hardy yede hakkını vermek lazım özellikle redneck aksanı çok oturmuş karaktere.
3 yıldan fazla önce
Senemini profil resmi
Senemini
Bu sene de en iyi erkek oyuncu odulum gonlumun oscarlisina gitsin.
3 yıldan fazla önce
zeftodeath profil resmi
zeftodeath
güzel filmdi. ama tom hardy haklıydı bi yerde. kimse o adamın hakkını yemesin. sadece akıcı bi film tavsiye edilir :*
3 yıldan fazla önce
umutilker profil resmi
umutilker
Film leonardoya oscar aldırmak için yapılmış. Abime afedersiniz b.k dahi yedireceklermiş. Hayatımda bu kadar acı çeken birini görmedim. Adam her bağırdığında benim içim sızladı. :)
3 yıldan fazla önce
atillalkan profil resmi
atillalkan
büyük beklentiyle izledim ama beklentimi karşılamadı. oyunculuğa zaten birşey diyemeyiz.
yordu izlerken valla :)birde herşeyin üstüne uçurum sahnesi sona doğru meteor falan düşer diye bekledim üstüne. :):)
3 yıldan fazla önce
Philosophy profil resmi
Philosophy
Görsellik nefes kesici idi ama konusu biraz zayıf kalıp sonrasında klasikleşmiş gibin geldi bana.
3 yıldan fazla önce
alicancam profil resmi
alicancam
Filmi tek başınıza kahvenizi alıp bir akşam izleyin. Hareketi falan boşverin kendinizi ortama kaptırın. Akın gidin filmle beraber.
3 yıldan fazla önce
bahmetp profil resmi
bahmetp
filmin yapım aşamasının belgeseli çıkmasından da anlaşıldığı üzere film üzerinde büyük emek var.sesler görüntüler mükemmel. tam bittiği yerde mücadeleyi bırakmaması marslıdaki gibi bizi tüm film kendine bağlıyor.
3 yıldan fazla önce
Brook profil resmi
Brook
Konusu bana göre biraz zayıf kalmış gibi sanki. Ama görsellik ve oyunculuk çok iyiydi. İşlenişi güzeldi ama. Kurgu makyajlar enfesti. Leo'nun oyunculuğu ile, Oscar yakın meşaleleri yakın diyen bir filmdi. Hadi Leo kim tutar seni. :D
3 yıldan fazla önce
orkunkeskin1 profil resmi
orkunkeskin1
filmi görsellik ve oyunculuk kurtarmış.
3 yıldan fazla önce
Peris profil resmi
Peris
Müthiş bir sekansla giriş yapan film devamında-kendisininde fark ettiği üzere- sıradan intikam hikayesine dönüyor. Açılışındaki dinamizm ve yarattığı şaşkınlık filmin ikinci bölüme geçmesiyle son buluyor. Yapımdaki mantık sıradan aksiyon filmlerinin düzeyine iniyor. İmkansız kurtuluşlar, mucize iyileşmeler, atlamalar, zıplamarr vs.. Normalde rahatsız olacağım bir şey değil ancak yapım fazlasını vadediyordu ve bu kadrodan iyi şeyler bekliyordum. Filmin çok zor şartlar altında çekildiği ve oldukça da emek verildiği belli; çekim mekanları da büyüleyiciydi. Plan sekans ise bazı sahnelerde çok başarılı olmasına karşın manasız yere çok sık kullanılması bir süre sonra filmin seyrini bozuyor ve izlemeyi güçleştiriyor.-birdman filminde dar alanda geçen hikayeyi diri tutmak için çok başarılı bir sekilde kullanılmıştı ama böylesi manzaralı bir ortamda bu kadarına gerek yoktu diye düşünüyorum. Sonuç olarak, iyi çekilmesi ve oynanmasına karşın, onlarca örneğini seyrettiğimiz intikam hikayelerinden. Herkes leo diyor ama tom hardy ezmiş geçmiş.
3 yıldan fazla önce
DUA profil resmi
DUA
abartılacak kadar iyi bir film değil bana göre ... ama Di Caprio nun oyuncyuluğu harika ötesi ... sırf bu nedenle bile izlenir ...
3 yıldan fazla önce
canmustaffa profil resmi
canmustaffa
muhteşem bir hayatta kalma ve intikam öyküsü. sonucunda ne elde edilip edilmediği ise harika işleniyor.
3 yıldan fazla önce
Trillmatic profil resmi
Trillmatic
Bu filmin sırf Leo oscar alsın diye çekilmiş gibi bir hali yok muydu sizce de? :P Şaka bi yana Leo reis bu sefer Oscar'ı her zamankinden bile daha çok haketmiş gibime geldi, artık alsın bi zahmet. Ayrıca çekim tekniğini, ışıklandırmasını falan çok beğendim filmin, senaryoya falan çok giresim yok, o konuda iddialı değil (yine de intikam hissini hep sevmişimdir, senaryosu tırt bile olsa izlerim yani). Ben sevdim ya, bence yeterince iyi.
3 yıldan fazla önce
yasinemre profil resmi
yasinemre
Filmi şiddetle tavsiye etmekle beraber ben filmi kurgu bakımından Di Caprio'nun diğer filmlerine kıyasla eksik buldum diyebilirim. Bunu da kitabı okumamış olmama verebilirim. Vel hasıl kelam Leo oyunculuğunu her filmde bir üste taşıyor. Filmin bir diğer harikası ise şüphesiz Tom Hardy olmuş
3 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Şu ana kadar izlediklerim arasında rahatlıkla yılın filmi diyebilirim. Hikaye, akış, çekim, oyunculuk herşey mükemmel. Boşa 12 dalda aday olmamış oscara ve bir çok da ödülü alacağı kanaatindeyim. Leo da hasrete son verecek galiba. Ayrıca bu yıl Tom Hardy de iz bırakan isimlerden birisi.
3 yıldan fazla önce
mels profil resmi
mels
Leonardo'nun oyunculuğu harikaydı. Görsellik de oldukça iyiydi. Ama sanki hikaye biraz eksik gibiydi. Genel itibariyle ben çok beğenemedim bu filmi.
3 yıldan fazla önce
berna95 profil resmi
berna95
Görselliğin ve oyunculuğun ön planda olduğu sürükleyici bir film. Hikaye için ortalamanın üzerinde diyebilirim. Sürenin fazla uzun olduğu eleştirilerine pek katılmıyorum. Bazı sahnelerin durağanlığı verilmek istenen yalnızlık ve doğa ile başbaşa kalma hissini güzel yansıtmış. Dicaprio'lu Oscar geyiklerine son verme ihtimali yüksek :)
3 yıldan fazla önce
phoeniks profil resmi
phoeniks
çok iyiydi film doğa muhteşemdi ve o soğukta verilen yaşam mücadelesi spoiler vermek istemiyorum da çok etkileyiciydii, ve uğruna verdiği mücadele insanüstü çaba tadire şayan bir oyunculuk ve yönetmenle birleşince oscar ı verin artık şu adamcağıza film süre olarak arada biraz sıksa da geneli tibairyle şahane bir yapım olmuş.
3 yıldan fazla önce
MCA profil resmi
MCA
Mükemmel bir oyunculuk bence bu sene "Oscar goes to Leoo" .. Ayrıca müziklerini de çok beğendim
3 yıldan fazla önce
ecel16 profil resmi
ecel16
verin artık leonardo ya oscarı
3 yıldan fazla önce
EsraG. profil resmi
EsraG.
Öncelikle filmin görseli o kadar kuvvetli ki beğenmemek imkansız. Doğa sanki başlıbaşına bir karakter gibi kullanılmış. Leonardo DiCaprio zaten iyiydi. Keza diğer oyuncularda. Ama süresi gereksiz yere uzundu ve yer yer gerçekten sıkıldım. Sonuç olarak her şeye rağmen güzel bir film ayrıca müzikleri şahane.
3 yıldan fazla önce
Ulashovski profil resmi
Ulashovski
Leo ve Tom un oyunculukları muazzam. Görsel açıdan zenginlikleri sanki bir belgesel havası da vermiş. Leo'nun her çırpınış hareketi sanki oscar için bu kadar çaba sarfediyorum daha ne yapmalıyım der gibiydi. Kesinlikle senenin en iyi filmleri arasında.
3 yıldan fazla önce
sirin profil resmi
sirin
Leonardo ödülünün hakkini vermis. Takdire şayan... Meksikalı bir yonetmenden de konu itibariyle boyle guclu bir yapim cikar zaten. Çok basarili..
3 yıldan fazla önce
Neutrino profil resmi
Neutrino
Yeteer süründürdünüz adamı resmen.Bu sene de almazsa gelecek seneki filmi merakla bekliyorum (: Görsel açıdan süper,çekim harika ama oyunculuğu ben beğenemedim.
3 yıldan fazla önce
Kuadi profil resmi
Kuadi
filmin iyi olduğunu düşünmekle beraber fazla uzatıldığı kanısındayım.Onun dışında leo ve tom hardy oyunculuklarıyla filmi izlenesi kılıyor.
3 yıldan fazla önce
SuaY profil resmi
SuaY
Bu yaşam mücadelesi beni fazlasıyla yordu. O soğuğu da iliklerime kadar hissettim. Duyguyu iyi vermişler. Geveze olsalardı demiyorum ama fazladan diyalog fena olmazdı. Sondaki bakışla da verin artık şu oscarı bakışı atmış. Eee verin artık daa.
3 yıldan fazla önce
otekiben profil resmi
otekiben
mistik detaylarla süslenmiş, görsel açıdan çok başarılı olan ama hikayenin işleniş biçimi aynı başarıyı yakalayamamış olan film.
3 yıldan fazla önce
buketaktas profil resmi
buketaktas
Harika bir yaşam savaşı ayı v at sahnesi beni aşırı etkiledi. Leonardo Dicaprio harikalar yaratmış. Ben çok beğendim vizyona girmeden izlemek biraz ayıp oldu ama dayanamadım :D Mutlaka izlenmeli
3 yıldan fazla önce
Lalaith profil resmi
Lalaith
Diriliş olarak çevirilmesi uygun düşmemiş her şeyden önce. The Revenant= Hortlak veyahut Hayalet'tir efenim. Filmi bu başlık altında izlediğinizde karakter ile daha uyumlu olduğunu göreceksiniz ;) Etraftaki herkesin ve herşeyin vahşi ve acımasız olduğu bir ortamda, intikam için hayatta kalmayı müthiş bir çaba sonucu başaran Glass, esasen karısı ve oğlunun anılarına tutunmuş bir mecazi hayalettir. Spoiler vermemek adına konudan ayrılıp, Leonardo Di Caprio'nun ziyadesiyle başarılı oyunculuğuna geçersek, daha da oscar vermezlerse, akademiyi artık ciddiye almayacağimi beyan ederim :) Hikaye güzel, Leonardo süper oynamış, hakkını vereyim Innaritu da güzel çekmiş.
3 yıldan fazla önce
Nergisg profil resmi
Nergisg
İnarritu çok fazla Assassin's Creed oynamış sahneleri benzeten bir ben olamam :D And Oscar goes to DiCaprio! :D
3 yıldan fazla önce
biologist profil resmi
biologist
19. yy Amerikası'nın vahşiliği, ırk ayrımı, para ve toprak hırsı, Iñárritu'nun muhteşem yönetmenliği, DiCaprio ve Hardy'nin harika oyunculuğu ile olağanüstü bir yaşam mücadelesi... Bir de verin artık şu Leo'ya bi Oscar kardeşim ya. Adam derbeder oldu sizin yüzünüzden :D
3 yıldan fazla önce
KerseL profil resmi
KerseL
DiCaprio'nun oyuculuğu takdire şayan , ama film oldukça ağır ilerliyor ve süreside çok uzun geldi bana ...
3 yıldan fazla önce
incidamla profil resmi
incidamla
Innaritu ve Di Caprio birleşmesi efsanevi bir sonuç çıkarmış. Film çok rahatsız edici ve bir o kadar sürükleyici. 'Lütfen bitsin' diye izlenen işkencevari filmlerden. Innaritu tek plan Birdman fenomeninden sonra bu filmin de tamamını doğal ışıkta çekerek bir başyapıt oluşturmuş.
3 yıldan fazla önce
Dileks profil resmi
Dileks
Doğa görüntüleri haricinde filmi sevemedim. Filmi sevenlere de, çekenlere de saygım sonsuz.
3 yıldan fazla önce
gangrel profil resmi
gangrel
Bu sene izlediğim filmler içerisinde en iyilerden bir tanesi diyebilirim. Anlatmaya neresinden başlasam bilemedim. Bir defa di caprio ve Tom Hardy oyunculuk dersi veriyor. Zaten bir yapımda Tom Hardy varsa korkmadan izleyeceksin. Yönetmen işini harika yapmış, sahneler, çekim açıları 10 numara, müzikler gayet güzel, hikayenin işlenişi gayet iyi. Sürükleyicilik, efektler muhteşem, Gerilim sahneleri can alıcı. Bu sene bu film kesin oscar alır diye düşünüyorum. Film 2.5 saat sürmesine rağmen hiç sıkmadı hani öyle sürekli bir diyalog da yoktu, tek adam sahneleri oldukça fazla olmasına rağmen kendini izlettiriyor film. Ha unutmadan bu film de sessiz sakin bir ortamda izlenecek film yoksa cümbür cemaat geyik dönen ortamda boka döner. Şimdiden izleyeceklere iyi seyirler. Unutmadan yanlış duymadıysam Tom Hardy'nin sesi Dark Knight'taki Bane ile aynı ses ve yanlış bilmiyorsam kendi sesi.
https://www.youtube.com/watch?v=qln3eHaA1I0
3 yıldan fazla önce
batuhanmutlu profil resmi
batuhanmutlu
di caprio oscarı alır bu sene güzel oyunculuk
3 yıldan fazla önce
megung profil resmi
megung
valla helal olsun sahneler, oyunculuklar kurgu herşey harika .. amma ve lakin filmde tom hardy var diye heveslenmeyin adamın ne şekli şemali tom hardy ne de sesi :)
3 yıldan fazla önce
Sekyazar profil resmi
Sekyazar
Filmi yine yönetmeninden önce malum sitelerden izledik zaten bu adamlar bu filmle parayı her türlü vurur daha da zengin olmasınlar
3 yıldan fazla önce

The Revenant filmi hakkında ilgi çekici içerikler