Topragin Tuzu (The Salt of the Earth) (2014)

Topragin Tuzu (2014)
The Salt of the Earth

Puan Like 9.2 / 5 kullanıcı
Senin Puanın
Etiketler Belgesel
Yönetmen
Ülke
Fransa
Süresi
110 dakika
Nergisg Belgesel, yakın tarihteki uluslararası uyuşmazlıklara, açlığa ve toplu göçlere tanıklık eden dünyaca ünlü fotoğrafçı Sebastiao Salgado’nun, gezegenin güzelliğini, el değmemiş toprakları, vahşi hayvan ve bitkileriyle muazzam insanlık manzaralarını keşfetme öyküsünü anlatıyor. Fotoğrafçı Sebastio Salgado, oğlu Juliano ile çıktıkları bir seyahate, dışarıdan üçüncü bir bakış açısı olarak Wim Wenders’ın da eşlik etmesini isteyince, Wenders bu seyahatleri belgesel filmi yapmaya karar verir. Belgesel, bir fotoğrafçının çalışmasını hayata geçirdiği sırada baba-oğul ilişkisine ve Salgadoların aile yaşantısına da değinen dokunaklı bir çalışma.

Yorumlar

arifcicek profil resmi
arifcicek
Sinema ve fotoğrafın iç içe geçtiği belgesel...
10 ay önce
aysu profil resmi
aysu
İnanılmaz bir tutku, hayran olunası bir bakış açısı...
3 yıl önce
namasteee profil resmi
namasteee
"Afrikadan ayrıldığımda hastalanmamıştım. bedenim hasta değildi fakat ruhum hastalanmıştı " salgado toplumsal bir fotoğrafçıdır..karısıyla beraber kurak bir alanın orman haline gelmesini sağlamışlar. insanlığı, kötülüğü, acıyı aynı zamanda iyiliği, doğayı, spiritüelliği hissedeceğiniz bir belgesel.
3 yıldan fazla önce
bernausanmaz profil resmi
bernausanmaz
film bittiiği an insan tekrar hissetmeye başlıyor. acıyı hissediyor. azmi..belgesel o kadar başarılı ki insanın gerçek anlamda hissetmesini; insanlığı, doğayı hisetmesini sağlamış..
kesinlikle izlenesi
neredeyse 4 yıl önce

The Salt of the Earth filmini beğenenler

The Salt of the Earth filmini içeren raflar

The Salt of the Earth filmi hakkında ilgi çekici içerikler