The Shop Around the Corner (1940) afişi

The Shop Around the Corner (1940)

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
99 dakika
Ricky.McFloyd Alfred Kralik (Stewart) 1930'ların Budapeşte'sinde on yıldan beri bir mağazada satış sorumlusu olarak çalışmaktadır. O ve mağazada çalışan diğer elemenlar bir hayli sinirli ve cimri olan patronları Hugo Matuschek' ten bir hayli çekinmekte ve sıkı bir şekilde çalışmaktadırlar. Alfred, o dönemde yaygın olan modaya uyup bir kız ile mektup arkadaşlığı yapmaya başlamıştır. Henüz tanışmadığı ancak yazılarına hayran kaldığı bu genç kız ile ilgili niyeti ciddileşir ve sonunda onunla tanışmaya karar verir. Bu sıralarda mağazada yeni işe alınan Klara Novak ile hiç geçinememektedir. Klara da aynı Frank gibi birisi ile mektuplaşmaktadır. Yazılarına hayran kaldığı ve henüz görüşmediği için hayallerinde mükemmel biri olarak canlandırdığı bu genç adamla yazışarak gündelik sıkıntılarından uzaklaşmaya, Frank ile olan tartışmalarının üstesinden gelmeye çalışır. Günlük hayatta birbirlerinden hiç hoşlanmayan bu iki genç farkında olmadan birbirleri ile yazıştıklarının farkında değildirler.

Fragman bulunamadı.

Yorumlar

Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Güzel konusu olsa da çok akıcı bulmadım filmi zaman zaman sıkabiliyor. Bir de Hanks Ryan ikilisinin uyarlamasıyla You've Got Mail'i izleyeceğim :)
3
2 yıldan fazla önce
starch profil resmi
starch
TRT de çok kereler oynamış, diyaloglara dayalı, bir mağazada çalışanlar arasında geçen olayların anlatıldığı, tek mekanlık bir siyah-beyaz film. James Stewart hep başarılı..
1
2 yıldan fazla önce

The Shop Around the Corner filmini beğenenler

The Shop Around the Corner filmini içeren raflar

The Shop Around the Corner filmi hakkında ilgi çekici içerikler