Kuzularin Sessizligi (The Silence of the Lambs) (1991)

Kuzularin Sessizligi (1991)The Silence of the Lambs

Puan 8.5 / 10
Senin Puanın
Etiketler Gerilim, Kült, Korkutan
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
118 dakika
1645
34
5269
592
Themoon profil fotoğrafı
Themoon
Tam bir başyapıt. Bu filmi izlememek büyük bir kayıptır diye düşünüyorum. Kurgusuyla oyunculuklarıyla resmen ben bir başyapıtım diye bağırıyor. Psikoloji gerilim seven herkesin izlemesi gereken kült bir film.
error_outline
yaklaşık 1 yıl önce
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
Ne derler bilirsiniz 'yavaş atın çiftesi pek olur.' Yılına bakarak sırf eski diye izlememezlik etmeyin. Sinemaya başlı başına bir lütuftur.
error_outline
neredeyse 2 yıl önce
tugced profil fotoğrafı
tugced
Dialoglar olsun, kurgu olsun gerçekten sevilebilecek kıvamda hiçbir iticiliği olmayan bir film. Sadece son 20dksında artık dedim ne zaman silahı kullanacak süs diye mi tutuyor bi sinir bastı ki yani.. Neyse ki tam beklenilecek şekilde doğru bitti devamı varmış gibi kurguda o yüzden beğendim. dipnot: sürekli ertelenen filmleri seyretmeye devam :))
error_outline
neredeyse 5 yıl önce
jalapeno profil fotoğrafı
jalapeno
Uzun süredir hiçbir karaktere bu kadar ilgi duymamıştım. Hannibal Lecter'ın etkileyici bir karakter olduğunu duymuştum fakat bu kadarını beklemiyordum. Anthony Hopkins bizi takdire şayan oyunculuğuyla, Jodie Foster ise güzelliği kadar duru olan oyunculuğuyla etkisi altına alıyor. Daha nasıl anlatabilirim bilmiyorum ama çok çok sevdim.
error_outline
neredeyse 6 yıl önce
Sefa profil fotoğrafı
Sefa
Bol diyaloglu harika bir suç-gerilim filmi. Gerçekten efsane. Bazı filmler vardır kötü karakterleri kahramandan daha çok seversiniz işte buda onlardan biri Anthony Hopkins'in müthiş Hannibal performansı sevmemek elde değil. Mutlaka izlenmeli.
error_outline
yaklaşık 7 yıl önce
Sezgii profil fotoğrafı
Sezgii
Jodie Joster'ın aşırı güzel olduğu, en az Jodie kadar güzel bir film ^^ Gerilimi, hikayesi oldukça iyi kurgulanmış, eski olmasına rağmen tekrar tekrar izlenebilecek düzeydedir ^^
error_outline
7 yıldan fazla önce
yazcsefa profil fotoğrafı
yazcsefa
Beklediğim kadar iyi değildi ama tabi ki bu filmin güzel olmadığı ve beğenmediğim anlamına gelmez. Bence gayet güzel zaman zaman gerilimli oyuncuların da başarılı performansıyla güzel bir iş çıkmış. Bence kesin izlenmeli ama sanki biraz fazla abartılmış gibi.
error_outline
neredeyse 8 yıl önce
EDITOR profil fotoğrafı
EDITOR
HER SAHNESİ ÇOK KONUŞULMUŞ BİR FİLM. Anthony Hopkins efsane olmuş. Yamyam bir seri katile verdiği karizmayla onu sevdirebiliyor! Eski olsa bile seyredilir.
error_outline
yaklaşık 8 yıl önce
HAKANT profil fotoğrafı
HAKANT
The silence of lambs'ı bugün dikkatle izledim de "kuzuların sessizliği" çevirisinin ne kadar yanıltıcı olduğunu farkettim. Sessizlik ingilizce'de quietness ile karşılanır. Zaten deyimi bile var: "quiet as a lamb." Burada anlatılmak istenen "kuzuları susturmak" olmalıydı. Tıpkı silencer : susturucu'daki gibi. Clarice küçükken kuzuların kesildiğini görüyor ve kuzular sürekli bağırıyor. Daha sonra büyüdüğünde de bu sahne rüyalarına giriyor. Kuzular hiç susmuyor. Elindeki cinayeti çözerek bu kuzuların susacağına inanıyor. Filmin sonunda Clarice katili haklayıp kurbanı kurtarınca da zaten Dr. Lecter soruyor: "Have the lambs stopped screaming?" diye.
error_outline
8 yıldan fazla önce
eskon profil fotoğrafı
eskon
''hanibal'' nerden geliyor sanıyorsunuz. ??
error_outline
8 yıldan fazla önce
reconnduress profil fotoğrafı
reconnduress
lecter'ın askerleriyiz :
error_outline
neredeyse 9 yıl önce
tutucu profil fotoğrafı
tutucu
mükemmell ..
error_outline
neredeyse 9 yıl önce
furkandr profil fotoğrafı
furkandr
efsane film gerçekten harika
error_outline
neredeyse 9 yıl önce
BuseY. profil fotoğrafı
BuseY.
sürükleyici hikayesiyle gerçekten sıradışı bir psikolojik film
error_outline
neredeyse 9 yıl önce
TARIK59 profil fotoğrafı
TARIK59
Akademiyi başarıyla bitirmiş olan Clarice Starling artık genç bir FBI ajanıdır.Clarice, sapık bir katilin peşindedir.Katilin elinde bulunan bir kadını kurtarmaya çalışmaktadır.Bu katil, kurbanlarının derilerini yüzebilecek kadar psikopat bir sapıktır.Clarice, bu sapığa ulaşma amacıyla, bir başka psikopat olan ünlü Doktor Hannibal Lecter ile yakınlaşmak gerektiği yönünde bir plan yapar.Fakat, Clarice’in Lecter’dan alacağı bilgiler güvenini kazanmasına bağlıdır.

Film, 1992 yılında 7 dalda Oscar’a aday oldu ve en iyi film ve en iyi senaryo uyarlaması dalında ödüle layık görüldü.Bu başarılı yapım, Hannibal Lecter serisinin 1.filmidir ve seride dört film daha yer almaktadır.Serinin diğer filmleri; The Silence of The Lambs(1991), Hannibal(2001), Red Dragon(2002), Hannibal Rising(2007) şeklinde sıralanmaktadı
error_outline
neredeyse 9 yıl önce