Mürekkep baligi ve balina (The Squid and the Whale) (2005) afişi

Mürekkep baligi ve balina (2005)
The Squid and the Whale

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler Gerçekçi, Aile Filmi
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
81 dakika
potakal Başarılı bir akademisyen ve yazar olan Bernard’ın hayatı karısı Joan’ın kendindeki yazarlık yeteneğini keşfetmesi ile altüst olur. Kıskançlık krizleri yaşamaya başlayan çiftin boşanma kararı alması ise Berkman ailesinin genç fertleri Frank’le Walt’un hayatını altüst edecektir.Joan küçük oğlunun tenis hocası ile flört etmeye başlarken, Bernard’ta 16 yaşındaki oğlunun ilgi duyduğu öğrencilerden birine göz koymuştur. Aniden alınan boşanma kararı aile bireylerinin birbirlerini tekrar değerlendirmesine yol açacaktır.

Yorumlar

BerfinBeyaz profil resmi
BerfinBeyaz
Geçenlerde sohbet ederken boşandığını öğrendiğim iki kedi sahibi çocuksuz hocama istemsizce sorduğum peki kedilere ne olacak sorusunu fragmanı izlerken duyunca hemen açıp izledim filmi. Boşanma, ergenlik ve,cinsellik ile aynı anda yüzleşmek zorunda kalan iki çocuğun üzerinden bir ailenin hikayesi. Film hakkında söylemek istediğim her şey spoiler olacak . 4 kişilik bir ailede her birey için ayrılık sürecinin nasıl olduğunu , aile denen oluşumun nasılda homojen bir oluşum olmadığını çok güzel anlatmış.
2
1 yıl önce
otekiben profil resmi
otekiben
"ayrılık süreci nasıl olmamalı" belgeseli niyetine, tek ortak noktaları sıçıp batırmak olan bir ailenin sevip sevmediğimi anlamadığım garip hikayesi. başta baba olmak üzere bütün karakterler sinir bozucuydu.
1
2 yıldan fazla önce

The Squid and the Whale filmini beğenenler

The Squid and the Whale filmini içeren raflar

The Squid and the Whale filmi hakkında ilgi çekici içerikler