The Stanford Prison Experiment (2015) afişi

The Stanford Prison Experiment (2015)

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Ülke
ABD
Süresi
122 dakika
Sekyazar Film bir profesörün teorisini kanıtlamak için kendi üniversitesinin bodrumunda öğrencilerle anlaşarak deney yapmasını anlatıyor. Senaryo profesörün kitabından uyarlanmıştır, olaylar gerçektir. İnsan üzerindeki psikolojide Lucifer Effect denilen durumun anlatımını gerçekleştiriyor

Yorumlar

sisyphos77 profil resmi
sisyphos77
Das Experiment daha başarılı film doğrudur ancak burada çok daha gerçekçi bir şeyler var bence. Karakterlerin dönüşümleri ve özellikle deneyi yönetenin kendini kaybetmesi, hele hele en sonunda deneye katılmış olanların itiraflari çok etkileyiciydi bence. Özellikle pisliğe dönüşen gardiyanın söyledikleri: zorlamaya başladım, zorladığım, aşağıladığım kişi bana dur demedi, çok şaşırdım, sınırlarını görmek için zorlamayı daha da abarttım, yine de dur demediler.. (nevi bir şeyler :))
1 yıl önce
slymndgn profil resmi
slymndgn
Das Experiment filmi buna nazaran daha iyi bir seviyede olmuş bu filmde durağanlık ve diyalog uyuşmazlığı çok fazla..
1 yıl önce
xavalon profil resmi
xavalon
Bu film izleyeceğinize, 2001 yapımı "Das Experiment-Deney" Filmini izleyin. Çok sıradan ve sıkıcı bir film. 2001 yılında yapılan benzer konulu film çok daha başarılı.
2 yıl önce
Sekyazar profil resmi
Sekyazar
Film güzel, konusu gerçek hayattan uyarlama izlenebilir. Psikolojik filmlerde önemli filmler arasına girer film lakin süre biraz uzun 2 saat böyle bir psikolojide sıkılmalara yol açıyor.
2 yıl önce

The Stanford Prison Experiment filmini beğenenler

The Stanford Prison Experiment filmi hakkında ilgi çekici içerikler