Stepford Kadinlari (The Stepford Wives) (2004) afişi

Stepford Kadinlari (2004)
The Stepford Wives

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler Fantastik, Çerezlik
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
93 dakika
Sezgii Yeni çevresine alışmaya çalışan Joanna (Nicole Kidman), kasabadaki tüm kadınların yemek yapmaktan, ev temizliğinden ve kocalarını memnun etmekten tutku derecesinde hoşlanan klasik ev kadınları olduğunu fark edince bu durumun nedenini araştırmaya değer bulur. Çok geçmeden gerçeğin farkına varacaktır. Bu kasabanın erkekleri, karılarını köle gibi itaat eden cyborg kopyalarıyla değiştirmişlerdir.

Yorumlar

starch profil resmi
starch
Nicole Kidman'ın oyunculuğuna hayranım. Her rolü hakkını vererek oynayan bir başka aktrist tanımıyorum. Film, beklentimin çok üzerinde; değişik konusuyla, başarılı çekimleriyle ve başlangıçtaki Vintage tarzı görüntüleriyle beni etkilemeyi başardı..
2
2 yıldan fazla önce
yazcsefa profil resmi
yazcsefa
Farklı ve çerezlik bir bilim kurgu filmi. Filmin son 20 dakikasına kadar o kadar da iyi değil dedim derken son 20 dakikada her şey çok daha iyiye gitti. Başlarda feminizm görüşü çerçevesinden yapılmış bir film olduğunu düşündüm fakat aslında film ahlaki yozlaşmalar, feminizmin abartılmaması gerektiği ayrıca bunun yanında biraz feminizmin yanında duran, kadın-erkek arasındaki ilişkilere ve insanların ve evliliklerin kusursuz olmadığı konusuna kadar birçok önemli olaya parmak basan ders çıkarılabilecek bir film. Bence izlemeye kesinlikle değer.
3
2 yıldan fazla önce
Sezgii profil resmi
Sezgii
Teknolojinin getirdiği korkular üzerinden bakılınca oldukça anlamlı geliyor. Ve kadınların dünyaya erkeklere hizmet etmek için gelmediğini fark etmesinin erkeklerin işine gelmediğini güzel göstermiş. Komik ve ironik anlatmışlar. Filmi sevdim ^^
1
2 yıldan fazla önce
incidamla profil resmi
incidamla
Sırf Nicole Kidman'ın oyunculuğu için izlenir.
0
neredeyse 3 yıl önce
Mrs.Garfield profil resmi
Mrs.Garfield
AMERİKA DA ''STREPFORT KADINLARINDAN'' DEYİMİNİN OLUŞMASINA NEDEN OLMUŞ BİR FİLM.
0
3 yıldan fazla önce
TARIK59 profil resmi
TARIK59
Yeni çevresine alışmaya çalışan Joanna (Nicole Kidman), kasabadaki tüm kadınların yemek yapmaktan, ev temizliğinden ve kocalarını memnun etmekten tutku derecesinde hoşlanan klasik ev kadınları olduğunu fark edince bu durumun nedenini araştırmaya değer bulur. Çok geçmeden gerçeğin farkına varacaktır. Bu kasabanın erkekleri, karılarını köle gibi itaat eden cyborg kopyalarıyla değiştirmişlerdir.
0
3 yıldan fazla önce

The Stepford Wives filmini beğenenler

The Stepford Wives filmini içeren raflar

The Stepford Wives filmi hakkında ilgi çekici içerikler