Soraya'yi taslamak (The Stoning of Soraya M.) (2008)

Soraya'yi taslamak (2008)The Stoning of Soraya M.

Puan 9.1 / 10
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
Farsça
Ülke
ABD
Süre
116 dakika
274
3
694
354
serkan2335 profil fotoğrafı
serkan2335
Gerçek olaydan alınmış güzel bir film
error_outline
8 ay önce
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
Gerçek olayların aktarıldığını bilmek, filmin etkileyiciliği konusunda direkt olarak etki ediyor. Yazık ki ne yazık haksızlığa tapanlara...Tüyler ürpertici bir yapım.
error_outline
yaklaşık 1 yıl önce
Sezgii profil fotoğrafı
Sezgii
Bugün; İran'da, 2020 yılının Temmuz ayında sokakta iki genç kız yürürken başörtüleri tam istenilen gibi örtülmediği için arabadan inen bir adam tarafından tartaklanıp, üstüne bir de hakaretlere uğrayıp ''sahibin nerde? şehitlerimiz varken böyle mi geziyorsunuz?'' gibi ithamlara maruz kalabiliyor. Tekrar etmekte fayda var yıl 2020. Gerçekten neye şaşırıp daha fazlası olamaz desek bu coğrafya bize daha fazlasını gösteriyor. Filmi de o kadar yerinde ve gerçekçi yansıtmışlar ki bilmediğimiz daha kaç Süreyya gitti bu şekilde acaba? Süreyya gerçekten yaşadı ve recm edildi onu her zaman hatırlayacağım ve kalbimin bir köşesinde taşıyacağım. Sığ, basmakalıp, yoz fikirlerle ölene kadar mücadeleye devam...
error_outline
yaklaşık 1 yıl önce
potakal profil fotoğrafı
potakal
"bu dünya, belki de bir başka gezegenin cehennemidir"
error_outline
neredeyse 3 yıl önce
tugced profil fotoğrafı
tugced
Son sahneler..
error_outline
3 yıldan fazla önce
scrscream profil fotoğrafı
scrscream
-Ve Bir Ses Yükseldi Veda Hutbesinden;
"KADINLAR SİZE ALLAH'IN EMANETİDİR."
Hz.Muhammed(sav)
error_outline
3 yıldan fazla önce
jalapeno profil fotoğrafı
jalapeno
Tek kelimeyle şahane bir filmdi. Duyguyu çok iyi bir şekilde aktarmışlar. 114 dakika boyunca sinirden yerde tepinerek yuvarlandım. Çok güzel bir konuya parmak basılmış. Özellikle hikayenin gerçekten yaşandığını öğrenince içim kıyım kıyım oldu.
error_outline
4 yıldan fazla önce
Arcadia profil fotoğrafı
Arcadia
Sizi etki altında bırakacak bir film kesinlikle.. Eğitimin doğru islami bilginin önemini vurgulayan ve cehaletin ne denli büyük olduğunu gösteren şu replikle somutlaştırayım: "Erkek suçluyorsa kadın masumluğunu kanıtlamalı. Kadın suçluyorsa kadın erkeğin suçunu ispatlamalı." Gerçekler görmezden gelinirse, gün olur yüzünüze atılan taşlar Soraya'nın taşlarından bile ağır olur.
error_outline
5 yıldan fazla önce
selinblgn profil fotoğrafı
selinblgn
İnsanin içi sıyrılıyor ne diyeyim ki ...
error_outline
5 yıldan fazla önce
slymndgn profil fotoğrafı
slymndgn
Bazı gerçekleri yüzümüze vuran bir filmdi acıyı içimizde hissettiren cinsten uzun sür etkisinden çıkılamayan türden..
error_outline
5 yıldan fazla önce
muratdnmz profil fotoğrafı
muratdnmz
Şükürler olsun allaha büyük önder Mustafa Kemal Atatürk bu ülkenin başına gelmiş soroya ve taşlayanlar gibi olmadık. Kuranda böyle birşey yok ! iyi izleyin işte..
error_outline
5 yıldan fazla önce
Insomniac profil fotoğrafı
Insomniac
"Erkek suçluyorsa kadın masumluğunu kanıtlamalı. Kadın suçluyorsa kadın erkeğin suçunu ispatlamalı." Bu ne cehalet, ne de bir inanışın getirisi. Bu yalnızca sapıkça bir vahşet. Dünya üzerinde hiçbir hayvan yoktur ki avına böyle bir eziyet etsin... Ama gel gör ki insanoğlu kadar beceremez başka hiçbir varlık böylesi bir zulmü. Bu insanlar Müslüman değil, bu insanların taptığı Allah değil. Bunların inandığı şeytandan başkası olamaz. Bir insan nasıl olur da, gözüyle görmediği, kulağıyla duymadığı, hadi gördün diyelim, kim bir insanın canını alma hakkına sahip, hemde işkence ederek! Yazık ki böyle sapıklar yüzünden bu güzel dine gölge düşürüyorlar, bilmeyen insanların gözünde... Özellikle bir kadın olarak, kamera açısı Süreyyanın gözünden olduğu sahnede, yüzüne taşlar atılırken bir an irkildim olduğum yerde sanki bana atılıyordu. Avuçlarımı öfkeyle öyle bir sıkmışım ki o an fark edebildim buz kesmiş ellerim. Üzerine çok şey konuşulacak bir film. İzleyin, izlettirin. Herkes bilsin Süreyya ve onun gibi tüm şehit kadınların hikayelerini...
error_outline
neredeyse 6 yıl önce
Senemini profil fotoğrafı
Senemini
Insan bile denmeyecek bir takim pisliklerin, dini kullanarak kendi cikarlarini nasil gozettiklerini, nasil acimasiz ve kotu kalpli olabildiklerini tum ciplakligiyla goruyoruz. Ozellikle son sahneleri lanet okuyarak, kufurler ederek izledim. Hicbir dinde boyle zulüm olamaz, zulmetmek icin insanlar dini kullanir, bunun uç ornegini filmi izleyince goreceksiniz.
error_outline
yaklaşık 6 yıl önce
Boddah profil fotoğrafı
Boddah
Bu film tam bi keskin bıçak.Recm cezasını o kadar alenen gösteriyor ki,vücudunuzda ki tüm kan çekiliyor,nefesiniz kesiliyor,dünyanın bir ucunda Soraya adında bu kadını taşlarken aslında o atılan taşları yerden alıp bu katledilişe suskun kalmış tüm insanoğlunu taşlamak geliyor içimden başta da kendimi.Kaç kadın hayatında gerçekten bi kadının taşla katledilişini izlemiştir ki,bizler değil tabi ki,bizler bilgisayarın başına oturduğumuzda filmlerini izleyerek bu gerçekliklerle yüzleşen internet nesliyiz.

Bu filmi bir kadın filmi olarak değil ibretlik bir film olarak her bir insan oğlunun izlemesini isterim.Keza bu bir insanlık suçudur,hepimiz sorumluyuz.Katledilen de Soraya adında ki o kadın değil insanlığımızdır.
error_outline
6 yıldan fazla önce
SoulArt profil fotoğrafı
SoulArt
Çok etkileyici... kanayan bir yaraya parmak basılmış... çok başarılı...
error_outline
yaklaşık 7 yıl önce