Soraya'yi taslamak (The Stoning of Soraya M.) (2008)

Soraya'yi taslamak (2008)The Stoning of Soraya M.

Puan 9.5 (13 kullanıcı)
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
Farsça
Ülke
ABD
Süre
114 dakika
259
3
663
339
potakal profil resmi
potakal
"bu dünya, belki de bir başka gezegenin cehennemidir"
report_problem
1 yıl önce
tugced profil resmi
tugced
Son sahneler..
report_problem
1 yıldan fazla önce
scrscream profil resmi
scrscream
-Ve Bir Ses Yükseldi Veda Hutbesinden;
"KADINLAR SİZE ALLAH'IN EMANETİDİR."
Hz.Muhammed(sav)
report_problem
2 yıl önce
jalapeno profil resmi
jalapeno
Tek kelimeyle şahane bir filmdi. Duyguyu çok iyi bir şekilde aktarmışlar. 114 dakika boyunca sinirden yerde tepinerek yuvarlandım. Çok güzel bir konuya parmak basılmış. Özellikle hikayenin gerçekten yaşandığını öğrenince içim kıyım kıyım oldu.
report_problem
2 yıldan fazla önce
Arcadia profil resmi
Arcadia
Sizi etki altında bırakacak bir film kesinlikle.. Eğitimin doğru islami bilginin önemini vurgulayan ve cehaletin ne denli büyük olduğunu gösteren şu replikle somutlaştırayım: "Erkek suçluyorsa kadın masumluğunu kanıtlamalı. Kadın suçluyorsa kadın erkeğin suçunu ispatlamalı." Gerçekler görmezden gelinirse, gün olur yüzünüze atılan taşlar Soraya'nın taşlarından bile ağır olur.
report_problem
neredeyse 4 yıl önce
selinblgn profil resmi
selinblgn
İnsanin içi sıyrılıyor ne diyeyim ki ...
report_problem
neredeyse 4 yıl önce
slymndgn profil resmi
slymndgn
Bazı gerçekleri yüzümüze vuran bir filmdi acıyı içimizde hissettiren cinsten uzun sür etkisinden çıkılamayan türden..
report_problem
neredeyse 4 yıl önce
muratdnmz profil resmi
muratdnmz
Şükürler olsun allaha büyük önder Mustafa Kemal Atatürk bu ülkenin başına gelmiş soroya ve taşlayanlar gibi olmadık. Kuranda böyle birşey yok ! iyi izleyin işte..
report_problem
neredeyse 4 yıl önce
Insomniac profil resmi
Insomniac
"Erkek suçluyorsa kadın masumluğunu kanıtlamalı. Kadın suçluyorsa kadın erkeğin suçunu ispatlamalı." Bu ne cehalet, ne de bir inanışın getirisi. Bu yalnızca sapıkça bir vahşet. Dünya üzerinde hiçbir hayvan yoktur ki avına böyle bir eziyet etsin... Ama gel gör ki insanoğlu kadar beceremez başka hiçbir varlık böylesi bir zulmü. Bu insanlar Müslüman değil, bu insanların taptığı Allah değil. Bunların inandığı şeytandan başkası olamaz. Bir insan nasıl olur da, gözüyle görmediği, kulağıyla duymadığı, hadi gördün diyelim, kim bir insanın canını alma hakkına sahip, hemde işkence ederek! Yazık ki böyle sapıklar yüzünden bu güzel dine gölge düşürüyorlar, bilmeyen insanların gözünde... Özellikle bir kadın olarak, kamera açısı Süreyyanın gözünden olduğu sahnede, yüzüne taşlar atılırken bir an irkildim olduğum yerde sanki bana atılıyordu. Avuçlarımı öfkeyle öyle bir sıkmışım ki o an fark edebildim buz kesmiş ellerim. Üzerine çok şey konuşulacak bir film. İzleyin, izlettirin. Herkes bilsin Süreyya ve onun gibi tüm şehit kadınların hikayelerini...
report_problem
4 yıl önce
Senemini profil resmi
Senemini
Insan bile denmeyecek bir takim pisliklerin, dini kullanarak kendi cikarlarini nasil gozettiklerini, nasil acimasiz ve kotu kalpli olabildiklerini tum ciplakligiyla goruyoruz. Ozellikle son sahneleri lanet okuyarak, kufurler ederek izledim. Hicbir dinde boyle zulüm olamaz, zulmetmek icin insanlar dini kullanir, bunun uç ornegini filmi izleyince goreceksiniz.
report_problem
4 yıldan fazla önce
Boddah profil resmi
Boddah
Bu film tam bi keskin bıçak.Recm cezasını o kadar alenen gösteriyor ki,vücudunuzda ki tüm kan çekiliyor,nefesiniz kesiliyor,dünyanın bir ucunda Soraya adında bu kadını taşlarken aslında o atılan taşları yerden alıp bu katledilişe suskun kalmış tüm insanoğlunu taşlamak geliyor içimden başta da kendimi.Kaç kadın hayatında gerçekten bi kadının taşla katledilişini izlemiştir ki,bizler değil tabi ki,bizler bilgisayarın başına oturduğumuzda filmlerini izleyerek bu gerçekliklerle yüzleşen internet nesliyiz.

Bu filmi bir kadın filmi olarak değil ibretlik bir film olarak her bir insan oğlunun izlemesini isterim.Keza bu bir insanlık suçudur,hepimiz sorumluyuz.Katledilen de Soraya adında ki o kadın değil insanlığımızdır.
report_problem
neredeyse 5 yıl önce
SoulArt profil resmi
SoulArt
Çok etkileyici... kanayan bir yaraya parmak basılmış... çok başarılı...
report_problem
5 yıldan fazla önce
mhmmd profil resmi
mhmmd
Soroya !!
report_problem
5 yıldan fazla önce
otekiben profil resmi
otekiben
oha amk biraz insan olun... bu kadar da goz gore gore olur mu ya...dinden de insanliktan da soguttunuz amk!
report_problem
5 yıldan fazla önce
umrant profil resmi
umrant
Hollywood rüyasından uyanıp, ortadoğunun gerçeğini içine gömülürsünüz izlerken.Soraya ya atılan taşlardan biride muhakkak size çarpacaktır.Vicdanınız ve içiniz kanayacaktır.Heyhat ,elden ne gelir,ne gelebiliyor? Bir kadın olarak bu filmin bu gerçekleri sergilmesini kayda değer buldum.Ha ama bu filmden anlayan anlar mı?Anlaması gereken anlar mı?Anlamaz,Şarlatanlıkla dini kendi meşrebine uydurup,hoşgörü dinini zulm dini gibi reklam ettiren,cahili kandırandan bir halt olur mu?Olmaaz...Ee O zaman onlarında dediği gibi "Zalimler için yaşasın cehennem"..?!
report_problem
5 yıldan fazla önce