Her Seyin Teorisi (The Theory of Everything) (2014)

Her Seyin Teorisi (2014)The Theory of Everything

Puan 8.3 / 10
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
İngiltere
Süre
123 dakika
814
20
1951
573
Sefa profil fotoğrafı
Sefa
Eddie Redmayne'nin oyunculuğunu konuşturuğu ve yükselişi geçtiği dönem,bu film sayesinde oldu. Stephan Hawking'in hayatına odaklanan muazzam bir film. Oyunculuklar ise harika. Çok güzeldi. Muhteşem bir yapım. 8/10
error_outline
11 ay önce
Selenora profil fotoğrafı
Selenora
Bence mükemmel ötesi bir filmdi. Oyunculukları konuşmanın hiçbir manası yok her şey ortada çünkü. Kesinlikle hayran kaldığım ve çokça sevdiğim bir film oldu. Okuduğum yorumların bazılarında bilimsel konunun az oluşu çok eleştiri almış.Filmi bu açıdan eleştirmenin doğru olduğunu düşünmüyorum çünkü bilimsel konuları merak eden ve ilgili olan insanlar zaten Stephen Hawking'in çalışmalarını takip edip bilir. Bilimsel konular herkesin anlayacağı bir şey değil bu yüzden geniş bir kitleye hitap etmezdi. Hayat mücadelesi, koşulları arasında başardıkları, kişiliği gibi konularla ona büyük bir saygı ve merak kazandırılmış. Film bittikten sonra çalışmalarını ve hayatını araştırmaya teşvik etmiş ve bence bu büyük bir kazandırım olmuş. Biraz bu açıdan değerlendirilmeli bence. Ben çok çok çok beğendim.
error_outline
4 yıldan fazla önce
VforKukuletta profil fotoğrafı
VforKukuletta
Eddie’yi hayran hayran izlerken filmi kaçırdım, baktım ama göremedim ... Bunda filmin biraz yavan olması da sebep çünkü profesör Hawking’in ne tam bilim hayatı ne aşk hayatı detaylı ve etkili anlatılabilmiş. Oyunculuklar çok iyi fakat filmin işleyişini pek başarılı bulamadım ne yazık ki...
error_outline
neredeyse 5 yıl önce
phoebe profil fotoğrafı
phoebe
Ben bu filmi sinemada izleyecektim erteledim de 4 yıl kadar neden erteledim çok hayıflandım. Müthişti, çok etkilendim. Hawking e ayrı etilendim; eşinin sevgisine çalışkanlığına sabrına sadakatine ve 3 çocukla baş etmesine ayrı etkilendim.Hakikaten her başarılı erkeğin arkasında böylesine kadınlar var. Film hemen içine alıyor, oyunculuklar müthiş. Eddie biyografi filmlerinin adamı olmuş resmen The danish girl de de performansı müthişti ve bu film için de harika olmuş. Benim için tekrar izlenilesi arşivlik ve çok anlamlı bir film, çok çok beğendim!!
error_outline
neredeyse 5 yıl önce
Lioness profil fotoğrafı
Lioness
Tek nidayla Wow.. Kendisine hayran olmamak imkansız. Hakkında okuduğum şeylerin sinemaya katarılmış halini izlemek iyi geldi. Eddie Redmayne rol için biçilmiş kaftan şüphesiz o kadar güzel oturmuş ki role, Felicity Jones'da keza öyle. Bayıldım.
error_outline
neredeyse 5 yıl önce
kaptankaptanim profil fotoğrafı
kaptankaptanim
Çok özel durumların filmde yer almamasına sevindim. Yeterince özel bir durum diye düşünüyorum. Eddie Redmayne'ın oyunculuğu çok etkileyiciydi ama bütün bunların yanı sıra filmdeki mutluluğun denklemi ya da her şeyin teorisinin filmin içinde bulunuşu ve kanıtlanışı oldukça dahiceydi. Böyle bir hayata layık bir kurgu olmuş. Yaşam bir karadelik aslında ve yaşanan tüm süreç bir anda kara düşünceler tarafından yutuluveriyor. Ancak geldiğimiz nokta ne olursa olsun yaşamı geri sardığımızda ilk durum hiçlik. Aslında hiçbirimiz bir hiç değiliz ve hepimizin en iyi yapabileceği bir şey var. Yaratmak, üretmek, düşünmek ve geliştirmek. Tanrısızlaştırmanın haklılaştırılması da çok stratejik işlenmiş. Din, ahlak, eşitlik ve tabi ki adalet ile verilen eleştirilerle aktarılmış. Bir sahnesi ile de düşünmenin eylemden daha önemli olduğu durumu veriliyor ama düşünmek için de eyleme geçmek gerekiyor. Liberal bir sosyalist olan Hawking'e yakışır bir diyalektik.. Kuantum ve izafiyet teorisi bakımından incelendiğinde Jane ve Stephen iki elektron ve aralarındaki mesafe ne olursa olsun birbirlerini etkiliyorlar. Nasıl uzayda gerilen doku dünyada yer çekimi olarak hissediliyorsa yani birbirlerine çekim kuvveti sağlıyorlarsa aynısı insan üzerinden uygulandığında daima mutlu hisseden kişinin aslında diğer insanların mutluluğundan ve enerjilerinden etkilenerek duygusal bir çekim kuvveti ile bunu elde etmesi düşünülebilir. Mutlu olmak, üretmek için yaşamak varken neden bir gargantua tarafından hiçlikte kaybolmayı ister ki insan. Muazzam bir filmsin.
error_outline
5 yıldan fazla önce
.SimS. profil fotoğrafı
.SimS.
gerçekten inanılmaz derecede etkileyici bir yapımdı . çok çok güzel bir biyografi filmi , Eddie oyunculuğu ile harikalar yaratıyor gerçekten muhteşemdi , izlenmesi gereken filmlerden biri .
error_outline
5 yıldan fazla önce
trevor profil fotoğrafı
trevor
benim için biraz fos çıktı. eddie redmayne oyunculuğu çok iyiydi ama onun haricinde boş geldi nedense.
error_outline
5 yıldan fazla önce
feridun profil fotoğrafı
feridun
bilim adına yüzyıla damga vurmuş bir dehanın sadece aşk ve umut gibi insani duygularının ön plana çıkarıldığı epik bir biyografi dram filmi etkileyici bir hayat hikayesi ama ben isterdim ki bu dehanın bilimsel astrofizik ve özellikle uzaysal çalışmalarınada yer verilseydi eminim belgesel tadında mükemmel bir film olurdu zira karşımızda bilime yön vermiş kitabını yazmış einstandan sonraki en büyük deha var
error_outline
neredeyse 7 yıl önce
BERKKIZILAY profil fotoğrafı
BERKKIZILAY
Oyunculuk ve konu olarak harika bir film. Eddie Redmayne'in oyunculuğuna hayran kaldım. Hiç düşünmeden mutlaka izleyin.
error_outline
7 yıldan fazla önce
arifcicek profil fotoğrafı
arifcicek
Hawking'in bilim hayatı değilde daha bir aile hayatının ele alındığı film. Açıkçası Hawking'den çok Jane'nin yaşadığı dramı izledik.
error_outline
neredeyse 8 yıl önce
BurakAgacdan profil fotoğrafı
BurakAgacdan
Filmde Hawking'in hastalık hâli ön plana alınmış. Bilimle ilgili olan kısımları pek ilgi çekmiyor. Oyunculuklar gerçekten harika. Kurgusu güzel fakat daha iyi olabilirdi sanırım. Filmde sizi şaşırtacak bir durum beklemeyin, biyografik filmlerde bunu genelde bulamazsınız. Oyunculuklar dışında filmin hikayesi bir belgesel niteliği taşıyor diyebiliriz. İzlenmesi gereken bir film diyebilirim ;)
error_outline
neredeyse 8 yıl önce
burrju profil fotoğrafı
burrju
Tek kelimeyle 'Harika' . İzlenmesi gereken bir film. Örnek alınası bir yaşam. Ayrıca Hawking' in bu başarısının yanında, eşinin verdiği bu destekte gerçekten büyüleyici.
error_outline
neredeyse 8 yıl önce
berrn profil fotoğrafı
berrn
nefes alıyorsan umut var demektir.. kesinlikle her saniyesini bayıla bayıla izledim ve eddie redmayne mükemmelliğine değinmeden edemeyeceğim. Harikaydı
error_outline
yaklaşık 8 yıl önce
hezarfen profil fotoğrafı
hezarfen
hawkingin özel hayatını sevemedim film çok sarmadı ama eddie redmayne'a 10 oscar verselerde az hayran kaldım efsaneydi..
error_outline
yaklaşık 8 yıl önce