Sey (The Thing) (1982) afişi

Sey (1982)
The Thing

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
109 dakika
starch Kuzey kutbunun buz tutmuş topraklarında bir kurdun peşinden koşan Norveçli bilim insanları Amerikan Antarktik araştırma üssüne kadar gelmişler fakat burada esrarengiz bir şekilde can vermişlerdir. Neler olduğunu anlayabilmek için dışarı çıkan Amerikan bilim adamları Norveç araştırma üssüne gidip esrarengiz olayı çözmeye karar verirler. Norveç bölgesine yaklaştıklarında buldukları şeyler esrarengiz ve tüyler ürpeticidir. Bir cesetle karşılan adamlar, bedeni otopsi için yanlarında getireceklerdir. Ancak bu ‘şey’ tahmin edilemez boyutlarda bir ürkütücülüğe sahiptir. John Campbell'ın kısa öyküsünden uyarlanan The Thing, hangi türe eline atsa üstün başarı elde eden usta yönetmen John Carpenter'ın, bilimkurgu ve gerilim türlerini harmanladığı, zamanla kültleşen filmidir.

Yorumlar

blackclaw profil resmi
blackclaw
Hiç heyecanlı bir film değil. Sonu hiç belli değil. Sadece 82 yapımına göre efektler başarılıydı gerisi boş.
1
2 yıl önce
yazcsefa profil resmi
yazcsefa
Gayet başarılı bir Kurt Russel filmi. O dönem için ne kadar ürpertici olduğunu tahmin etmek zor değil. Ben efektler ve makyajların da gayet başarılı olduğunu düşünüyorum. Bana Alien filminden de esinlenmeler varmış gibi geldi. Büyük beklentilerle izlemediğimden dolayı daha da hoşuma gitti.
0
2 yıldan fazla önce
eskon profil resmi
eskon
seksenlerde bizimkiler bu filmden bayaa bi müzik araklamıştı. neyse.. asıl konuya gelirsek mükemmel bir filmdir. gerek kurt russell ın oyunculuğu gerekse filmdeki karamsar hava gayet başarılı. bir de efektlerindeki canlılık ve gerçekçilik bugün bile izlenebilirliğini sağlamakta
3
3 yıl önce
esarialtin profil resmi
esarialtin
İyi filmdir sonradan çıkan çakmasını izlemeyin, Kurt Russell in başarılı bir filmi...
0
neredeyse 4 yıl önce

The Thing filmini beğenenler

The Thing filmi hakkında ilgi çekici içerikler