Zaman tüneli (The Time Machine) (2002)

Zaman tüneli (2002)
The Time Machine

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
96 dakika
oguzhanozcan Bilim adamı ve mucit Hartdegen, zamanda yolculuk yapılabileceğini kanıtlamakta kararlıdır. Ayrıca kişisel bir trajedi nedeniyle geçmişini değiştirmek istemektedir. Azimle çalışır ve sonunda zaman makinesini icat eder. 1899’un New York’undan önce 2030’lara, oradan da 800.000 yıl sonrasına yolculuk yapar. Eloi’dedir ve burada insanlar av ve avcı olarak ikiye ayrılmıştır. Kahramanımızın hangi tarafı seçeceğine dair karar vermesi gerekecektir.

Yorumlar

YasoLan profil resmi
YasoLan
Yani çok da izlemeye değer olduğunu düşünmüyorum
2 ay önce
kaptankaptanim profil resmi
kaptankaptanim
Her şeyin ötesinde felsefi yanı ile etkilemeyi başardı beni. Geçmişini kabullenmeyen insanlar geleceğe cesaretle Bakamaz. Aidiyet hissedemez. Yenilikçi olamaz. Hep tutucu, gelenekçi melon şapkalı biri olarak kalır. Zaman yolculuğu kavramı bağlamında ne kadar ilerde olursak olalım, geçmiş hep yaşanmıştır. Bunu anlatmak için kurgusal bir karakter seçilmesi oldukça hoşuma gitti. Belki de filmin çerezlik olarak görülmesinin nedeni bu gerçekte saklıdır. Sıradanı o kadar benimsedik ki benim de zaman makinesi dendiğinde ilk aklıma bin bir çeşit dönem geldi Orta Çağ, İlk Çağ, Rönesans, Fransız İhtilali, Dünya Savaşları vb. Film hem bu alışılmışlığı yıkıyor hem de yüzleşme anlamında öyle derin anlar yaşatıyor ki kendi melon şapkanızı fırlattırıyor.
6 ay önce
Sefa profil resmi
Sefa
Pekte ahım şahım bir şey olmasa da değişik bir zaman yolculuğu filmiydi. Kısa vaktiyle sizi sıkmadan kendisini izlettiren çerezlik bir yapım.
10 ay önce
arifcicek profil resmi
arifcicek
2002 yılına göre yapılmış güzel efektlere sahip bilim kurgu filmidir. 800 bin yıl sonrasına sadece bir sorunun cevabını almak için gider ve sonra olaylar olaylar, morlocklar morlocklar... Güzel bir prime time filmi.
12 ay önce
atillagrafi profil resmi
atillagrafi
Bilim, zaman ve hayatın anlamını irdeleyen filmlere meraklılar için güzel seyirlik bir film.
4 yıl önce

The Time Machine filmini beğenenler

The Time Machine filmi hakkında ilgi çekici içerikler