Zaman tüneli (The Time Machine) (2002)

Zaman tüneli (2002)The Time Machine

Puan 7.0 / 10
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
96 dakika
77
5
322
43
Eternity profil fotoğrafı
Eternity
Fena film olmasa da, özellikle kitap baz alındığında 60 yapımının gerisinde kalmıştır. Benim gibi zaman yolculuğu ile ilgili sanat ürünlerini sevenler için ise bunun çok fazla önemi olduğunu sanmıyorum, keyifle izlenebilir. Kitabın efsane yazarının torunu tarafından yönetilmiştir.
error_outline
neredeyse 3 yıl önce
Geotitan profil fotoğrafı
Geotitan
Zamanına göre görsel efektler iyiydi . Filmin sonunu tahmin etmek zor olurmuş eğer deneseydim yani. Konu olarak gayet iyi bir filmdi . İzlenebilir benim puanım 7/10
error_outline
neredeyse 4 yıl önce
YasoLan profil fotoğrafı
YasoLan
Yani çok da izlemeye değer olduğunu düşünmüyorum
error_outline
neredeyse 5 yıl önce
kaptankaptanim profil fotoğrafı
kaptankaptanim
Her şeyin ötesinde felsefi yanı ile etkilemeyi başardı beni. Geçmişini kabullenmeyen insanlar geleceğe cesaretle Bakamaz. Aidiyet hissedemez. Yenilikçi olamaz. Hep tutucu, gelenekçi melon şapkalı biri olarak kalır. Zaman yolculuğu kavramı bağlamında ne kadar ilerde olursak olalım, geçmiş hep yaşanmıştır. Bunu anlatmak için kurgusal bir karakter seçilmesi oldukça hoşuma gitti. Belki de filmin çerezlik olarak görülmesinin nedeni bu gerçekte saklıdır. Sıradanı o kadar benimsedik ki benim de zaman makinesi dendiğinde ilk aklıma bin bir çeşit dönem geldi Orta Çağ, İlk Çağ, Rönesans, Fransız İhtilali, Dünya Savaşları vb. Film hem bu alışılmışlığı yıkıyor hem de yüzleşme anlamında öyle derin anlar yaşatıyor ki kendi melon şapkanızı fırlattırıyor.
error_outline
5 yıldan fazla önce
Sefa profil fotoğrafı
Sefa
Pekte ahım şahım bir şey olmasa da değişik bir zaman yolculuğu filmiydi. Kısa vaktiyle sizi sıkmadan kendisini izlettiren çerezlik bir yapım.
error_outline
5 yıldan fazla önce
arifcicek profil fotoğrafı
arifcicek
2002 yılına göre yapılmış güzel efektlere sahip bilim kurgu filmidir. 800 bin yıl sonrasına sadece bir sorunun cevabını almak için gider ve sonra olaylar olaylar, morlocklar morlocklar... Güzel bir prime time filmi.
error_outline
5 yıldan fazla önce
atillagrafi profil fotoğrafı
atillagrafi
Bilim, zaman ve hayatın anlamını irdeleyen filmlere meraklılar için güzel seyirlik bir film.
error_outline
neredeyse 9 yıl önce