Hayat agaci (The Tree of Life) (2011)

Hayat agaci (2011)The Tree of Life

Puan 7.7 / 10
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
139 dakika
97
17
327
214
Renee profil fotoğrafı
Renee
Filmin görüntüleri sanat eseri gibiydi...
error_outline
2 yıldan fazla önce
digigirl profil fotoğrafı
digigirl
Izlemek icin bu zamana kadar dogru zamani bekledigim film.Bir Terrence Malick filmini hadi bi film patlatayim deyip izlemek sozkonusu olamaz.:) Ruha dokunan;gorsel olarak insani besleyen;yanlis zamanda izlesem nefret edebilecegim;her bir sahnenin-goruntunun derin alt metinleri olan;sayfalarca analiz yapilabilecek,en az 3-5 defa izlenmesi gereken bir devasa anlati.
error_outline
yaklaşık 6 yıl önce
ecemcelikkol profil fotoğrafı
ecemcelikkol
Anlaması gerçekten zor bir film. Olay ne, kime ne olmuş derken film bitiyor. Öte yandan anlamasa bile insanı hüzünlendiren de bir film. Varoluşu sorgulayan bir film olduğu için soyut, simgesel bir işleyiş var. Gerçekten gereğinden çok çok uzun, sinemada izleyemezdim çünkü hızlı hızlı ilerleyerek bitirebildim.
error_outline
neredeyse 7 yıl önce
eda profil fotoğrafı
eda
Ara görüntülerin insanın ruhunda kopan doğal afetlerin olduğunu varsaydım umarım öyledir, çünkü fena bakış açısı yarattı bende bu film.
error_outline
neredeyse 8 yıl önce
caglaaaa profil fotoğrafı
caglaaaa
İlk dakikalar olaylar arasındaki bağlantıları çözemesem de ilerledikçe her dakikasında anlam bulduğum insanı saran mükemmel bi film. Özellikle son cümleler hayat doluydu 'Mutlu olmanın tek yolu sevmektir. Sevmezseniz.. Hayatınızı boşa yaşarsınız. Kıymetini bilin. Merak edin. Umut edin. Ayrıca bi insan bi filmde az replikle bu kadar çok şeyi anlatabilirdi ancak. Kısacası izleyin ve siz de hayatı, yaşamayı, mutluluğu, masumiyeti sorgulayın. ;)
error_outline
yaklaşık 8 yıl önce
hexagon profil fotoğrafı
hexagon
2 kere başlayıp sonunu getiremediğim film..
error_outline
8 yıldan fazla önce
psykhe profil fotoğrafı
psykhe
sıkıcı , anlamlı
error_outline
8 yıldan fazla önce
psykhe profil fotoğrafı
psykhe
şu an izliyorum ve fılmı yarım bırakmamak için zorluyorum
error_outline
8 yıldan fazla önce
eskon profil fotoğrafı
eskon
her şeyden önce pitt'in oyunculuğu. ve o şık görüntüler, harika çekimler. fotoğraf sanatının sinemaya uyarlanmış şekli. yüksek binaların üzerinden kuşların uçuş sahnesi tam bir unutulmaz kareydi mesela
error_outline
neredeyse 9 yıl önce
Ubermensch profil fotoğrafı
Ubermensch
Herkesin aksine filmin ismi gibi hayat buldugum film. Adını duyunca bile huzur buluyorum. Film karakterleri okadar oturmuşki harkulade bir iş çıkarmışlar. Zaman zaman uzaydan,hayattan,canlıdan ve cansızdan görüntüler vermekte ve o görüntülerin her biri bir mesaj içermekte. Film sizi duygusal bi çöküntüye boğarken aynı anda huzur verebiliyor. Hele hele belgesel diye adlandırılan sahnelerdeki müzikler olağanüstü bkz;http://www.youtube.com/watch?v=GCxDZaWRAvo
bkz;http://www.youtube.com/watch?v=JmnYqKl1LzE
Bu videolar aynı zamanda filmden kesitler almıştır. Bu videolar ve müzikler bile izlemek için bir neden gösterir. İyi seyirler.
error_outline
neredeyse 9 yıl önce
tyler profil fotoğrafı
tyler
baygınlık verecek derecede ağır ilerliyor: )
error_outline
yaklaşık 9 yıl önce
starch profil fotoğrafı
starch
Lüzumsuz derecede uzun. Belgesel tadında görüntülerin müzik ve efektlerle uyumu güzel. Sabırla sonuna kadar izledim. Yine de 2 saatten fazla zamanıma acıyorum. :(
error_outline
yaklaşık 9 yıl önce