Şikago Yedilisi'nin Yargılanması (The Trial of the Chicago 7) (2020)

Şikago Yedilisi'nin Yargılanması (2020)The Trial of the Chicago 7

Puan 8.2 / 10
Senin Puanın
Etiketler Tarih, Dram, Gerilim
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
129 dakika
64
0
133
21
Philosophy profil fotoğrafı
Philosophy
Zaman değişiyor ama adaletin, hakkın, özgürlüğün aranışı tüm dünyada aynı olsa da kazananlar gibi kaybedenlerde hiç değişmiyor.
error_outline
yaklaşık 2 yıl önce
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
'' Tüm dünya izliyor '' sloganıyla yola çıktılar. İnandıkları ülküleri vardı elbet. Amaa evet dünya izledi peki ya ne yaptı ? Gerçekte yaşanmış olayı -ki yer yer de siyah beyaz görüntüler konması isabetli olmuş- ekrana taşıyan en iyi mahkeme filmleri arasına girer bence. Konusu itibariyle de ülkemizle bağ kurmadan geçilmiycek cinsten.
error_outline
2 yıldan fazla önce
.SimS. profil fotoğrafı
.SimS.
Bir dava filmi değil bir özgür düşünce, baskı, hak yürüyüşü ve bunların savunulmasının karşısında gerçekten yaşanılan şeylerin filmi. Gerçekten yaşanılan hikayeleri sevdiğimden ötürü film +1 benim için, oyunculuklar da gayet iyi, lakin anlaşılmayan (yaşanılan ülkeye has kişiler, olaylar, terimler) olması ve çok fazla diyalog olması izlemeyi ve anlamayı güçleştiriyor, benim için ortalama bir film oldu diyebilirim
error_outline
2 yıldan fazla önce
VforKukuletta profil fotoğrafı
VforKukuletta
Klasik Amerika'da geçmişte hata yapılan bir davanın çözümlenmesi filmi. Küçümsediğimden değil zira bir ülkenin diktatörlükle yönetilmediğinin bariz kanıtlarından biri geçmişte yapılan hatalara dair özgürce film çekebilmek -bize de nasip olması dileğiyle- fakat bu konuda Amerikalıların çok filmi var ve bu filmi diğerlerinden ayıran pek de üstün nitelikler yok. Yine de izlemesi keyifliydi
error_outline
2 yıldan fazla önce
SonofGods profil fotoğrafı
SonofGods
Adalet
error_outline
2 yıldan fazla önce
Hamkon profil fotoğrafı
Hamkon
Ülkemize diktatör diyenler acaba bu filmiz izleyip ne yorum yapacaklar. Doğanın kanunu gibi olmuş resmen, bir yetkili seçersin o ne derse o olur. Ama arada bir istisna çıkar ve düzelmiş gibi sevinirsin ama o istisnadır.
Filme gelecek olursak konu olarak güzel ki gerçek bir hikaye zaten. Ama işleyiş biraz pasif kalmış. Oyunculuklardan kaynaklı olabilir. Lakin ortalamanın üzerinde diyebilirim. Gerçeklik adalet peşinde koşan herkesin izlemesi lazım.
error_outline
2 yıldan fazla önce
berrn profil fotoğrafı
berrn
52 yıl.. Değişen tek şey zaman olmuş gibi. Ne yazık ki kimi zihinler aynı kuytuda kalmaya devam ediyor. 2020’nin en sevdiğim filmi olabilir.
error_outline
2 yıldan fazla önce