Varolmanin dayanilmaz hafifligi (The Unbearable Lightness of Being) (1988) afişi

Varolmanin dayanilmaz hafifligi (1988)
The Unbearable Lightness of Being

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
171 dakika
starch Tomas (Oscar-winner Daniel Day-Lewis -- "Gangs of New York," "My Left Foot") is a doctor and a lady's man in Czechoslovakia during the late 1960s. Although he already has a sophisticated lover, Sabina (Oscar-nominee Lina Olin -- "Chocolat," "Hollywood Homicide"), he becomes smitten with a bookish country girl named Tereza (Oscar-winner Juliette Binoche -- "The English Patient," "Chocolat"), and the two begin a relationship. Sabina eventually learns to accept this other relationship, and the two women find themselves forming a deep friendship. However, the lovers triangle find themselves caught up in the political events of the "Prague Spring" of 1968, and as the Soviet tanks roll in to crush the non-violent rebellion, their lives are forever changed. Written and directed by Oscar-nominee Philip Kaufman ("Twisted," "The Right Stuff").

Fragman bulunamadı.

Yorumlar

raziyeozenli profil resmi
raziyeozenli
Juliette Binoche,Daniel Day-Lewis harikasınız!hatta yan karakter olmasına rağmen (Sabina) Lena Olin,karakterleri çok iyi yansıtmışlar.filmin genel konusu''aşk çiftleşme arzusunda duyurmaz kendini uykuyu paylaşma arzusunda duyurur'' olsa da:) sorumluluk,çok eşlilik,sadakat,varoluş sorunları,evlilik,aşk ilişkileri birazda dönemin siyasi koşulları,Prag ın görsel zevki,karakterlerin zıtlığı(Tereza nın masum kasaba kızıyken çapkın bi kız gibi davranıp Tomas ın evine yerleşmesi,Sabina nın Tomas gibi çapkın olmasının yanında siyasi fikirleri,ressam olması aşık olduğu adamın yanında bambaşka bi kadına dönmesi)...felan filme dair her şey çok güzeldi.filmi bu kadar güzelse kitabı bebek gibidir,okuyanlar şanslı:)
2
3 ay önce
annamolly profil resmi
annamolly
beni en çok etkileyen kitaplardan biridir. muhteşem bir varoluşçu romandır. tabiki öncelikle kitabı tavsiye ederim ama ben filmi de beğendim. başarılı bir uyarlama olmuş bence ve elbette oyuncu seçimi şahane. Tereza, Juliette Binoche'tan başka kim olabilirdi zaten. sadece onun o saf, masum ve genç güzelliği için bile izlenir bence bu film.
7
3 yıl önce
jacovangevine profil resmi
jacovangevine
Milan Kundera'nın nefis kaleminden aktarılmış hikayeyi bilmek,trailer'ın sonundaki o ufacık tanımlamayı kahredici kılıor. ''A lovers story '' olduğuna emin misiniz sevgili insancıklar ? Hoş,zaten kitapların film uyarlamalarından mucize beklememek lazım.
2
neredeyse 4 yıl önce

The Unbearable Lightness of Being filmini beğenenler

The Unbearable Lightness of Being filmi hakkında ilgi çekici içerikler