Köy (The Village) (2004) afişi

Köy (2004)
The Village

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler Gizem, Gerilim, Karanlık
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
108 dakika
Sanemm Mutlu ve huzurlu görünen bir kasaba, aslında onu çevreleyen ormanın verdiği dehşeti yaşamaktadır. Ormanda, tam olarak ne olduklarını bilemeseler de onlara korku dolu bir yaşantı sürdüren yaratıklar vardır. Bu yaratıklar ve kasabalılar arasında garip bir tür anlaşma vardır, kasabalılar ormandan uzak durdukça yaratıklar da kasabaya bulaşmamaktadır. Ancak bir gün, meraklı Lucius Hunt, ormanı keşfetmeye karar verir. Bu hareketi, taraflar arasındaki gizemli anlaşmayı bozacak ve yaratıkların kasabaya gelmesine sebep olacaktır.

Yorumlar

ozgergul profil resmi
ozgergul
Filmin korkuyla uzaktan yakından alakası yok, sadece birkaç gerilim sahnesi var o kadar. Şaşırtmalı filmleri seviyorsanız final sahnesi sizi derinden etkileyecek. Ben hayretler içerisinde izlemiştim. Sıradan bir köyün temiz kalmak ve toplum içinde kirlenmemek adına nasıl bir uğraş verdiğini filmi izleyince anlayacaksınız. Şiddetle tavsiye ederim ;)
1
2 yıl önce
alicancam profil resmi
alicancam
Yorumlara bakarak film izleyenlerdenseniz lütfen bu sitedeki yorumları biraz boşverin. Çevrenizdeki insanlara danışın. Film çok güzeldi. Konusu sıradışıydı. Shyamalan bu filmde de çok güzel iş çıkarmış. Özetle sıradışı film izleyecekseniz kesinlikle izleyin. Korku izlemek istemeyenler için söylüyorum film korku filmi değil. Çok ufak tefek gerilim sahnesi dışında korkmak için bir sebep yok.
3
2 yıldan fazla önce
Peris profil resmi
Peris
Birçok kişinin haklı sebeplerden bu filmi beğenmediğini biliyorum. Zaten çok da iyi bir film değil. Ama metoforik olarak anlattıkları etkileyici. Korkunun toplumu yönetmek için kullanılan bir araç olarak gösterilmesi dahiyane... ama anlatı için aynısını söylemek güç :/
1
neredeyse 3 yıl önce
KARAGEYIK profil resmi
KARAGEYIK
Shyamalan 6.Histe yakaladağı başarıyı asla tekrarlayamadı bence. 6.His'ten sonra yaptığı her filmde grafik biraz daha düştü. Bu filmi vasatın biraz üzerindeydi. Avatar ile filmin bütçesine tüm görsel efektlerine rağmen başarı grafiğinin dip noktası oldu. Yada belki uyarlandığı çizgi dizinin ruhunu bu filmde göremediğim için bana öyle geliyor.
0
3 yıldan fazla önce
cinemarty profil resmi
cinemarty
Finaliyle hem türe hem de bizzat kendisine yeni bir bakış açısı getiren The Village, kendinden sonraki bir çok filme de benzer sürprizli finaller de ilham kaynağı oldu.
1
3 yıldan fazla önce

The Village filmini beğenenler

The Village filmini içeren raflar

The Village filmi hakkında ilgi çekici içerikler