Köy (The Village) (2004)

Köy (2004)The Village

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler Gizem, Gerilim, Karanlık
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
108 dakika
70
18
346
47
Sefa profil resmi
Sefa
İlginç ve kendisini izlettiren bir yapımdı. Sürpriz finali olan , geniş oyuncu kadrolu başarılı bir film.
report_problem
neredeyse 2 yıl önce
ozgergul profil resmi
ozgergul
Filmin korkuyla uzaktan yakından alakası yok, sadece birkaç gerilim sahnesi var o kadar. Şaşırtmalı filmleri seviyorsanız final sahnesi sizi derinden etkileyecek. Ben hayretler içerisinde izlemiştim. Sıradan bir köyün temiz kalmak ve toplum içinde kirlenmemek adına nasıl bir uğraş verdiğini filmi izleyince anlayacaksınız. Şiddetle tavsiye ederim ;)
report_problem
4 yıldan fazla önce
alicancam profil resmi
alicancam
Yorumlara bakarak film izleyenlerdenseniz lütfen bu sitedeki yorumları biraz boşverin. Çevrenizdeki insanlara danışın. Film çok güzeldi. Konusu sıradışıydı. Shyamalan bu filmde de çok güzel iş çıkarmış. Özetle sıradışı film izleyecekseniz kesinlikle izleyin. Korku izlemek istemeyenler için söylüyorum film korku filmi değil. Çok ufak tefek gerilim sahnesi dışında korkmak için bir sebep yok.
report_problem
neredeyse 5 yıl önce
Peris profil resmi
Peris
Birçok kişinin haklı sebeplerden bu filmi beğenmediğini biliyorum. Zaten çok da iyi bir film değil. Ama metoforik olarak anlattıkları etkileyici. Korkunun toplumu yönetmek için kullanılan bir araç olarak gösterilmesi dahiyane... ama anlatı için aynısını söylemek güç :/
report_problem
5 yıl önce
KARAGEYIK profil resmi
KARAGEYIK
Shyamalan 6.Histe yakaladağı başarıyı asla tekrarlayamadı bence. 6.His'ten sonra yaptığı her filmde grafik biraz daha düştü. Bu filmi vasatın biraz üzerindeydi. Avatar ile filmin bütçesine tüm görsel efektlerine rağmen başarı grafiğinin dip noktası oldu. Yada belki uyarlandığı çizgi dizinin ruhunu bu filmde göremediğim için bana öyle geliyor.
report_problem
5 yıldan fazla önce
cinemarty profil resmi
cinemarty
Finaliyle hem türe hem de bizzat kendisine yeni bir bakış açısı getiren The Village, kendinden sonraki bir çok filme de benzer sürprizli finaller de ilham kaynağı oldu.
report_problem
5 yıldan fazla önce