Masumiyetin Intihari (The Virgin Suicides) (1999)

Masumiyetin Intihari (1999)
The Virgin Suicides

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
97 dakika
Blacklion Bir grup genç, banliyönün en gizemli 5 kız kardeşi ile ilgilenmektedir böylece hem kendi cinselliklerini, hem de kadınlığın gizemlerini keşfederler. Lisbon kardeşler normal bir görünüm sunmaktalarsa da, aralarından birinin intihar etmesi tüm dikkatleri aileye çevirir. Katı Katolik ahlakını benisemiş Lisbon ailesi kızlarının intiharı üzerine konuşmamakta, gerçekler bir sır olarak kalmaktadır. Olayları izleyen komşu ailelerin oğulları Lisbon kızlarının gizemini çözmeyi amaç edinirler.

Yorumlar

eminuk profil resmi
eminuk
Sert konusuna rağmen yumuşak bir film olmuş. Müziklerin bunda katkısı büyük sanırım. Amerikan gençlerinin sorunlarına gizemli bir yaklaşımda bulunmuş Coppola. Ben sevdim.
1 yıl önce
trevor profil resmi
trevor
muhteşem. farklı ve kaliteli. kesinlikle izlenmeli.
1 yıldan fazla önce
Mervealucard profil resmi
Mervealucard
Türkiye deki aile yapısını düşündürdü bana bu film. Onun dışında çok mistik bir duygu veriyor müzikleri ve oyuncuları sayesinde.
2 yıldan fazla önce
BerfinBeyaz profil resmi
BerfinBeyaz
Mustang'i izleyenler için muhtemelen çok tanıdık bir senaryosu olan film. Onların kaç yıl önce yaşadıkları baskının bizim hala gündem konumuz olması üzücü gerçekten. Sonu gerçekten çarpıcı ama filmin ilerleyişinde yüzeysel kalan bir şeyler vardı, bunu Coppola'nın tazına mı yoksa çekildiği döneme mi yorsam bilemedim. Yine de sevdim.
neredeyse 3 yıl önce
msctm profil resmi
msctm
durup dururken tribe sokuyo insanı
neredeyse 3 yıl önce
MeKa profil resmi
MeKa
ailelerin baskici tutumunun cocuklari getirebilecegi en son noktayi anlatan, konusu itibariyle basarili fakat cok yuzeysel kalmis olan film. final sahnesi bi sekilde iz birakiyor, orasi muhakkak. ama daha yogun bi anlatimla daha derin izler birakabilirdi.
3 yıldan fazla önce
potakal profil resmi
potakal
biraz eksik kalmış sanki. olay güzel, olay üzerinde durulacak bir olay, ama daha farklı işlenseydi eminim çok daha güzel olurdu. tam hissedemedim ben ama yine de güzeldi farklı konusuyla
neredeyse 4 yıl önce

The Virgin Suicides filmini beğenenler

The Virgin Suicides filmini içeren raflar

The Virgin Suicides filmi hakkında ilgi çekici içerikler