The Way (2010)

The Way (2010)

Puan Like 7.8 / 5 kullanıcı
Senin Puanın
Etiketler Huzur, Gerçekçi, Komik
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
123 dakika
Blacklion “The Way” aile, dostlar ve bu sürekli değişen karmaşık dünyada karşılaştığımız zorlukları anlatan güçlü ve ilham verici bir film. Martin Sheen, Saint James’in Yolu ismiyle de bilinen Camino de Santiago’da yürürken çıkan fırtına yüzünden ölen oğlunun (Emilio Estevez) cenazesini almak için Fransa’daki St. Jean Pied de Port’a gelen Amerikalı doktor Tom karakterini canlandırıyor. Tom eve geri dönmek yerine, oğlunun geziyi bitirme arzusunu gerçekleştirmek için tarihi yolculuğa çıkmaya karar verir. Tom’un planlamadığı şey ise bu yolculuğun üzerinde bırakacağı etkidir. Çok fazla yürüyüş deneyimi olmayan Tom kısa bir süre sonra yolculuğunda yalnız olmadığını fark eder. Yol boyunca dünyanın dört bir yanından gelmiş birçok insanla tanışır. Bu insanların her birinin kendi problemleri vardır ve hayatlarında anlam arayışına çıkmışlardır: bir Alman (Yorick van Wageningen), bir Kanadalı (Deborah Kara Unger) ve bir türlü yazmaya başlayamayan İrlandalı bir yazar ('James Nesbitt' ). Yolda yaşadıkları beklenmedik ve çoğu zaman komik olaylarla bu insanların arasındaki bağ gelişir ve Tom bir dünya vatandaşı olmanın ne demek olduğunu öğrenmeye başlar. Tom oğluyla çözümlenmemiş ilişkisi sayesinde, “yaşadığımız hayat ile seçtiğimiz hayat” arasındaki farkı keşfeder.

Yorumlar

Philosophy profil resmi
Philosophy
İzlerken beşinci kişi olarak Camino de Santigo yolunu yürüyormuş gibi hissedeceksiniz. Belki de "bir hayat seçmeyip onu yaşamayı tercih edersiniz." felsefesinin yaşandığı müthiş bir filmdi! Umarım böyle bir seyahat yaşar ve kendimi bulabilirim, diye de demeden geçmek istemiyorum. Her şeyi bırakıp hayatta kalabileceğiniz bir sırt çantasıyla dünyayı dolaşma isteği uyandırma isteği yok mu? Ah! Yüreğime dokunan ve etkilendiğim "Into the Wild" filminden sonra ender filmlerin içinde yerini aldı. Müzikleri desen ayrı bir tatdı. Son olarak da gerçekçiliğinide hatırlatarak mutlaka izleyin...
1 yıldan fazla önce
eminuk profil resmi
eminuk
Bir seyahat filminde olması gereken her şey vardı bana göre. Birbirinden farklı hikayeler, izleyiciye ilham veren maceralar, tüm bunlara eşlik eden güzel müzikler ve tabii eşsiz manzaralar... Her ne kadar film bir dramla başlasa da, bu dram gözümüze sokulmadı. gönlümüzce karakterlere odaklanabildik, onlara gülebildik ve tam yerinde de hafif duygusal kıpırdanmalar yaşadık. Verdiği " Hayatını seçemezsin, onu yaşarsın." mesajı da çok etkileyiciydi. Her zamanki gibi yine gaza geldim ve yüreğimin sesini dinlemeye karar verdim. Bu gaz bana 6.20de alarmım çalana kadar yeter. Sizin erkenden çalan bir alarmınız yoksa belki film bitiminde çantanızı hazırlarsınız.
2 yıldan fazla önce
Onrmrtsck profil resmi
Onrmrtsck
İnsanı asla sıkmayan hatta daha çok kendine bağlayan bir film. Çok samimi bir üslubu var. İzlerken çok keyif aldım. Yani insanın çantasını alıp maceraya atlayası geliyor. Martin Sheen ilerleyen yaşına rağmen bu kadar sert hava koşuluna ve yürümeye hiç aldırış etmemiş. Hatta o baştaki huysuz, çekilmez yaşlı adam rolünden, cana yakın dosta çok güzel adapte olmuş. 4 farklı millet, 4 farklı karakter, 4 farklı hikaye o kadar güzel harman olmuş ki gittikleri her yerde ortak noktalarını buluyorlar. Buda alışkanlığı arttırıyor. Bide film Hristiyan öğretisi çerçevesinde gelişiyor. Bu da maneviyat duygularını olduğundan daha çok öne çıkarıyor. Ama asla empoze etmeden. Çok hoşuma gitti bu ince çizgi de ilerlemesi. Sonuç olarak bittiğinde yüzünüzde bir tebessüm oluşturacak bir yapım.
neredeyse 3 yıl önce
digigirl profil resmi
digigirl
Camino de santiago yolunu yurudum bu filmle,daha ne isterim.Filmin naif bir havasi var,pozitif tesirli filmlerden.Seyahat etme istegi uyandirdigi da asikar.
3 yıldan fazla önce
gangrel profil resmi
gangrel
Harika bir seyahat filmiydi. İzledikten sonra çanta, mat, tulum alıp ispanya yolunu tutmamak için insan kendini tutamıyor. O manzaraları o mekanları canlı görebilmek fotoğraflamak için neler vermezdim. Ama gelecekte yapacaklarımın arasına aldım.
3 yıldan fazla önce
sabriayes profil resmi
sabriayes
efendime solim.. ilk dakikalar rengini belli etmese de izledigim en iyi seyahat filmi oldu. ekranin basindan kalkmadan yanimda bir baba, dengesiz bi esrarkes, sorunlu bi kadin ve yazamayan bi yazarla uzun mu uzun bi yol gittim :) ara ara terslikler oldu ama muziklerin tadini kaciricak kadar diil. bu arada sevdiginiz parcalari boyle guzel filmlerde duymak da ayri bi hos oluyo :D son sahnelerinde "the big lebowski" filmi aklima geldi ama neyseki bi absurdluk yasanmadi. (yasanmica da belliydi zaten :)) sonuc olarak yol yorgunuyum :D daha fazla konusmiim.. henuz izlemeyenler bu filme torpil gecsinler :)
4 yıl önce
gizemgunes profil resmi
gizemgunes
Zaman zaman durağanlaşsa da sıkılmadan izlenen bir film... İnsanda seyahat etme isteği uyandırıyor :) Tek eleştirim son sahneye... Rüzgara karşı külleri savurdu hepsi kayalıklara gitti oldu mu şimdi :) Ahh Emilio ahh...
4 yıldan fazla önce
yabann profil resmi
yabann
İzlediğim iyi filmlerden biri . Tavsiye ederim sıkılmadan izlenir. Sevdiklerinizin hayattayken değerini bilip onlara sımsıkı sarılın. Film afişinde de dediği gibi , '' Life is too big to walk it alone .'' iyi seyirler ..
neredeyse 5 yıl önce
MinDFoRCe profil resmi
MinDFoRCe
Oyunculukların oldukça öne çıktığı, temel olarak dram-komedi-macera karışımı bir film. Son dönemde izlediğim en iyi 2-3 filmden biri aynı zamanda. Farklı amaçlar için yola çıkan ve aynı yolda buluşan dört insanın hikayesinde sürükleyici karakter tom. En başta çevresindekilere karşı duyarsızlığı, aldırmazlığı zamanla kırılan ve bakış açısını değiştiren tom hem hedefini gerçekleştirmek için çaba harcıyor, hemde gösterdiği yakınlıkla onunla yolculuk yapanlara da birçok noktada katkı sağlıyor. Tekrar izleme ve başkasına önerme isteği uyandırması da diğer bir olumlu özelliği. Yolculuk boyunca geçilen mekanların kimi zaman trajikomik yönlerle ve olaylarla, kimi zaman da mekansal güzellik bakımından dikkat çekici olması da içinizde bir seyahat hissi uyandırıyor. Hak ettiği değeri görmesi gereken çok iyi bir film..
5 yıl önce

The Way filmi hakkında ilgi çekici içerikler