Sifir Teorisi (The Zero Theorem) (2013)

Sifir Teorisi (2013)The Zero Theorem

Puan 7.4 / 10
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
İngiltere
Süre
107 dakika
34
12
176
108
Sapphira profil fotoğrafı
Sapphira
hiçbir şeye benzememiş diyemezsiniz bu filmi izledikten sonra hiçbir şeye benzetememiş olsanızda. olmuş mu? olmuş bana göre. yine de ilk 20 dksından bi anlam çıkaramıyosanız gerisini izleyip yorulmayın ^_^
error_outline
yaklaşık 7 yıl önce
mence profil fotoğrafı
mence
Yönetmenin bu tarz çektiği 3 filmi var birincisi brazil filmi buna çıraklığım diyor dönemine göre güzel bir politik taşlama, ikincisi 12 maymun iki filmi üstüste izeleyince kostüm hortum takıntıları anlaşılıyor zaten buna kalfalığım diyor ki ben çok severim yine taşlama şeklinde çekilmiştir. Son filmi de ustalık eserim dediği bu şahsen nefret ettiğim bir film olmuştur :) Bu filmde kendisini ateist olrak tanımlayan yönetmenimiz kafasındaki tanrısızlık teorisini yani sıfırı irdelemeye çalışmış böyle bir gudubet izlettirmiştir bizlere. Buradan yönetmene çağrım :) dostum inanmıyorsan senin sorununda neden bize eziyet çektiriyorsun ustalığım falan diye kandırıyorsun bizi :) Birde Kutsal Motorlar filmi var aklıma gelmişken onun yönetmenine de aynısını söylemek isterim ne kafayla çekiyorsunuz bu filmleri gidin başka bir şey yapın sanat eseri diye eziyet çektirmeyin bize.
error_outline
7 yıldan fazla önce
KARAGEYIK profil fotoğrafı
KARAGEYIK
Yönetmenin anlatmak istediği her neyse, ya anlatmayı becerememiş yada ben anlamayı beceremedim. Film o kadar sembollere boğulmuş ki anlamlandırabildiğiniz sembolleri, bi araya getirip "heaa ana fikir de buymuş" diyemiyorsun. Film sanki paçadan bütüne giderek inşa edilmiş. Kimi detaylar güzel olsa da (ki birçoğu kötüydü bence ) bütüne baktığınızda biçimsiz birşey çıkıyor ortaya. Bu filme Billim Kurgu filmi demek zor. Kısaca benim penceremden iyi oyuncularla kötü bir filmdi.
error_outline
yaklaşık 8 yıl önce
otekiben profil fotoğrafı
otekiben
hiç bir şey anlamadım. amaç neydi, anlatılan neydi! girişi, gelişmesi, sonucu olmayan bir film. en azından benim için. yeni bir "mr. nobody" kişisel tarihimde.
error_outline
yaklaşık 8 yıl önce