Theeb (2014) afişi

Theeb (2014)

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler Dram, Gerilim, Gerçekçi
Yönetmen
Süresi
100 dakika
Blacklion “Arap dünyasından çıkan en izleyici dostu film” olarak tanımlanan Theeb’de, küçük bir çocuğun, babasının ölümünün ardından nasıl yetişkine dönüştüğünü izliyoruz; kardeşlik ve ihanet üzerine bir film bu… Yıl 1916, Arap İsyanı başlamak üzere. Kabilede bedevi geleneklerine göre sürüp giden yaşam, bir İngiliz subayın gizemli bir görevle yanlarına gelmesiyle değişir. Theeb’in ağabeyi Hüseyin, Arap çöllerinde yapacağı tehlikeli yolculukta subaya mihmandarlık yapmayı kabul eder. Ancak tuzağa düşerler ve Theeb küçücük yaşına rağmen durumun derhal farkına varır: Hayatta kalmak için, tıpkı adını taşıdığı kurt gibi olmalı, yetişkin olmayı ve güvenmeyi öğrenmelidir.

Yorumlar

.Calcifer. profil resmi
.Calcifer.
Theeb minimalist doğasından taviz vermeden, başarılı oyunculuklar ve iyi bir yönetimle çok katmanlı bir öyküye dair çağrışımları hakkıyla taşımayı başaran bir film. Bir yandan Leone filmlerinin yolundan giderken diğer yandan evrensel ve yerel meselelerini başarıyla harmanlıyor.
0
neredeyse 2 yıl önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Fena bir film değil fakat oscar adaylığı beklentiyi yükseltiyor tabi ve onu çok karşıladığı söylenemez. Oldukça ağır işliyor film. Son bölüm biraz daha hareketli ama konu olarak 20 dkya sığdırılabilir bir film aslında. I. Dünya Savaşı yıllarından ana yöremiz olmasa da osmanlı izleri görmek güzeldi yine de . 6/10
2
neredeyse 2 yıl önce
Sekyazar profil resmi
Sekyazar
boş bir film ama araplar güzel pazarlamış
0
2 yıl önce
otekiben profil resmi
otekiben
anlamsız geldi bu film bana. anlattığı ya da amacı belirsiz. arap isyanı desen üstünkörü bir kaç sahnede hissediliyor sadece.
1
2 yıldan fazla önce
Peris profil resmi
Peris
Nedense ""Arap dünyasından çıkan en izleyici dostu film” olarak tanıtılan, arap isyanın başladığı zamana bir çocuğun gözünden bakan orta karar bir film. İsyanın nedenleri ve kültürel değişimi oldukça güzel aktaran film bende nedense bir yarım kalmışlık duygusu uyandırdı….
3
neredeyse 3 yıl önce

Theeb filmini beğenenler

Theeb filmini içeren raflar

Theeb filmi hakkında ilgi çekici içerikler