Thelma (2017)

Thelma (2017)

Puan 7.4 (18 kullanıcı)
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
Norveçce
Ülke
Norveç
Süre
116 dakika
37
4
111
60
BlaCkMyTh profil resmi
BlaCkMyTh
Thelma X-men e girer bence bu gidişle. Onun dışında tipik Norveç filmi ağır bir yapısı, ilerleyişi, işleyişi var. Fakat bu durum düşündürtmesin sizi, özellikle ilk yarı baya izletiyor kendini film ama sonrasında biraz düşüyor, o yüzden 2 saat değil de 1 bucuk saat yeterlı olurmus bence. Çok ucu açık kalmış. Cevabı olmayan pek çok soruyu sorarken buluyorsunuz kendinizi filmin bitiminde.
report_problem
3 ay önce
otekiben profil resmi
otekiben
sinematografisi, atmosferi, metaforları, müziği, hepsinden öte bu kadar gizemli bir dil ile olanı biteni kafamda oturtabilmesi...
...kısacası çok başarılı bir film.
report_problem
4 ay önce
pinkbutterfly profil resmi
pinkbutterfly
filmi çok fazla beğenmedim.. konu çok havada kaldı, doğru düzgün bir açıklık getirilmeden filmi bitirmişler.. evet değişik bir film fakat yetersiz.. puanım : 5.0
report_problem
1 yıldan fazla önce
VforKukuletta profil resmi
VforKukuletta
Mistik bir havası var ama biraz yüzeysel geçilmiş gibi geldi bana yine de izlenebilir
report_problem
neredeyse 2 yıl önce
trevor profil resmi
trevor
ilk yarıya hayran kaldım. ama sonra hikaye biraz değiştiğinden hoşnut olamadım. karışık bi hal almaya başladı 2. yarıyla beraber. bu da olsun şu da olsun der gibi. ama yönetmenin tarzını, müzikleri, oyunculukları sevdim. belki de çok şey beklediğimden yetersiz buldum, bilmiyorum.

spoiler
bana ne oluyor bilmiyorum. bazen, diğer insanlardan üstün olduğumu düşünüyorum. öyle değilim, biliyorum ama düşünüveriyorum işte.

arkadaşları ve sevgilileri olan diğer kızları gördüğümde çirkin olduklarını, aptal aptal konuştuklarını düşünüyorum. neden öyle olduklarını anlayamıyorum.

derslerden önce birkaç kişiyle konuşuyorum, devamı olmuyor ama. ben hariç herkes birbirini tanıyor sanki.
spoiler
report_problem
neredeyse 2 yıl önce
eminuk profil resmi
eminuk
İş çıkışı izleyeceğimden yavaş ilerlemesi korkutmuştu beni ama kesinlikle yavaş ilerlemesi sıkmıyor, hatta iyi ki böyle durgun olmuş ki biz de oyunculuklara, konuya, görüntülere rahatça odaklanabildik. Konu itibariyle ilginç bir şey bulacağımı biliyordum ama görüntüler ve oyunculuklar bonus oldu. Bu tarz filmlerde son düşündürücü olur, "ne oldu şimdi? " dedirtip beyninizi yorar, bu defa izleyiciye kolaylık sağlanmış. Sizin için güzel bir yerde bitiriverdi. Trier'in verdiği depresif havayı severim, yine sevdim. Tavsiye ederim. Cinsellik konusuna gelince, sinemada izlemeye çekinmeyin, az ve nispeten kısa sahneler, sizi rahatsız etmeyecektir.
report_problem
neredeyse 2 yıl önce
.SimS. profil resmi
.SimS.
konusunu beğendiğim lakin işlenişini aşırı derecede ağır we tek düze bulduğum bir yapımdı . bu konuyla çok daha kaliteli we güzel bir film ortaya konabilirdi . yine de özellikle türünü sewenlerin beğeneceği bir yapım olmuş konu etkeniyle :)
report_problem
2 yıl önce
Insomniac profil resmi
Insomniac
Farkli ve ilginc bir film olmus. İlgiyle izledim. İslenisi gayet iyiydi.
report_problem
2 yıl önce
starch profil resmi
starch
Konusu güzel de, kaplumbağa hızında ilerleyen bir film. Beğenip beğenmediğime karar veremedim..
report_problem
2 yıldan fazla önce
Philosophy profil resmi
Philosophy
Gerçek hayatta böyle bir şey olsa ne olurdu bilmem ama (?) Sorgulamayla başlayan, keşiften sonra kabulleniş ve ipleri ele alışa dair güzel film olmuş.
report_problem
2 yıldan fazla önce
EntelKarinca profil resmi
EntelKarinca
Joachim Trier'in sinemasına bayılıyorum. Thelma çok iyiydi
report_problem
2 yıldan fazla önce