Thelma (2017)

Thelma (2017)

Puan 7.6 / 10
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
Norveçce
Ülke
Norveç
Süre
116 dakika
47
7
133
66
Laylaylom profil fotoğrafı
Laylaylom
Bomboş bi film. Hayatımda ilk defa bi filme böyle bir yorum yapıyorum galiba. Özellikle ilk yarıda aşırı sıkıldım, zor tuttum kendimi kapatmamak için. Belki sonunu güzel bağlarlar diye sabrettim ama nafile. Zerre beğenmedim. Onca olayın üstüne duyguyu bile verememişler. Filmi yaparken milleti epilepsi yapalım demişler sanırım. O ışıkların sürekli yanıp yanıp sönmesinin başka bi amacı olamaz. Epilepsi olmasan bile kör olursun. Aklıma Pokemon geldi resmen :D Gözümü kapatmak zorunda kaldım o sahnelerde. O yüzden izlemeyi düşünenlere tavsiyem sakın benim gibi yanılıp yenilip de ışıklar kapalıyken izlemeyin, ışıklar açıkken o kadar rahatsız edici olmaz belki.
error_outline
yaklaşık 1 yıl önce
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
Beni fazlasıyla büyüleyen bir film oldu...
error_outline
1 yıldan fazla önce
BlaCkMyTh profil fotoğrafı
BlaCkMyTh
Thelma X-men e girer bence bu gidişle. Onun dışında tipik Norveç filmi ağır bir yapısı, ilerleyişi, işleyişi var. Fakat bu durum düşündürtmesin sizi, özellikle ilk yarı baya izletiyor kendini film ama sonrasında biraz düşüyor, o yüzden 2 saat değil de 1 bucuk saat yeterlı olurmus bence. Çok ucu açık kalmış. Cevabı olmayan pek çok soruyu sorarken buluyorsunuz kendinizi filmin bitiminde.
error_outline
neredeyse 2 yıl önce
otekiben profil fotoğrafı
otekiben
sinematografisi, atmosferi, metaforları, müziği, hepsinden öte bu kadar gizemli bir dil ile olanı biteni kafamda oturtabilmesi...
...kısacası çok başarılı bir film.
error_outline
neredeyse 2 yıl önce
pinkbutterfly profil fotoğrafı
pinkbutterfly
filmi çok fazla beğenmedim.. konu çok havada kaldı, doğru düzgün bir açıklık getirilmeden filmi bitirmişler.. evet değişik bir film fakat yetersiz.. puanım : 5.0
error_outline
neredeyse 3 yıl önce
VforKukuletta profil fotoğrafı
VforKukuletta
Mistik bir havası var ama biraz yüzeysel geçilmiş gibi geldi bana yine de izlenebilir
error_outline
3 yıldan fazla önce
trevor profil fotoğrafı
trevor
ilk yarıya hayran kaldım. ama sonra hikaye biraz değiştiğinden hoşnut olamadım. karışık bi hal almaya başladı 2. yarıyla beraber. bu da olsun şu da olsun der gibi. ama yönetmenin tarzını, müzikleri, oyunculukları sevdim. belki de çok şey beklediğimden yetersiz buldum, bilmiyorum.

spoiler
bana ne oluyor bilmiyorum. bazen, diğer insanlardan üstün olduğumu düşünüyorum. öyle değilim, biliyorum ama düşünüveriyorum işte.

arkadaşları ve sevgilileri olan diğer kızları gördüğümde çirkin olduklarını, aptal aptal konuştuklarını düşünüyorum. neden öyle olduklarını anlayamıyorum.

derslerden önce birkaç kişiyle konuşuyorum, devamı olmuyor ama. ben hariç herkes birbirini tanıyor sanki.
spoiler
error_outline
3 yıldan fazla önce
eminuk profil fotoğrafı
eminuk
İş çıkışı izleyeceğimden yavaş ilerlemesi korkutmuştu beni ama kesinlikle yavaş ilerlemesi sıkmıyor, hatta iyi ki böyle durgun olmuş ki biz de oyunculuklara, konuya, görüntülere rahatça odaklanabildik. Konu itibariyle ilginç bir şey bulacağımı biliyordum ama görüntüler ve oyunculuklar bonus oldu. Bu tarz filmlerde son düşündürücü olur, "ne oldu şimdi? " dedirtip beyninizi yorar, bu defa izleyiciye kolaylık sağlanmış. Sizin için güzel bir yerde bitiriverdi. Trier'in verdiği depresif havayı severim, yine sevdim. Tavsiye ederim. Cinsellik konusuna gelince, sinemada izlemeye çekinmeyin, az ve nispeten kısa sahneler, sizi rahatsız etmeyecektir.
error_outline
3 yıldan fazla önce
.SimS. profil fotoğrafı
.SimS.
konusunu beğendiğim lakin işlenişini aşırı derecede ağır we tek düze bulduğum bir yapımdı . bu konuyla çok daha kaliteli we güzel bir film ortaya konabilirdi . yine de özellikle türünü sewenlerin beğeneceği bir yapım olmuş konu etkeniyle :)
error_outline
3 yıldan fazla önce
Insomniac profil fotoğrafı
Insomniac
Farkli ve ilginc bir film olmus. İlgiyle izledim. İslenisi gayet iyiydi.
error_outline
neredeyse 4 yıl önce
starch profil fotoğrafı
starch
Konusu güzel de, kaplumbağa hızında ilerleyen bir film. Beğenip beğenmediğime karar veremedim..
error_outline
neredeyse 4 yıl önce
Philosophy profil fotoğrafı
Philosophy
Gerçek hayatta böyle bir şey olsa ne olurdu bilmem ama (?) Sorgulamayla başlayan, keşiften sonra kabulleniş ve ipleri ele alışa dair güzel film olmuş.
error_outline
neredeyse 4 yıl önce
EntelKarinca profil fotoğrafı
EntelKarinca
Joachim Trier'in sinemasına bayılıyorum. Thelma çok iyiydi
error_outline
yaklaşık 4 yıl önce