Kan dökülecek (There Will Be Blood) (2007)

Kan dökülecek (2007)There Will Be Blood

Puan 8.2 / 10
Senin Puanın
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
158 dakika
231
8
667
262
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
İnsan doğuştan kötüdür ve ancak din onu ıslah ederek günahtan koruyabilir. Bu algıyı halka karşı koz olarak kullanan kilise. İnsanları baskı altında tutmanın getirilerini filmde çok güzel işlenmiş. Çıkar hırsı ve açgözlülük üzerine etkileyici ve düşündürücü bir yapım. Görüntü yönetmenini ayrıca tebrik etmek lazım. Yakalanan açılar çok gerçekçi. Daniel Day-Lewis oyunculuğu filmi ayrı bir boyuta taşımış. Keşke işine veda etmeseydi, onu artık yeni yapımlarda göremeyecek olmak gerçekten üzücü.
error_outline
7 ay önce
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
Zenginlik hırsı, para için yapılailecek fedakarlıklar, dinin kullanımı ve cahiller üzerindeki etkisini çok güzel gösteren bir filmdi. Uzun süresine rağmen akıp giden de bir hikayesi ve yönetmen ustalığı var. İzlediğim çoğu sahneden keyif aldım. Üstüne bir de Daniel Day-Lewis'in başarılı oyunculuğu eklenince dört dörtlük bir film çıkmış ortaya.
error_outline
neredeyse 2 yıl önce
arifcicek profil fotoğrafı
arifcicek
bana hitap etmeyen bir filmdi. Tv filmi gibi izledim, geçti, bitti.
error_outline
neredeyse 2 yıl önce
VforKukuletta profil fotoğrafı
VforKukuletta
Zenginlik, para hırsı ve bunlar karşısında dinin konumu... The Guardian'a Göre 21. yüzyılın en iyi 100 filmi listesinde 1 numara olan bu film, benim bir numaram olmasa da izlemesi gayet keyifliydi
error_outline
2 yıldan fazla önce
Celestine profil fotoğrafı
Celestine
Ben de Daniel Day-Lewisin muhteşem oyunculuğunun yanına, Paul Dano ve muhteşem oyunculuğunu eklemek istiyorum.
error_outline
neredeyse 3 yıl önce
Heisenbergxx profil fotoğrafı
Heisenbergxx
böyle bir oyunculuk ve görüntü yönetmeninin show yapması nadir görülür
error_outline
yaklaşık 6 yıl önce
EDITOR profil fotoğrafı
EDITOR
KİLİSE SORGULAMASI ODAKLI...Sosyolojik hükümranlık etüt edilmeye çalışılmış. Tempo, öyle isminden beklenir gibi fazla hızlı değil. Yer yer sıkıcı sahneler var. Daniel Day Lewis hatrına izlenir.
error_outline
6 yıldan fazla önce
melihkaya profil fotoğrafı
melihkaya
Süresine göre diyolaogların az kaldığı, Sinetografisi ise genellikle 3de1 kuralına göre işlenmiş çok güzel bir yapımdı. Müzikleri filmin durağan yapısına ilaç gibi gelmiş, çok güzel yerlerde devreye giriyor. Sabrı olan herkese tavsiye ederim.
error_outline
6 yıldan fazla önce
eskon profil fotoğrafı
eskon
amerika'nın petrol politikaları ve vahşiliklerinin derinlerine iniyor. kan dökülecek... neden? elbette petrol için. ve daniel- day lewis'in oyunculuğu.
error_outline
7 yıldan fazla önce