Kan dökülecek (There Will Be Blood) (2007) afişi

Kan dökülecek (2007)
There Will Be Blood

Puan Like 420736f74984641283fb4653fb9afe852723a183e63bea64e60fbd53aa48904e 7.8 / 6 kullanıcı
Senin Puanın
Ülke
ABD
Süresi
158 dakika
Blacklion Upton Sinclair’in “Petrol-Oil!” adlı romanından uyarlanan filmin konusu, 20. yüzyılın başlarında geçiyor. Arazisinde petrol çıkartma haklarını almasıyla birlikte servetini hızla katlayan bir işadamı ile kasabanın karizmatik genç rahibinin paralel öyküsü anlatılıyor. Güney Kaliforniya’da petrol bulunmasının ardından ortaya çıkan tablo, “Altına Hücum” olgusunun eşdeğeri.İşadamının Amerikan Rüyası tarafından yok edilmesiyle birlikte filmin öyküsü hırs ve inançların irdelemesine dönüşüyor. Stüdyo yetkilileri “There Will Be Blood” için, “Petrol endüstrisinin yeni yeni filizlenmeye başladığı 20. yüzyıl başında yaşayan Teksaslı bir girişimciyi merkez alarak aile, hırs, din ve petrol olgularını anlatan bir öykü” tanımlamasını yapıyorlar.

Yorumlar

Heisenbergxx profil resmi
Heisenbergxx
böyle bir oyunculuk ve görüntü yönetmeninin show yapması nadir görülür
2 yıl önce
EDITOR profil resmi
EDITOR
KİLİSE SORGULAMASI ODAKLI...Sosyolojik hükümranlık etüt edilmeye çalışılmış. Tempo, öyle isminden beklenir gibi fazla hızlı değil. Yer yer sıkıcı sahneler var. Daniel Day Lewis hatrına izlenir.
2 yıldan fazla önce
mlhkya profil resmi
mlhkya
zenginleşen insanın yalnızlaşması üzerine (bana scarface i hatırlattı). diyalog cok fazla verilmemiş görüntüler genellikle ön plana çıkıyor bol muzılerını begendım ve fılmın duraganlıgınıda yok edıyor.petrollu danıell day lewıslı guzel bır fılm tavsıye ederım
2 yıldan fazla önce
eskon profil resmi
eskon
amerika'nın petrol politikaları ve vahşiliklerinin derinlerine iniyor. kan dökülecek... neden? elbette petrol için. ve daniel- day lewis'in oyunculuğu.
3 yıldan fazla önce

There Will Be Blood filmini beğenenler

There Will Be Blood filmi hakkında ilgi çekici içerikler