Üç Billboard Ebbing Çıkışı, Missouri (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri) (2017)

Üç Billboard Ebbing Çıkışı, Missouri (2017)Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Puan 8.1 / 10
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
İngiltere
Süre
115 dakika
188
8
306
94
.SimS. profil fotoğrafı
.SimS.
harika bir filmdi , her anlamda çok anlamlı ve çok güzeldi
error_outline
10 ay önce
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
Kaderine razı OLMA. Hayatını işinde vasıfsız, ehli olmayan insanların eline bırakma. Hakkını sonunu kadar ara. Hey gidi koca yürekli anne! Doğruyu görmeyen, görmek istemeyen zalimler utansın, erisin bitsin karşında.
error_outline
neredeyse 2 yıl önce
gingeR profil fotoğrafı
gingeR
ya kötü değil ama iyi de değil :( eski oscarlı filmlere bak bir de şimdikilere.. 7/10
error_outline
yaklaşık 2 yıl önce
Agent47 profil fotoğrafı
Agent47
Çok etkileyici bir hikaye. Martin McDonagh sevdiğim bir yönetmen. Önceki iki filmine göre biraz daha ağır ilerleyen bir film ama kendine has mizahını da yer yer görmek mümkün. Filmi izlerken doğruyu yanlışı, haklıyı haksızı sorgulatıyor. Birbirini tetikleyen birtakım olaylar var. İyi bir şey yaptığını zannederken korkunç olayları tetikleyebiliyorlar. Kötü gibi gözüken bir karakter hayatını riske atarak güzel bir şey için çabalıyor. Öte yandan ana hikaye olarak kızının katilini arayan acı ve öfke dolu bir anne var. Film boyunca ne kadar agresif gözükse de duygusal olarak içindekini yansıttığı birkaç sahne var. Uzun uzun incelenmesi konuşulması gereken bir film. Karakterler, diyaloglar, çekimler hepsi inanılmaz.
error_outline
neredeyse 3 yıl önce
arifcicek profil fotoğrafı
arifcicek
Tuhaf bir film. Sonu olmadığı için sonu herkese bırakılmış. Ucu açık finaller filmin yüksek oy oranına ulaşmasını sağlıyor. Filmin ilk yarısı baya yüksek perdeden ilerliyor, ikinci yarısı biraz düşüş sergiliyor. Psikolojik bir film gibi izlemesi uzun sürüyor ama güzel film.
error_outline
yaklaşık 3 yıl önce
rusyena profil fotoğrafı
rusyena
Hunharca bir cinayetle öldürülen kızının katilinin peşine düşen, suratsız-gözü pek bir anne... Anneyle hemen bir özdeşlik kurup tatmin edici bir sona ilerlemek istiyor insan... Oysa konunun ele alınış biçimi ve işlenişi ile yavanlaşan bir film.. Çıkarımlar ve sorgulamalarla zihinlerde yaşamaya devam edebiliyor neyse ki... Oscar'a dek götüren de bu olmalı. Başka da nesi vardı ki!
error_outline
3 yıldan fazla önce
filmkolaj profil fotoğrafı
filmkolaj
arkadaşlar Allahaşkına bu filmin neresi güzel senaryo ilerlemiyor filmin sonunu bağlayamamışlar gerçekten sahiden bu filmde ne buldunuz
error_outline
5 yıldan fazla önce
psykhe profil fotoğrafı
psykhe
En iyi film en özgün senaryo ödüllerini de almalıydı . Başrol oyuncusu beni benden aldı . Filmi izlemedim filmin içindeydim
error_outline
5 yıldan fazla önce
sezgo profil fotoğrafı
sezgo
Film hakkında hiçbir şey bilmiyor oluşuma rağmen sadece cover ve isminden etkilenip biraz inceleyince o kadar izlenecek film arasından direkt sıradaki film olarak atadım kendisini, çok da iyi yapmışım. Filmin akışına kendini öyle kaptırmışım ki credits akarken ekranda anca kendime gelebildim "bitti mi aa!" diye sızlanarak. Bitmesin böyle filmler...
error_outline
5 yıldan fazla önce
Neclaa profil fotoğrafı
Neclaa
Acının en saf halini bir anne üzerinden onu etkileyen tüm insanları da içine alan bir çemberde anlatan muazzam bir film olmuş. Çarpıtmadan ve abartıya kaçmadan aslında bu ve bunun benzeri olayların oluşturduğu etkiyi en ince detayına kadar hissettirmesi durağanlığın oluşturduğu boşluğu doldurmaya yetmiş. Umarım bu hikaye, toplumu derinden etkileyen olayların sonuncusu olur..
error_outline
5 yıldan fazla önce
nazarboncugu profil fotoğrafı
nazarboncugu
oyunculuklar muazzam ki iki oscarı kaptılar. en sevdiğim yanı konuyu hüzne boğulmadan saf acı haliyle hissetmiş olmam. Frances McDormand a bayıldım, hem filmdeki karakterine hem de kendisine.
error_outline
5 yıldan fazla önce
Melkor profil fotoğrafı
Melkor
Senenin en etkileyici filmi.
error_outline
5 yıldan fazla önce
slymndgn profil fotoğrafı
slymndgn
Frances McDormand oyunculuk dersi vermiş,filmin renk kullanımı ve oyunculukları üst düzeyde başarılı harika bir yapım çıkmış ortaya kaçırmayın derim.
error_outline
5 yıldan fazla önce
eskon profil fotoğrafı
eskon
Oscar'ı kazanması gereken film! Umarım alır. Klasik bir son yok ama filmlerde illa ki bir 'son' bekleyenleri hayal kırıklığına uğratacak.
error_outline
5 yıldan fazla önce
MehmetYurdakul profil fotoğrafı
MehmetYurdakul
mutlaka oscarı bu film almalı .. oyunculuklar,senaryo,müzikler .. bu kokuşmuş düzene tokat gibi bir cevap ... Filmin ana teması herşeyin, insanların tüm benliğimizin anlamı sevgi .. kurtuluş Sevgi de yatıyor ... Aynı mildred in ilk sahnede ters giden böceği düzeltiği gibi ... veya willoghby nin ömrünün son anlarındaki bahsettiği mektuplarındaki gibi... hayat, bu kokuşmuş sistem seni seni savurabilir ancak önemli olan so nefesine kadar yaptığn hatalarla yüzleşek ve çok geç olmadan saf sevgi , merhamet ve vicdan olgularıyla bu dünyadan göçüp gitmenin en önemli şey olduğunu beyinlerimize kazıyor....Tek kelimeyle MUHTEŞEM... Ayrıca kendi kurduğmuz bu düzenin bizi üzerimizdeki olumsuz etkilerini apaçık gözler önüne seriyor. Faşizm,emperyalizm,toplumsal baskı, hepsi fimin her teasında eleştiriliyor.... FUCK THE SYSTEM !
error_outline
5 yıldan fazla önce