Zaman ötesi (Timeline) (2003)

Zaman ötesi (2003)Timeline

Puan Yeterli oy sayısına ulaşılamadı
Senin Puanın
Etiketler Aksiyon, Komik, Fantastik
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
116 dakika
24
1
133
46
kaptankaptanim profil fotoğrafı
kaptankaptanim
İzlemekte geciktiğim filmlerden biri daha özellikle zamanı bozmak, kontrol etmek anlamında bir Back to the Future hayranının kaçırmaması gereken güzellikte. Bu konseptle ilk Üçüzler çizgi filmini izlediğim zaman tanışma fırsatım olmuştu. Yaramazlık yapınca tarihi bir olaya ya da bir masala gönderilen üçüzler istemeden olayın gidişatını bozar ve düzeltmeye çalışır. Cadı da onları engellerdi. Aynı durumu büyüyünce yaşamak çağrışımlar, yüksek duygulanımlar yaşattı elbette. Hele bir de bir Assassin's Creed hayranı olarak her birinin ayrı karakteri olan ekipli, planlı, düşmanlı, aile etkisi, dostluk, aşk barındıran bir evren izlediğim için çok memnunum. Orta Çağ denince akan sular durur benim için. Zamanla yarışmanın tadı ayrı oluyormuş. Buram buram tarih kokmasa da ya da bir kurguya dayanıyor olsa da ben çok sevdim filmi. Tam böyle Pazar sabahı uyanıp kahvaltıdan sonra TV'de izlenecek filmlerden. Yormayan, gaza getiren, sık sık aralıklarla etkilenmelere vesile olan. Eğer iyi bir takipçi değilseniz baştan sizi sıkacak olan. Özellikle ütü falan yaparken göz attığınız filmlerden olmamalı kesinlikle. İyi bir isim haznesi, olay örgüsünü takip edebilme becerisi ve odak olduğu sürece sürükleneceğiniz bir film. Memento kadar da karmaşık değil abarttıysam bağışlayın. Zamanında paralel evren konusunda sansasyon yarattığı kesin. Mümkün dünyaların en mümkününden etkilenmemek ne mümkün.
error_outline
neredeyse 5 yıl önce
Sefa profil fotoğrafı
Sefa
Sizi sıkmadan kendisini izlettiren konusu ve akışı güzel bir zaman yolculuğu filmiydi. Beğendim.
error_outline
neredeyse 7 yıl önce
alicancam profil fotoğrafı
alicancam
Güzel bir kurgusu var. Sıkılıcağınız bir film değil.
error_outline
yaklaşık 9 yıl önce
kont.h.es profil fotoğrafı
kont.h.es
arkeolojiden konu açılınca bahsedilen film. çok zevkli, heyecanlı, güzel bir senaryoya sahip. çocukluğumun sevdiğim filmlerinden biri.
error_outline
neredeyse 10 yıl önce
TARIK59 profil fotoğrafı
TARIK59
Geleceğe şaşırtıcı bir biçimde bakan “Timeline”, Fransa'da Ortaçağa ait bir kaleyi inceleyen bir grup arkeoloji öğrencisinin çalışmaları sırasında, profesörlerinin birdenbire 14. yüzyılın içinde ortadan kaybolmasını konu alıyor. Feodal savaşın içinde profesörü kurtarmak için büyük bir tehlike içine giren öğrenciler, sadece geçmişi kazı yaparak bulmaya çalışmadıklarını, aynı zamanda geçmişin içinde yaşadıklarının da farkına varırlar. Çok kısa zamanları olan öğrenciler profesörü kurtarmak için ellerinden geleni yapmaya çalışacaklar fakat; 21.yy tekrar geri dönebilecekler mi?
error_outline
neredeyse 10 yıl önce