Titanik (Titanic) (1997)

Titanik (1997)
Titanic

Puan Like 9.1 / 34 kullanıcı
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
194 dakika
Blacklion Dünyanın hatırlamak istemediği türden felaketlerden olan 'Titanik faciası', dev prodüksiyonların yönetmeni James Cameron tarafından çekilen görkemli bir film. Teknolojinin son sürat ilerlediği bir dönemde, insanlar üstesinden gelemeyecekleri hiç bir sorun olamayacağına inanmaya başlamışlardır. 'Titanic' adlı dev transatlantik ise, insanlığın doğaya karşı gövde gösterisi gibidir. Bu 'Düşler Gemisi' nin yolcuları arasında Avrupa`da bir kaç yıl geçirdikten sonra Amerika`ya dönmekte olan, Jack adlı genç bir ressam ile nişanlısı ve annesiyle Philadelphia`ya giden Rose adlı genç bir kız da vardır. İki genç, şans eseri tanışacak, aralarındaki sınıf farkına aldırmaksızın birbirlerine yakınlaşacaktır. Bu arada doğa insanoğlunun günden güne artan kibirine bir nokta koymayı planlamaktadır. Yola çıkılmasından dört buçuk gün sonra, 10 Nisan 1912`de, Titanic iki saat kırk dakika süren ve sulara gömülmesiyle son bulan, hazin olayların başlamasına neden olacak buz dağına çarpacaktır. James Cameron`un, seyirciye bir zaman makinesiyle yolculuk ettiği hissini uyandırırcasına gerçeğe yakın filmi 'Titanic', bugüne kadar yapılan en pahalı prodüksiyon ünvanına sahip. Tam 14 dalda Oscar adayı oldu ve 'En İyi Film' dahil 11 ödül kazandı. Ben-Hur`un 11 ödüllük rekorunuda egale etmiş oldu. Efsanevi film 15 yıl sonra 3D teknolojisi ile 6 Nisan 2012'de yeniden sinemalara dönecek...

Yorumlar

Reyhunlu profil resmi
Reyhunlu
mukemmel tavsiye ediyorum
1 yıldan fazla önce
Brook profil resmi
Brook
Küçük yaşlarda bile en az 3 kere izlettiren filmdi. Büyüdüm bir 3 kez daha izledim :D Gerçekten muhteşemdi! Acaba cidden hala izlemeyen var mı ?
3 yıldan fazla önce
MeKa profil resmi
MeKa
Çocukluğumdan bu yana yüzlerce kez izleyip hala bıkmadığım tek filmdir Titanic. Günlerce sabah akşam izlediğimi bilirim, evdekiler dile gelmişti sonunda :) Hala izlemeyen birilerinin olduğunu gördükçe hayret ediyorum. Titanic bu sonuçta, ne demek izlemedik?
3 yıldan fazla önce
EDITOR profil resmi
EDITOR
ÇOK PARA HARCANMIŞ BİR FİLM Hele de çevrildiği döneme kıyasla. Hikaye iyi anlatılmış. Yan temalar çok iyi. Oyunculuklar çok eleştirilmiş olsa bile hiç de kötü değil. Sadece Leonarda DiCaprio ile Kate Winslet arasında rahatsız eden bir yaş farkı algısı var.
neredeyse 4 yıl önce
ufukercetin profil resmi
ufukercetin
ismini duyduğumda afişini gördüğümde o müzik hiç mi gitmez beynimden !! ne yorum yapılsa az ..muhteşem muhteşem ..........................
4 yıl önce
muzi0606 profil resmi
muzi0606
İlk izlediğim film denebilir :)
4 yıl önce
eskon profil resmi
eskon
aşk filmi dendiğinde ilk akla gelmesi gereken filmlerdendir. başarılı bir aşk destanı.
4 yıldan fazla önce
Semraykut78 profil resmi
Semraykut78
.
4 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Bu filme ne yorum yapılır bilemiyorum. Ama sadece not olarak şunu ekleyim ağlatır :) İnanılmaz bir film. Hala ne zaman müziğini duysam filmi hatırlayıp hüzünlenirim.
4 yıldan fazla önce
RussellCroweHayrani profil resmi
RussellCroweHayrani
İzlemeye doyamadığım bir film
4 yıldan fazla önce
ececece profil resmi
ececece
Bu filmi beğenmeyen bir insan neyi beğenir hiç bilmiyorum. Muhtemelen bilmek de istemiyorum.
4 yıldan fazla önce
Selocan profil resmi
Selocan
Bu film izlenmez mi yaa :)
4 yıldan fazla önce
filmsever profil resmi
filmsever
beğenmeyen şu 5 kişi neden beğenmediğnide yazsaydı iyiydii...
4 yıldan fazla önce
Ozdem profil resmi
Ozdem
en sevdiğim
4 yıldan fazla önce
.SimS. profil resmi
.SimS.
zaten film kült filmler arasında bilmeyen duymayan izlemeyen yoktur
4 yıldan fazla önce
GokceCeylan profil resmi
GokceCeylan
böyle bir klasiği izlemeyen yoktur sanırım:)
neredeyse 5 yıl önce

Titanic filmini beğenenler

Titanic filmi hakkında ilgi çekici içerikler