Tom Çiftlikte (Tom à la ferme) (2013) afişi

Tom Çiftlikte (2013)
Tom à la ferme

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler Dram
Yönetmen
Ülke
Fransa
Süresi
102 dakika
Femmefatale Genç bir reklam ajansı çalışanı olan Tom, bir cenaze töreni için şehir dışında bir yolculuğa çıkar. Ölen kişi Tom’un sevgilisi olan Guillame adında bir gençtir; ama Guillame’un ailesinin ilişkilerinden haberi yoktur. Fakat erkek kardeşi Francis’te bir gariplik vardır, sanki Tom ve Guillame’un ilişkilerinden haberdardır. Zira Tom’a beklenmedik hamlelerle psikolojik baskı yapmaya başlar…

Yorumlar

SoulArt profil resmi
SoulArt
beğendimmi beğenmedimmi karar veremedim cok arada kaldım. gerilim iyi ama bunu beklemiyordum sanırım. sadistle mazosistin hikayesine dönmüş sanki biraz. kararsızım.
0
neredeyse 2 yıl önce
Boddah profil resmi
Boddah
Dolan her zaman ki denemelerinden birini yapmak yerine bu sefer dram-gerilim tarzında bir filmle karşımıza çıkıyor.Açıkcası kendisinin dram-romantik türünde şaheserler ortaya koyduğunu düşünürsek ,gerilim tarzının da Dolan a yakıştığını söyleyebilirim.Farklı türler denemek her zaman risklidir fakat konu Dolan olunca tereddüt etmeden her filmine tıklayası geliyor insanın.

---spoiler---
Tom un mısır tarlasında Francis ten kaçarken ağzının kenarının kesildiği sahne nedense bana Heath Ledger ın canlandırdığı Joker karakterini hatırlattı.Neredeyse saçlar bile aynı diyebilirim.
-spoiler-
0
neredeyse 3 yıl önce
dai profil resmi
dai
başlangıcını sevdim, etkileyici ama sona doğru o etki yavaş yavaş gitti üzerimden
0
3 yıl önce
LadyMacbeth profil resmi
LadyMacbeth
Film bildik Xavier Dolan temalari etrafinda dolasiyor: baskin ve histerik bir anne, gidemeyen buyuyememis ofkeli bir ogul, yitirilmis bir sevgili, onun yasini tutarken kendini kesfeden Tom vs. Ama bu sefer bu temalari farkli bir genre'da, gerilim turunde ele almis. Bence cok da basarili olmus. Ciftlik de filmin atmosferine cok uymus. Guzel mizikler ve bol bol close-up'lar var yine. Ama neticede bi "Annemi Oldurdum" degil.
1
3 yıl önce

Tom à la ferme filmini beğenenler

Tom à la ferme filmini içeren raflar

Tom à la ferme filmi hakkında ilgi çekici içerikler