Tomboy (2011)

Tomboy (2011)

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler LGBT, Dram
Yönetmen
Ülke
Fransa
Süresi
82 dakika
AndromedaD profil resmi
AndromedaD
Nasılda ponçikler ya yerimm :P
3 yıl önce
Seda.. profil resmi
Seda..
film anlatmak istediğini çocuk ruhuyla abartmadan sade bi dille ve tadında anlatmış, gerçi anlamayan yine anlamayacaktır o ayrı. ama beni en çok kardeşlik ilişkileri etkiledi. Jeanne’in benim bir abim var ve sanırım böylesi daha iyi diyerek gösterdiği erdem sanırım yine çocuk olmanın getirdiği temiz yürekten geliyor.
3 yıl önce
Boddah profil resmi
Boddah
Tomboy konusu ve oyunculuklarıyla ilginizi fazlasıyla hak eden kaliteli bir yapım.Öncelikle cinsel kimlik bunalımı konusunu çocukluğa indirgeyip meseleye oradan bakıyor.Filmde ebeveynleri geri planda görüyoruz.Çocukların özellikle Lauren in gözünden konuya müdahil oluyoruz.

-spoiler-

Çocukların söyleyecek çok şeyi var,bunu özellikle Laure nin küçük kız kardeşi çok güzel bir şekilde yapıyor,yönetmen bu miniğe harika bir rol biçmiş;ebeveynlerinin yapamadıklarını ve söyleyemediklerini nasıl da bilmiş bir edayla yapıyor ve söylüyor ki anlatamam.Zaten film gücünü amatör çocuk oyunculardan kurulu kadrosundan ve yönetmenin anlatımından alıyor.Hikayeyi naif bir şekilde işliyor Shiamma.Laure nin annesinin tepkisini klasik ebeveyn tepkisi olarak görebiliriz,ebeveynlerin zor hazmedeceği oldukça çetrefilli bir durum ne de olsa.Olmak istediğin kişi rolüne bürünebilirsin ama tamamıyla o olamazsın mesajını Anne den alıyoruz.Anne nin Laure ye attığı tokat yalan söylediği içinse eğer orada o annenin bileceği iştir ama eğer Laure ye kimliği için atılmış bir tokatsa şimdi olmasa bile bu durum ileriki yıllarda Laure yi bağlayacak bir konuya dönüşecektir.Zaten hikaye Laure nin ne yapacağı konusunu ucu açık bir şekilde anlatıyor.
-spoiler-

Fikrimce anne-baba adayı veyahut çocuk sahibi olmuş her ebeveynin izleyip kendilerince pay çıkarmalarını isterim.


neredeyse 4 yıl önce