Top Gun (1986)

Top Gun (1986)

Puan 7.9 / 10
Senin Puanın
Etiketler Romantik, Kült, Aksiyon
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
110 dakika
140
6
710
83
Philosophy profil fotoğrafı
Philosophy
Müzikleriyle ve 80'lerin havasının solunduğu, aksiyon sahneleriyle sizi uçuran, aradan çeyrek asırı geçgin zaman geçsede günümüz filmlerine taş çıkaran iyi bir film.
error_outline
2 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
Başlarken açıkcası sıkıcı bir hava aksiyonu bekliyordum fakat film başından beni etkisine almayı başardı ve çok daha fazlası olduğunu hissettirdi. Bi kere duygular çok güzel yansıtılmış rekabetten dostluğa giden tanışmalar, genelde basitçe gördüğümüz klasik aşk teması bile filmde insanı inandırmayı başarıyor kendisine. Tabi bunda Berlin'in inanılmaz şarkısının da etkisi var muhakkak. Ayrıca filmle alakasız ama yıllardır bu Tom Cruise'u neden bu kadar yakışıklı bulurlar tamam hoştur ama abartılacak bişeyi de yok diye düşünürdüm ki bu filmde neden böyle olduğunu anladım. Gerçekten inanılmaz karizmatikti tabi aynı şekilde Val Kilmer da öyle. Tabi soundtrack demişlen duyguyu nasıl Berlin çok iyi geçirdiyse aksiyon anlarındaki Kenny Loggins'in Danger Zone şarkısı gerçekten kan akışınızı hızlandırıyor :) Son söyleyeceğim ise filmin üstünden 32 yıl geçmiş. Tam 32 yıl. Tom Cruise'un 32 yaş aldığına inanmak çok güç, ki izlerken arkadaşlara çekip çekip resmini attım :D aynı şekilde tabi 32 yıl öncesine göre aksiyon sahneleri çok çok başarılı bana kalırsa. Dört dörtlük bir film bana göre
error_outline
neredeyse 3 yıl önce
Hollyy profil fotoğrafı
Hollyy
80'lerin güzel filmlerinden tabi o müthis müzik Take my breath away dinlemeye doyamıyorum.E tabi bide Tom Cruise daha ne olsun :))
error_outline
yaklaşık 4 yıl önce
Sefa profil fotoğrafı
Sefa
Başbelası bir pilot olan 80'lerin Tom Cruise'u. Müzikler , konu , işleniş harikaydı. Çok çok kaliteli bir film. Ayrıca amerikan propagandası pek ön planda değil. Bu zamanda bile kendisini çok iyi izleten kült bir yapım. Şiddetle tavsiye.
error_outline
5 yıldan fazla önce
seksen profil fotoğrafı
seksen
Böyle eski filmleri zamanının şartlarına göre değerlendirmek daha doğru olacaktır. Pilotların hayatlarının ve hava harbinin en güzel yansıtıldığı filmlerden biri. Ayrıca işlenene aşk hikayesi de kadın erkek 'uyumu' açısından sinemada eşine az rastlanır türden. Evet, filmde US propogandası mevcut ama gözümüze sokmamışlar. Propoganda yapılıyor diyenler önce American Sniper'ı izlesinler (iğrenç ötesi) insanın gözüne bunu cidden sokuyor. Hatta, küçük bir çocuk bile askerimizin ölümüne sebep olabiliyor, o yüzden kadın çoluk çocuk demeden zulmediyoruz, kendimizde geçerli sebeplerimiz var, mesajını bile veriyor. Genel olarak zevkli, yılların filmi...
error_outline
neredeyse 6 yıl önce
TabuttaRovasata profil fotoğrafı
TabuttaRovasata
amerikan propagandasının en klişe şekilde anlatıldığı filmlerden.
error_outline
neredeyse 7 yıl önce
cinemarty profil fotoğrafı
cinemarty
müzikleri çok iyidi
error_outline
7 yıldan fazla önce