Oyuncak Hikayesi 4 (Toy Story 4) (2019)

Oyuncak Hikayesi 4 (2019)Toy Story 4

Puan 7.8 / 10
Senin Puanın
Etiketler Aksiyon, Komik, Animasyon
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
100 dakika
68
1
165
28
serkan2335 profil fotoğrafı
serkan2335
Muhteşem seri sonlandı.Devamı gelirse kesinlikle izlenir.Bu filmde farklı oyuncaklar ve Forky ön planda.Her şeyiyle muhteşem bir animasyon.7.1.
error_outline
3 ay önce
PaRaNoYa7 profil fotoğrafı
PaRaNoYa7
Çok ortada bir film oldu benim için. Öncelikle çekilmeseydi kayıp olmazdı onu diyeyim. Filmin başlarında uyuklasam da asıl olay başlayınca bir şekilde kendimi filme verdim ve bitirebildim. Bu seri bana genel olarak pek hitap etmese de çocukluğa dair hatırlattıklarının hatrına bu filmi kara listeye atmaya kıyamadım.
error_outline
1 yıldan fazla önce
kaptankaptanim profil fotoğrafı
kaptankaptanim
Diğer filmlerden geri kaldığını düşünüyorum. Özellikle ana karakterlerin değeri fazlasıyla azalmış. Adam Burke'ün ölümünün de bunda payı var tabi ki. Yeni karakterler fazlasıyla eğlenceli (Forky ve Dummyler) olsa da Toy Story'nin aile etkisi yanı kaybolmuş. Bunu en çok hüsran yaşadığım son sahnede anladım. Boo'nun ten rengine kadar estetik kaygı açısından yeniden düzenlemeler yapılmış. Görüntüsünün kalitesiz olduğu zamanlarda hikayesi ile daha çok ön plana çıkıyordu ama yer yer sıkıldığımı söylemeden edemeyeceğim. Kurgusal açıdan sapıtmalar var. 2 filmde garaj satışına kurban gittiği belirtilen Boo nasıl oluyor da filmin başında antikacıya elden teslim ediliyor anlamış değilim. Keşke görsel efektler kadar hikayeye odaklansalarmış.
error_outline
neredeyse 3 yıl önce
Sefa profil fotoğrafı
Sefa
Serinin diğer filmlerine kıyasla Wody hariç diğer baş karakterler çok geri planda bırakılmış. Bunun dışında yeni karakterler eklenmiş ve onlarda oldukça ön plandaydı. İsterdim ki eski karakterlerde daha çok göz önünde olsaydı. Neyse genel olarak yine tatlı mı tatlı, yer yer hüzünlendiren bir hikaye olmuş. Beğendim. 8/10
error_outline
neredeyse 3 yıl önce
BlaCkMyTh profil fotoğrafı
BlaCkMyTh
Filmin ilk çeyreğinde, daha ilk filmi seyretmediğim zamanlar da, oyuncaklarımın canlı olabileceklerini hayal ettiğim ana beni geri döndürüp, çocukluğumdan kalma oyuncaklarımı şu anda kutudan çıkartıp, tek tek onları dizme isteği yarattıysa bende, bu film gereğinden de iyi olmuş demektir. Hele 3. filmden çok çok iyi olmuş. Ayrıca Mr potatoyu seslendiren Don Rickles ve animatör Adam Burke nin ölümleri daha da bi üzdü :(
error_outline
yaklaşık 3 yıl önce
tugberto profil fotoğrafı
tugberto
Yine tatliş mi tatliş bir oyuncak hikayesi filmi. Bo'nun asiliğine, Bonnie'nin tatlılığına ve Forky'nin şaşkınlığına bayıldım <3
error_outline
yaklaşık 3 yıl önce
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
Diğer filmlerden zayıf olduğuna katılmamakla beraber beklentimin dördüncü kez üstüne çıktı bu film. Her seferinde bir filmi çıkınca yani animasyon severim ama oyuncak anlatan bir film diye kendimde beklentiyi azaltıp sonra mutlaka bir yerinde gözlerimi doldurmaya yaklaştığını görüyorum :D Önceki üç filmde olduğu gibi yine çok büyük keyif aldım filmden. Özellikle yeni Ducky ve Bunny karakterleri çok eğlenceliydi. Outro kısmında da ara ara çıkan videolarda hatta herşey bittikten sonra videonun son saniyesinde çıkan PIXAR yazısında bile beni eğlendirmeyi başardı. Herşeyiyle bu ve önceki üç filmiyle animasyon filmler içerisinde en iyi üç seriden biri olduğunu düşünüyorum. Ayrıca plastik çataldan uyduruk yarım akıllı bir oyuncak çıkarıp üstüne buna izleyiciyi bağlayabilmek de senaristliğin ne kadar önemli birşey olduğunu gösteriyor. Sonuçta hep oyuncuya, sese, yönetmene bakarız bir filmden etkilendiğimizde. 9,5/10
error_outline
3 yıldan fazla önce
Laylaylom profil fotoğrafı
Laylaylom
Bu serinin yeri bende ayrıdır. Özellikle ikinci filmi çok severim. Bunda da anlatılmak istenen falan iyiydi hoştu tamam da üzdü beni bu film. Beklediğimi bulamadım.
error_outline
3 yıldan fazla önce
Philosophy profil fotoğrafı
Philosophy
Film iyidi, güzeldi. Eğlenerek izledim. Özellikle görsellik açısında çok çok iyidi. Fakat hikâyede üç filmde de ön planda olan ve sevilen karakterler biraz geride kalmış gibi geldi. 3.Filmi çok sevmiştim. Ondan ötürü mü bilmiyorum ama orada çıtayı baya yüksekte final niteliğinde bırakmışlardı. Bu devam filminden öte belli karakterlerin hikâyesi olmuş. Hikâye bir tık olayı düşürse de yine de emeği yabana atmamalı.
error_outline
3 yıldan fazla önce
dilber34 profil fotoğrafı
dilber34
seriden ilk bunu izlemek kısmet oldu. gayet beğendim ben. serinin en zayıf filmi deniyor, demek diğerlerine bayılırım:) en kısa zamanda onları da izleyeceğim.
error_outline
3 yıldan fazla önce
sercandevran profil fotoğrafı
sercandevran
film biter bitmez senaryoyu kimin yazdığına baktım, çünkü ilk üç filmde o dünyayı sevdiren yazarlar değildir tahminen dedim, filmin aksiyonunda, macerasında en ufak bir sorun yoktu ama, filmde woody inanılmaz yalnız kalmış, sırf forky'i oyuna dahil edeceğiz diye, ekipten herkesi aşırı dışlamışlar, patates kafa doğru dürüst yok, rex yok, buzz bile olması gerektiğinden çok az vardı ve spoiler vermeyeceğim ama, senaryoyu başkasının yazdığını düşündüren son sahne cidden hüsrandı, bu serinin fanları ne demeye çalıştığımı izleyince çok iyi anlayacaklardır, ama yine de serinin hatrına kalbimi koydum :)
error_outline
3 yıldan fazla önce