Trainspotting (1996) afişi

Trainspotting (1996)

Puan Like 420736f74984641283fb4653fb9afe852723a183e63bea64e60fbd53aa48904e 8.3 / 18 kullanıcı
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
İngiltere
Süresi
94 dakika
siborgmujgan Film birçok ülkede uyuşturucuya özendirdiği konusunda tartışmalara yol açmıştır.Filmde Mark Renton ve arkadaşlarının uyuşturucu bağımlılıkları işlenir, konu odağı daha çok Mark Renton olarak kalır. Renton ve arkadaşlarının hayatlarında uyuşturucu dışında bir konu yoktur.Renton defalarca uyuşturucu bırakma deneyiminin ardından bir gün altın vuruşla ölümle burun buruna gelir. Bu deneyimin ardından bambaşka biri olmaya karar verir.

Yorumlar

M.Naci profil resmi
M.Naci
İlk yarısı rahatsız edici tonlarca sahneyle doluydu. Ağır biçimde alkol, uyuşturucu ve cinsellik içeren sahneler bazı noktalarda benim açımdan rahatsız edici bir hal aldı. İzlemek isteyenleri bu konuda uyarmalıyım. Filmin devamındaysa aksiyon ve eğlence eksik olmadı diyebilirim. İlk yarısında da güldüğüm hatta kahkaha attığım sahneler elbette ki vardı. Bahsettiğim o abartılı ve rahatsız edici bazı sahneleri dışında bence eğlenceli bir filmdi. Klozet ve kahvaltı sahnelerini sanırım ömrüm boyunca unutamam :D Son olarak belirtmeliyim ki müzikleri gerçekten müthişti. İzleyeceklere iyi seyirler :)
1
6 ay önce
alicancam profil resmi
alicancam
batının keşleri gibisinden. ama farklı ve güzel bir film.
0
6 ay önce
mlhkya profil resmi
mlhkya
sinematografisi ve kostüm, dekor, renk uyumu ile son derece zevk vericiydi.
karakterler oyunculara cuk oturmuştu daha önce izlediğim (bu film daha eski olmasına karşın) bana fatih akının soul kitchen filmini hatırlattı.
ağızda güzel bir tat bırakan, böyle zor bir konuyu dram ile boğmadan ama bak dram vermiyoruz ama eleştirmizide yaparız der gibi bir kaç cümleyle eleştiren aynı zamanda akışı güzel bir şekilde sunan herkesin izleyebileceği güzel bir filmdi
1
8 ay önce
Hollyy profil resmi
Hollyy
90 lı yılların en iyi filmlerinden .T2 yide merakla beklemek kaçınılmaz oldu :)
0
11 ay önce
arifcicek profil resmi
arifcicek
Filmin benim için bir karşılığı olsa sanırım "yasa dışı " olurdu. Çünkü içerisinde yasa dışı olan her şey vardı. Eğlenceli bir film ve klozet sahnesi efsaneydi.
0
11 ay önce
slymndgn profil resmi
slymndgn
Filmin renklerine mest oldum diyebilirim kült film diyince böyle filmlerin akllımıza gelmesi gerekir.Toplumsal eleştiiriler çok isabetli olmuş bazı replikler aklımdan gitmiyor teşekkürler Danny Boyle..
0
1 yıl önce
melihkk1 profil resmi
melihkk1
Bize bir keşin gözünde bakmayı öğreten filmdir. Batılı toplumda baskılanan insanların nasıl tepki verdiğini ve hayattan beklentilerini de görürüz filmde. Çok yarıldığım bir repliği vardır.
3
1 yıldan fazla önce
blake profil resmi
blake
Uyuşturucuya özendirdiği konusunda tartışmaların yaşanması oldukça anlaşılır durum filmi izleyince. Çünkü uyuşturucuya tamamen karşı pozisyondan kurtarıcı gibi bakan Bi grup gencin hikayesi bu. Aslında bu açıdan iyi bir film de denebilir. Film vakit kaybı değil fakat içinde bulunduğu kategoride çok iyi sırada da değil bence, toplumu eleştirmesine bakılınca bu kategoride önüne geçebilecek çok sayıda film var. Bi arkadaş requiem for a dream le karşılaştırmış, aynı şeyi anlatır gibiler ama o çok daha başarılı bana kalırsa mesela. Beğenilenlere ekleyebiliriz ama kültlere eklenir mi tartışılır.
2
neredeyse 2 yıl önce
orbay profil resmi
orbay
rhatsız edici gerçeklik ders kıvamında seyredilmeli seyrettirilmeli
0
2 yıl önce
Berkantk profil resmi
Berkantk
"Eğer C vitamini yasadışı olsaydı, onu bile kullanırdık" Film biraz rahatsız edici olsa da aslında Requim For a Dream'de anlatılan konuyu farklı bir açıdan ele almış. Dar bir konu içinde, kısa bir zamanda çok şey anlatan, çokça ders çıkarılabilecek bir film.
1
2 yıldan fazla önce
mervyazc profil resmi
mervyazc
kült film ve kitaplara olan merakım sayesinde bu filmle tanıştım. Kitabı okunacaklar listemdeydi ama filmini izlemek nasip oldu.tam bir baş yapıt diyebilirim.yaşamayı seçmemeyi seçen gençliğin hikayesi .filmde simgeleştirme birçok yerde kullanılmış bunlardan biride tuvalet sahnesi.Renton'un zorlanmadan bulduğu tuvalet aslında uyuşturucunun ve yarattığı sonuçların betimlenmesi, madde için nelerin göze alınabileceğinin tasviri ve izlemeyi tamamlayabilenlere çok güçlü tiksinti doğuran bir uyaran oluşturan en etkileyici sahnelerinden biriydi.izlenmesi gereken bir Danny Boyle baş yapıtı.
4
2 yıldan fazla önce
yazcsefa profil resmi
yazcsefa
Tam bir kült film. Oldukça eğlenceli ve güzel filmdi. Kesinlikle izlenmeli ve ders çıkarılmalı. Romanını da en kısa sürede okurum İnşallah.
1
2 yıldan fazla önce
eskon profil resmi
eskon
iğrenç hayatları sergiliyor. uyuşturucu müptelası gençleri anlatıyor.
0
3 yıl önce
clsknddm profil resmi
clsknddm
'I chose not to choose life: I chose something else. And the reasons? There are no reasons.'
3
3 yıldan fazla önce
ECD93 profil resmi
ECD93
Bir döneme damgasını vurmus bu film senelerde bir cok ülkede yasaklanmıstı.ABD de bir valinin seçim propagansına bile alet olmus etkileyici bir film.
0
3 yıldan fazla önce
KuledekiAdam profil resmi
KuledekiAdam
İrvine Welsh'in aynı adlı romanından uyarlama. Yeraltı edebiyatının kült eserlerinden olan bu roman sinema dünyasınında alanında kültlerindendir.. Cast seçimi için aksi düşünülemezdi. Her biri rolüne öyle iyi oturmuş ki, diğer filmlerde onları gördüğümde Trainspotting'in etkisinden çıkmam zaman aldı.
1
3 yıldan fazla önce
BlackPeter profil resmi
BlackPeter
3 bira 1 kutu sigara,gece yarısı aç izle
1
3 yıldan fazla önce
omurr profil resmi
omurr
klozet sahnesi mükemmeldi:)
1
3 yıldan fazla önce

Trainspotting filmini beğenenler

Trainspotting filmini içeren raflar

Trainspotting filmi hakkında ilgi çekici içerikler