Evrim (Transcendence) (2014)

Evrim (2014)
Transcendence

Puan Like 6.5 / 8 kullanıcı
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
İngiltere
Süresi
119 dakika
Blacklion Bilim adamı Will, istedikleri teknolojik yardımı yapmadığı için bir terörist grubun saldırısına uğrar ve cinayete kurban gider. Kendisi gibi bilim adamı olan eşi Evelyn, Will'in beynini gelişmiş bir süperbilgisayara entegre eder. Will'in bedeni ölmüştür ama beyni eşiyle yeniden iletişime geçer. Dahası Will, bağlı olduğu bilgisayardan internet aracılığı ile tüm dünyayı yaklaşan terörist tehlikeye karşı uyarmaya başlar. Fakat terörist grup Will'in hala hayatta olduğunu fark edince, super-bilgisayarı yok etmek için harekete geçerler...

Yorumlar

Rainbow profil resmi
Rainbow
Bi şeyler eksikti filmde ya ne bileyim..Can yoktu .. Ama yine de dedektif,ajan rollerini cillian murphy e çok yakıştırırım nedense :)
1 yıldan fazla önce
eminuk profil resmi
eminuk
Ben beğenmedim. Saçma sapan aksiyon sahnelerinden filme odaklanamadım. Konu itibariyle güzel olabilir ama işlenişi beni çekmedi.
2 yıl önce
slymndgn profil resmi
slymndgn
Film evrim konusuna farklı bir bakış açısıyla yanaşmış ve gayette etkili olduğunu düşünüyorum.Bazı karakterlerede bir ruhsuzluk vardı kabül ama bu bilinçli yapılmış bir şey teknolijini ruhsuzluğu yansıtılmış.Senaryoda özgün düşünülmüş yeteri kadar tat aldım ve ''İnsanlar anlamadıkları şeyden korkarlar''
2 yıldan fazla önce
KafkaLoz profil resmi
KafkaLoz
"insanlar anlamadıkları şeyden korkarlar." diyerek filmin özet cümlesini yoruma geçiriyorum. kesinlikle güzel bir bilimkurguydu sonu hakkında bir takım şeyler söylenmiş ama benim yerinde bulduğum bir sondu. Adam sadece ışık çakmış izleyiciyi düşünmeye teşvik etmiş, bence bu açıdan bakılmalı. çok çok iyi olmasa da değeri bilinmemiş bir film.
3 yıl önce
Brook profil resmi
Brook
Etkileyici bir filmdi. İzlemek isteyenler pişman olmayacaktır bence.
3 yıldan fazla önce
Turkeywood profil resmi
Turkeywood
johnny deep sevdigim için olabilir ben begendim filmi. Turist filmi kadar akıcılık beklemeyin ama vakit kaybıda deqil. 10/7 civarında diyebilrim.
3 yıldan fazla önce
kerime profil resmi
kerime
izlediğim en iyi bilim kurgu filmlerinden 1tanesi
3 yıldan fazla önce
alicancam profil resmi
alicancam
Çoğunluğun da dediği gibi çok iyi bir film değildi. Kesinlikle kötü diyemem fakat öveceğim herhangi bir noktası yok gibi. Duygusal açıdan sonları iyiydi fakat bilimkurgu filminde dram vb.. en son arayacağım şeylerdendir.
3 yıldan fazla önce
digigirl profil resmi
digigirl
Yuksek beklentiyle izlenmis bir film olup; tam bir hayal kirikligi!
3 yıldan fazla önce
yazcsefa profil resmi
yazcsefa
Fena değildi ama senaryo yeterli değildi malzeme boşa harcanmış hele ki o finalle. Lucy filmine oranla daha başarılı ama yine istenen olmamış. Oyunculuklar filmi ayakta tutan en büyük faktördü. İzlenebilir ama maalesef iyi değildi.
neredeyse 4 yıl önce
muge profil resmi
muge
kurgu iyiydi ama sonu yüzünden beklentinn altında kaldı bence
neredeyse 4 yıl önce
arifcicek profil resmi
arifcicek
Bu tarz filmler git gide artmaya başladı. Kurgu açısından güzel ama içerik olarak Lucy'in yetenekleri gibi bir şey olmasını isterdim. Lucy'in bir tık ötesinde ama hala Limitless kadar güzel olmayan film.
4 yıl önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Johnny Depp yine farklı bir tip farklı bir karakterle :) Film ise vasat 5/10
4 yıldan fazla önce
SihirliEnerji profil resmi
SihirliEnerji
morgan ve kadın ruhsuzdu. johnny iyiydi ama dublajı garipsedim. daha kalın ve oturaklı bir ses lazımdı. film mükemmel değildi ama filmin konusuna bayıldım.
4 yıldan fazla önce
.SimS. profil resmi
.SimS.
öncelikle filmin konusu gerçekten çok etkileyici ve çok farklı , oyuncularda iyi efektler de iyi lakin tüm bu olumlu şeylere rağmen filme mükemmel ya da harika diyemeyiz , bazen çok sıkar gibi de oldu ve bu filmin akıcılığını çok etkiledi, film kötü değil kesinlikle filmi beğendim ama çok eksik şeyler vardı mükkemmel bir film olabilirdi ama sadece iyi-orta ile idare etmeyi seçmişler ...
4 yıldan fazla önce
Yigitsakarya profil resmi
Yigitsakarya
"Teknolojiyi kontrol et yoksa o seni kontrol eder" temalı şeyler çekmeseler bir filmde de artık Johnny Depp oynamasa hani(oyunculuğu mükemmel fakat büyük kitlelere yayılan sinemayı bir oyuncunun tiranlığına vermek doğru değil.) Bu kadar olumsuzluk içinde yine de izlenilebilecek bir film Johnny Depp sağolsun.
4 yıldan fazla önce
SoulArt profil resmi
SoulArt
lezzetli bir yemeğe tuz ekilmemiş gibi... eksik birşeyler var...
4 yıldan fazla önce
windmark profil resmi
windmark
insan zekasının insanın aynı zamanda duygularının,bilincinin,benliğininin de içinde bulunduğu beyni içerisinde degil de özgür bir ortamda ne kadar sınırsız olduğunu ve neler yapabildiğini gösteren bir film,gerçekten çok aydınlatıcı ve bilimin teknolojinin sınırlarının olmadığını gösteren bir yapım
neredeyse 5 yıl önce
kadberk profil resmi
kadberk
gelecekte bu filmde olanlar gerçek olursa şaşırmam.
neredeyse 5 yıl önce
yabann profil resmi
yabann
sonu iyi olmadı bence ..
neredeyse 5 yıl önce
Astronom profil resmi
Astronom
oyuncuları gördüm , konuyu okudum , tamam dedim bu film akar gider. film bitti ne olduğunu anlamadım . bir şey izledim ama pek anlam veremedim
neredeyse 5 yıl önce
Senemini profil resmi
Senemini
Konu çok güzel ama iyi işlenmemiş. İzlemeye başladığınız andan itibaren bir kopukluk, bir olmamışlık hissine kapılıyorsunuz. Bilim kurgu filmlerini gözümü ayırmadan izleyen ben açıkçası bu filmde sıkıldım. Christopher Nolan olsa nasil cekerdi acaba diye dusunmedim degil.
neredeyse 5 yıl önce
tyler profil resmi
tyler
Film beklentilerimin altınta çıktı ama yine de bir bilim-kurgu sever olarak filmden az da olsa keyif aldım.
neredeyse 5 yıl önce

Transcendence filmini beğenenler

Transcendence filmi hakkında ilgi çekici içerikler