Üç renk - beyaz (Trois couleurs: Blanc) (1994)

Üç renk - beyaz (1994)Trois couleurs: Blanc

Puan 8.2 / 10
Senin Puanın
Dil
Polonyaca
Ülke
İsviçre
Süre
92 dakika
144
1
359
137
burcudrn profil fotoğrafı
burcudrn
İlk filmi gibi gene güzel bir filmdi bence. İnsanların doğal hallerini ele alan bir üçleme çıkıyor karşımıza. Julie Delpy'i zaten Before serisinden beri bayıldığım bir oyuncuydu. Bu filmde görmek de güzel oldu. İzlediğim intikam filmlerine yenisi eklenmiş gibi hissettim. Üçlemenin son filminde sırada 💃
error_outline
10 ay önce
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
Cüzdanın doluysa hürmet görürsün.Boşsa ve naif bir mizaca sahipsen hırpalanırsın. O yüzden eşitlik diye bir şey yok ( Maalesef ) . Her şey çıkara dayanıyor yaşadığımız toplumun gerçeği olarak. Yine '' Mavi''deki gibi beyazı ve tonlarını ,onların imgelerini görebileceğimiz bir film. Ayrıca müziklerine bir övgü de benden olsun ..
error_outline
1 yıldan fazla önce
melihkaya profil fotoğrafı
melihkaya
Mavi filmine göre hikayesinin çok daha sığ kaldığı kanaatindeyim. Filmin duygusu tam olarak içime işlemedi ve nasıl olduğunu anlamadığım bir şekilde bitti. Film müziğini çok beğendiğimi söylemeden geçmek istemiyorum beste Zbigniew Preisner'a aitmiş.
error_outline
1 yıldan fazla önce
Aaisha profil fotoğrafı
Aaisha
ilk filme göre daha sönük kalmış. müzikler daha ağır. ama filmin konusu itibariyle izlettirdi. yer yer sıksada...
error_outline
yaklaşık 4 yıl önce
Bhrpst profil fotoğrafı
Bhrpst
Beyaz da zaten en güzel Delpy'e yakışırdı herhalde. Mavi tam anlamıyla ''acı'' teması üzerinden ilerleyen bir filmdi benim için,Binoche çok güzel acı çekmişti. Beyaz'da acı'dan çok intikam,hırs görüyoruz. Hikayesi bir yana,beyazın tonları çok güzeldi.
error_outline
yaklaşık 5 yıl önce
b.u.r.c.u profil fotoğrafı
b.u.r.c.u
Serinin diğer iki filminden daha farklı bir düzlemde ilerleyen ama yine bazı etkileyici metaforların kullanıldığı ve bütünü tamamlayan bir hikaye.Özellikle mahkeme sahnesinden ve tabii ki filme hakim olan karma hissinden etkilenmemek mümkün değil.“Eşitlik kavramı üzerine bir hikaye. Eşitliğin kelime anlamı hepimizin eşit olduğunu belirtiyor. Halbuki ben bunun doğru olmadığını düşünüyorum. Kimse, bir başkasıyla gerçekten eşit olmak istemez. Herkes biraz daha eşit olmak ister.” -Kieslowski
error_outline
yaklaşık 5 yıl önce
PaRaNoYa7 profil fotoğrafı
PaRaNoYa7
Filmi beğenmeyen ilk kişi ben oldum :) Bir önceki filmde de dediğim gibi pek tarzım değil böyle filmler. Bu filmi kısa süresine rağmen izlerken sıkıldım pek içine giremedim filmin.
error_outline
yaklaşık 5 yıl önce