Üç renk - kirmizi (Trois couleurs: Rouge) (1994)

Üç renk - kirmizi (1994)Trois couleurs: Rouge

Puan 8.8 / 10
Senin Puanın
Dil
Fransızca
Ülke
İsviçre
Süre
99 dakika
208
4
518
217
burcudrn profil fotoğrafı
burcudrn
Filmin en güzel olayı genç hukukçunun sarışından ayrılıp aslında gerçekten ana karakterle olması istegiydi. İzlerken yargıç olan adamın yaşlı halı gibi geldi yaşlı adam bana. Serinin en güzel filmi diyemem ama güzeldi. Bence ilk film daha güzeldi ama belki ilk film olduğu içindir. Bunu bilemeyiz. İyi seyirler dilerim.
error_outline
10 ay önce
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
Yorumları şöyle bi okuduğumda hemen hemen herkes serinin en iyisiydi demiş ama ben üçü arasında herhangi birini öne çıkaramadım.Üçü de ayrı ayrı çok iyi. Zaten renklerin güzelliği ortada, diyaloglar, arka fondaki müzikler, seçilen mekanlar, finalleri ...''Kırmızı'' aşkın rengi olarak aşkın yaşa bakmayacağını gösteriyor 💗
error_outline
1 yıldan fazla önce
Aaisha profil fotoğrafı
Aaisha
serinin son ve en iyi filmi bence. ikincide biraz sıksa da sonuncuyla iyi toparladığını düşünüyorum. kardeşlikten çok kader kavramına eğilmiş gibi. burda düğümler çözülüyor ve parlak bir ışık yanıyor zihinlerde. birazcık olağanüstülük çokça gerçeklik.konu güzel oyuncular güzel şarkılar mükemmel... bir seriden başka ne beklenebilir?
error_outline
yaklaşık 4 yıl önce
b.u.r.c.u profil fotoğrafı
b.u.r.c.u
Üçlemenin en sevdiğim filmi oldu Kırmızı! Çok güzel tespitlerin ve detayların olduğu bir film.Adalet duygusunun,doğruya yanlışa karar vermenin ve vicdani dürüstlüğün sorgulandığı ikili diyaloglar muhteşemdi.Ayrıca minik minik detaylarla serinin önceki filmlerine atıfta bulunulmuş.Çok severek izledim.Aldığı ödülleri hakettiğini düşünüyorum.Kieslowski'nin sorguladıklarını siz de sorguluyorsunuz ister istemez.. ''“L’éternelle question consiste à savoir si en donnant aux autres un peu de soi-même, nous ne le faisons pas pour avoir une meilleure idée de nous-mêmes.// “Ebedi soru; başka insanlara kalbimizi açıp kardeşliğimizi verirken bunu kendimiz hakkında iyi bir fikre sahip olmak için yapıp yapmadığımızı bilmekle ilgilidir.'' -Kieslowski
error_outline
yaklaşık 5 yıl önce
PaRaNoYa7 profil fotoğrafı
PaRaNoYa7
Yine sıkıldım izlerken ama 2. filmden daha iyi ilk filmden kötüydü. Finali de gayet güzel bir sürpriz olmuş.
error_outline
yaklaşık 5 yıl önce
Blacklion profil fotoğrafı
Blacklion
1993 - Üç Renk: Mavi (59,573)8.0
1994 - Üç Renk: Beyaz (42,438)7.7
1994 - Üç Renk: Kırmızı (61,894)8.1
error_outline
5 yıldan fazla önce
eskon profil fotoğrafı
eskon
üçlemenin son filmi.. düğümlerin çözüldüğü bölüm.

bu arada filmi daha iyi anlayabilmek için orijinal dvd'sinde bir sinema araştırmacısının sahne sahne yorumlamaları var. filmin bir saniyesi bile boş değil. önerilir !
error_outline
neredeyse 7 yıl önce
TolgaKARA profil fotoğrafı
TolgaKARA
Bu film serisinin bu kadar tutulmasının sebebini hiçbir zaman anlayamayacağım sanırım.
error_outline
neredeyse 7 yıl önce