Truva (Troy) (2004)

Truva (2004)
Troy

Puan Like 8.2 / 9 kullanıcı
Senin Puanın
Etiketler Kahramanlık, Aksiyon, Suç
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
163 dakika
.SimS. Yıl Milattan Önce 1250. Bronz Çağının sonlarına doğru. İki gelişmekte olan millet, Truva Prensi Paris’in ardından çatışmaya girer. Paris, Isparta Kraliçesi, Helen’i, kocası Menelaus’u terk etmesi ve kendisi ile birlikte Truva’ya gelmesi için ikna eder. Menelaus, karısının Truvalılar tarafından ele geçirildiğini öğrenince kardeşi Agamemnon’dan yardım ister. Agamemnon, bu durumu güç elde etmek adına bir fırsat olara görür. Bunun üzerine 50.000 Yunanlı taşıyan 1000 gemiyle Truva’ya savaş açarlar. Yunanlı kahraman Aşil’in de desteği ile Yunanlılar, asla yenilmeyen Truvalılar ile savaşa başlarlar. Ancak Hektor, karşısında durmak zorunda kalırlar. Film, Wolfgang Petersen’in merceğinden, bu mücadeleyi ve çizilmekte olan kaderin hikayesini anlatır.

Yorumlar

Lioness profil resmi
Lioness
Ne zaman denk gelsem bir yerde, aklıma gelen quote: Immortality !! take it it's yours!!!! :D Efsane film.
22 gün önce
SentetikYazar profil resmi
SentetikYazar
Film üç öğe içinde çok başarılı oyunculuk çekimler ve duygu bunun dışında müzikler etkileyici fakat filmi izlemeye değer kılan en önemli özelliği ise savaş sahnelerinin çok başarılı yansıtılışı "producer"(yapımcı)'nın filmin bu sahneleri için büyük miktarda paralar yatırdığını görebiliyoruz. Filmde karakter olarak orlando bloom ve brad pitt'in gelişimleri çok ayrıntılı ayarlanmışken hector rolüyle oynayan aktörün kişisel gelişiminin eksik kalması üzücü. Aşk ve savaşın çalkantısındaki bu efsanevi zamana dönmek için elinizden geleni yapın ve izleyin!
neredeyse 3 yıl önce
muratalkas profil resmi
muratalkas
BAŞYAPITLARDAN... Sen hala izlemedin mi ???
3 yıl önce
maximilian profil resmi
maximilian
a good war movie.
3 yıl önce
EDITOR profil resmi
EDITOR
TARİHİ AKSİYONDA YAŞASIN ACHİLLES Yer yer duygusallaşan, çok kaliteli sahnelerin olduğu tarihi filmde tempo hep var. Savaş sahneleri birebirde güzel olmuş, inandırıcı. Brad Pitt hayranları kaçırmasın.
neredeyse 4 yıl önce
Semraykut78 profil resmi
Semraykut78
.
4 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
En iyi tarihi savaş filmlerinden birisi bana göre. Bu tarzada özellikle hayran oluşum filmi benim için en iyiler arasına sokuyor. Şu klasik uçak sahnesi olmasa çok daha güzel olurdu fakat olur böyle hatalar diyip görmezden geliyoruz :)
4 yıldan fazla önce
muratobayco profil resmi
muratobayco
çorum versiyonu bir hayli popülerdi gençler arasında
4 yıldan fazla önce
Rubeus profil resmi
Rubeus
Achilius efsanesi. Mükemmel kadro mükemmel film.
4 yıldan fazla önce
.SimS. profil resmi
.SimS.
film daha çok savaş üstüne yoğunlaşmış , kaliteli bir kadrosu var ama keşke biraz daha mitolojik yönlerini de işleselerdi .
4 yıldan fazla önce

Troy filmini beğenenler

Troy filmi hakkında ilgi çekici içerikler