Turist (Force Majeure) (2014)

Turist (2014)Force Majeure

Puan 7.3 / 10
Senin Puanın
Etiketler Gerçekçi, Dram, Gerilim
Yönetmen
Dil
İsveçce
Ülke
İsveç
Süre
120 dakika
43
4
99
59
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
Evlilikler önce psikolojik olarak çöker temalı... Evlilikte kadın ve erkeğin üstlendiği ve üstlenmesi gerektiği rolleri ekrana taşımış İsveçli yönetmenimiz. Bazen aile ilişkileri tıpkı çekildiği mekan gibi buz gibi olabiliyor işte. Aslında oturup karşılıklı konuşulsa hallolacak şeyler bir de araya ilgisiz üçüncü kişiler girince mesele; ağzı olanın konuştuğu boyuta taşınıyor. Gergin ortama Vivaldi 'nin 'Yaz Konçertosu' da eklenince atmosfer iyice tansiyon yükseltiyor. İnsan bu filmi izleyince içgüdülerin hayatımızdaki yerini daha iyi anlıyor.
error_outline
9 ay önce
Philosophy profil fotoğrafı
Philosophy
Basit bir film olabilir ama hem sonradan hatırlanıldığında gülüp geçebilecek hem bir şeylere neden olup travmalar bırakabilecek bir olayın bakış açısına göre aile üzerinden anlatımı iyi bir yerden anlatılsada sakin ve yavaş bir anlatımı var. Bu biraz filmden kopmalara neden olsa da filmin "nedeni" "niyesi" yaşadığımız dönemin detaylarına güzel bir mesaj veriyor.
error_outline
2 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
Anlık bir olayın tüm ilişki bağlarını nasıl etkileyeceğini gösteren hoş bir konusu olsa da biraz fazla ağır işlediği için özellikle ikinci yarısı biraz sıkılmanıza neden olabilir. Onun dışında orta halli bir aile draması. 6,3/10
error_outline
yaklaşık 4 yıl önce
EDITOR profil fotoğrafı
EDITOR
ÇOK AĞIR VE SIKICI Zaman zaman Hollywood filmlerini eleştiriyoruz ama bu bazı Avrupa (özellikle de İskandinav) filmleri de 0 aksiyonlu! Burda da sözüm ona kendi pencerelerinden aile yapısını sorgulamışlar, ancak aşk olsun sonunu getirene! Çok yavaş ve bunaltıcı bir hızda ilerliyor.
error_outline
yaklaşık 8 yıl önce
Sekyazar profil fotoğrafı
Sekyazar
filmin görüntüler güzel mekanın alp dağları olmasından dolayı, aşırı psikolojik bir film tek bir davranışın üzerinden hem aileyi hem izleyiciyi geriyor
error_outline
8 yıldan fazla önce