12 maymun (Twelve Monkeys) (1995)

12 maymun (1995)Twelve Monkeys

Puan 8.3 / 10
Senin Puanın
Etiketler Bilim Kurgu, Kült, Aksiyon
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
129 dakika
772
22
2354
500
kallehari profil fotoğrafı
kallehari
Bizler sadece tüketiciyiz
error_outline
11 ay önce
uyscuti profil fotoğrafı
uyscuti
Brad Pitt'in oyunculuğu beni benden aldı resmen. Çok güzeldi.
error_outline
2 yıldan fazla önce
berrn profil fotoğrafı
berrn
Hiç düşünmeden türünün en iyisi diyebilirim. Geleceği bilmenin ne kadar efsane(!) olduğunu gözler önüne seriyor.. seyredilmeli.
error_outline
3 yıldan fazla önce
nazarboncugu profil fotoğrafı
nazarboncugu
Bruce ve Brad in en iyi filmlerinden diyebilir miyim? diyebilirim. izleneceklerden bir film daha eksildi eksilmesine ben neden bu kadar geç kaldım onu bilmiyorum. eski filmleri izlediğimde çoğunlukla eğlenirim saçmalıklarıyla ama bu filme hayran kaldım.
error_outline
neredeyse 4 yıl önce
b.u.r.c.u profil fotoğrafı
b.u.r.c.u
Tek kelime, harika. Bu filmi izledikten sonra dizisi beni mutlu etmedi bıraktım :)
error_outline
neredeyse 4 yıl önce
Hollyy profil fotoğrafı
Hollyy
Kesinlikle zamaninin çok çok ötesinde.
error_outline
yaklaşık 4 yıl önce
M.Naci profil fotoğrafı
M.Naci
Bence kesinlikle kült kategorisinde olmayı hak eden bir yapım. 95 yılında bu kadar kaliteli bir bilim kurgu filmi çekebilmek gerçekten büyük başarıdır. Oluşturulan mekanlar, efektler kesinlikle kendi döneminin ilerisindeydi. Yapay mekanlar ile bu mekanların gerçek halleri arasında yapılan geçişler de ayrıca hoşuma gitti. Tüm bunların yanında kurgusu birbiri içine geçmiş kablolar gibiydi. Düğümlenmiş halde, karman çorman görünse de her düğüm tek tek açıldıkça ortaya orjinal şeyler çıkmaya başladı. Böyle orjinal bir olay örgüsünün içerisinde Brad Pitt ve Bruce Willes gibi iki usta oyuncu da olunca tadından yenmez bir film ortaya çıkmış. Özellikle vurgulamalıyım ki Brad Pitt'in bence en iyi rollerinden biriydi(Ya da rol yapmıyordu sanırım :D) Uzun lafın kısası, beğendim arkadaşlar. Size de tavsiye ederim. Bu türün sevenleri kesinlikle kaçırmasın. :)
error_outline
4 yıldan fazla önce
Brook profil fotoğrafı
Brook
90'lı yılların yetersiz kaynaklarına rağmen çok iyi iş çıkarılmış ve harika bir zekanın ürettiği bir film. Oyuncular muhteşem. Bunca zaman bu filmi nasıl izlemedim diye kendime kızmama neden oldu. İlerleyen aylarda bir kez daha izlenmeyi kesinlikle hak etti. Mutlaka izleyin.
error_outline
5 yıldan fazla önce
slymndgn profil fotoğrafı
slymndgn
Günümüz şartlarıyla çekilse tadından yenmezdi diye düşünüyorum aksiyon sahneleri pek tat vermedi biraz eksiklik vardı filmde oyunculuk olarak enfesti diyebilirim onun dışında tuzu eksikti biraz..
error_outline
5 yıldan fazla önce
Philosophy profil fotoğrafı
Philosophy
Brad Pitt'in bende gerçekten deli olduğunu düşünenlerdenim. Deliliğine övgüler eder, önünde saygı ile eğilirim..
error_outline
neredeyse 6 yıl önce
lews profil fotoğrafı
lews
Dünyanın sonu komplo teorileri içinde en iyi filmlerden biri , sürükleyiciliğin aksiyonun ve gerilimin tavan yaptığı filmlerden , oyunculuklar ve kurguda çok iyi olunca kendi tarzında başyapıtlardan biri olmayı haketmiş bir yapım .
error_outline
yaklaşık 6 yıl önce
.Morpheus profil fotoğrafı
.Morpheus
Brad Pitt in içinde gerçekten bi deli var. Bence rol yapmıyor. Bruce Willis de ondan geri kalmamış. Karşılıklı iyi paslaşmışlar.Filmin en güzel yanı ise seyirciyi uyanık tutmak için arada ufak paradokslar yaratıp sonradan onları aydınlatması.
error_outline
6 yıldan fazla önce
szymek profil fotoğrafı
szymek
Zaman Karmaşası ve gizem türünün öncü film olarak görülüyor ve filmin son saniyelerine kadar kendini çözdürmekte oldukça zorluyor izleyicisini. Geçen yıl Diziside çıktı Filmi kadar olmasa da oda mükemmel
error_outline
6 yıldan fazla önce
ahmetbrdl profil fotoğrafı
ahmetbrdl
Kurgu mükemmel.Oyunculuk mükemmel.Akıcı ve izleyiciyi her an uyanık tutan bir film.
error_outline
6 yıldan fazla önce
mervyazc profil fotoğrafı
mervyazc
''Doğru yoktur ,yanlış yoktur, yalnızca halkın görüşü vardır.''Brad Pitt'den mükemmel bir performans...(Ben bir deliyim ve siz benim deliliğimsiniz.)
error_outline
neredeyse 7 yıl önce