Ayazda Bir Yürek (Un coeur en hiver) (1992) afişi

Ayazda Bir Yürek (1992)
Un coeur en hiver

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler Dram, Şaşırtan, Romantik
Yönetmen
Ülke
Fransa
Süresi
105 dakika
starch Maxime ve Stephane bir keman yapımı ve tamiri dükkânını birlikte işleten iki yakın dosttur. Stephane, gayet çekicidir; fakat içine kapanık biridir. Müzik en büyük tutkusudur; fakat müzik yapmaktan ziyade dinlemeyi tercih etmiş, keman tamirinde ustalaşmıştır. Maxime ise Stephane’ın tersine, güler yüzlü ve sosyaldir. Maxime’in güzel sevgilisi Camille ise çok yetenekli bir kemancıdır. Camille ile Stephane tanışır tanışmaz birbirlerinden etkilenir. Camille müzik tutkunu bu esrarengiz adamı merak etmeye, Stephane ise düşkün olduğu kemanı konuşturan bu güzel kadına ilgi duymaya başlamıştır. Üçünü, zor günler beklemektedir. Venedik Film Festivali, Avrupa Film Ödülleri dâhil olmak üzere birçok festivalden bol ödül alan film, Claude Sautet’in başyapıtı olarak gösteriliyor.

Yorumlar

starch profil resmi
starch
Kemanseverlerin hoşlanacağı türde bir film. Kızın bakışları derinden etkiliyor. Benim Fransız filmlerinden beklentim düşük olduğundan, öyle sarsıcı bir etkisi olmadı..
2
2 yıldan fazla önce
otekiben profil resmi
otekiben
sarsıcı bir aşk filmi. istediğin kadar kork, kendini sakınamazsın. ola ki sakınmayı başardın, yarım kalmışlığınla yaşarsın bir ömür. bunların hepsini kelimelere dökmeden herkese hissettirmeyi başararak aşkın nasıl güçlü bir duygu olduğunu çok iyi yansıtmış.müzikler başlı başına güzel zaten, filmin anlatımına verdikleri destekle mükemmel olmuşlar.
6
neredeyse 3 yıl önce
cimcini profil resmi
cimcini
yine sevdiğim duygusal filmlerden. müzikleri de güzel.
2
3 yıldan fazla önce

Un coeur en hiver filmini beğenenler

Un coeur en hiver filmi hakkında ilgi çekici içerikler