Paris'te Çilgin Macera (Un monstre à Paris) (2011) afişi

Paris'te Çilgin Macera (2011)
Un monstre à Paris

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler Animasyon, Müzikal
Yönetmen
Ülke
Fransa
Süresi
90 dakika
Ricky.McFloyd Bu animasyonda oldukça büyük bir böceğin beklenmedik maceralarını izleyeceksiniz... Olaylar 1910'da Paris’in de geçer... Raoul Paris'te yaşayan gündüzleri bir kargo elemanı; geceleri ise asıl amacı bir gün büyük bir icat yapmak olan bir bilim adamıdır. Bir sinemada çalışan arkadaşı Emile ile birlikte Raoul serada bir deney yaparlar. Ancak seradan kaynaklanan bir nedenle minik bir sinek birden bire hızla büyür, büyür ve boyu iki metreyi bulur. Bu kocaman sinek sersemler ve göz açıp kapayıncaya kadar kendini Paris sokaklarında bulur... Bu arada kötü yürekli politikacı Victor bu büyük böceği yakalayıp halkı korkutup kandırmayı amaçlamaktadır. Ancak o yakalayamadan Lucille adlı bir dansçı, ilginç bir şey keşfeder. Bu büyük sinek kibar ve arkadaş canlısı olmakla kalmayıp bir de çok yetenekli bir gitaristtir. Onu bir kıyafet ve şapkayla donatır ve patronuna tanıtır. Patron da bu gitaristi çok beğenmiştir... Un Monstre a Paris (Paris'te Bir Canavar) ABD'de birkaç film yönetmenliğinden sonra Fransa'ya dönen Bibo Bergeron tarafından çekildi. Orijinal Fransızca seslendirmeler Gad Elmaleh, Sebastien Desjours, Ludivine Sagnier ve Francois Cluzet tarafından yapıldı. İngilizce versiyonunu ise Adam Goldberg, Jay Harrington, Catherine O'Hara Danny Huston ; Lucille karakterini her iki versiyonda da Vanessa Paradis seslendirdi...

Yorumlar

burcst profil resmi
burcst
Paris şehrinin görüntüleri ve şahane fransızca şarkılar eşliğinde taptatlı bir çirkin öyküsü..Francoeur, yani Honestheart, yani Dürüstyürek canavar görüntüsünün içinde sakladığı; dostlukla,sevgiyle ve müzikle dolu kalbini görebilen dostlarıyla küçük bir Paris macerası yaşatıyor bize.Vanessa Paradis'in seslendirdiği şarkılar muhteşem.Özellikle de La Seine, dinlediğim en güzel fransızca şarkılardan biri.Bu şarkıyı mutlaka dinleyin ;)Çok keyifliydi..
neredeyse 2 yıl önce
phoeniks profil resmi
phoeniks
çok tatlı, romantik ve dostluğu vurgulayan bir animasyondu, şarkılar ve danslar harikaydı çok sevdim:)) teşekkürler burcst :)) bu arada yazılar bittikten sonra en sonda bir sahne daha var haberiniz olsun:))
neredeyse 2 yıl önce
UNALILK profil resmi
UNALILK
Hem animasyon hem müzikal hem de Paris daha ne olsun...Keyifli bir film...
neredeyse 2 yıl önce
kaptankaptanim profil resmi
kaptankaptanim
Aynı şeyleri hissettiğimize göre gerçekten etkileyici bir animasyon diyebiliriz.
https://www.youtube.com/watch?v=vlPZLE2g0Kc
2 yıldan fazla önce
TARIK59 profil resmi
TARIK59
güzel ve eğlenceli bir animasyon.filmde çalan La Seine adlı şarkı
çok güzeldi..
3 yıldan fazla önce

Un monstre à Paris filmini beğenenler

Un monstre à Paris filmini içeren raflar

Un monstre à Paris filmi hakkında ilgi çekici içerikler